zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Przyczyny problemów z utrzymaniem erekcji

 problemy z utrzymaniem erekcji przyczyny

Problemy z potencją, czyli utrzymaniem wzwodu stanowią stosunkowo częste schorzenie wśród mężczyzn w różnym wieku. Kłopoty te dotyczą szczególnie panów w wieku średnim i starszym, co nie oznacza, że nie pojawiają się u młodych osób. Problemy z utrzymaniem erekcji wpływają na obniżenie jakości stosunków seksualnych, ale również są źródłem zaniżonej samooceny i braku pewności siebie mężczyzn. Należy wskazać, że problemy z utrzymaniem erekcji – słabym wzwodem, jego zanikiem bądź całkowitym brakiem, mogą mieć różne przyczyny. Z tego powodu, konieczna jest wizyta u lekarza, który pomoże w zdiagnozowaniu źródła schorzenia i wdroży odpowiednie leczenie.

Czym jest erekcja?

Erekcja to nic innego jak usztywnienie i powiększenie męskiego członka. Jest to możliwe poprzez napływ krwi do ciał jamistych, z których zbudowane jest prącie. Osiągnięcie pełnego wzwodu umożliwia penetrację – odbycie satysfakcjonującego stosunku i osiągnięcie orgazmu. Należy wskazać, że erekcja stanowi złożony mechanizm, do którego doprowadzić mogą czynniki fizyczne, czyli stymulacja mechaniczna (np. masturbacja), a także bodźce zmysłowe i psychogenne (np. podniecenie czy pożądanie). Odpowiednio działające czynniki hormonalne i neurogenne prowadzą do poszerzenia naczyń krwionośnych, co umożliwia wzmożony napływ krwi tętniczej, rozluźnienie mięśni gładkich i jednoczesny ucisk naczyń żylnych, które prowadzą do zatrzymania krwi w obrębie penisa.

Przyczyny problemów z utrzymaniem wzwodu

Problemy z utrzymaniem erekcji i przedwczesnym wytryskiem lub osiągnięciem pełnego wzwodu mogą mieć różne podłoże. Zazwyczaj związane są z czynnikami fizycznymi i psychogennymi. 

Źródłem zaburzeń erekcji w przypadku przyczyn fizycznych jest zazwyczaj nieodpowiedni tryb życia. Powodem problemów z utrzymaniem wzwodu jest niezdrowa, źle zbilansowana dieta, a także siedzący tryb życia. Duży wpływ na erekcję mają również używki – palenie papierosów i nadmierne spożywanie alkoholu. Z tego powodu, panowie zmagający się z problemem słabego wzwodu lub jego zaniku w trakcie penetracji, powinni zmienić nawyki żywieniowe i zacząć uprawiać aktywność fizyczną.

Przyczyna problemów z utrzymaniem erekcji może mieć jednak również podłoże psychogenne. W tym przypadku kłopoty z utrzymaniem erekcji mają zazwyczaj związek z silnym stresem, przemęczeniem i niewystarczającą ilością snu, a także w problemach w relacjach z partnerką. Ponadto, mówiąc o psychicznych uwarunkowaniach zaburzeń erekcji, należy wymienić również złe doświadczenia związane z inicjacją seksualną, molestowaniem, a także z panicznym strachem przed zapłodnieniem partnerki. Co ważne, jeżeli chodzi o etiologię zaburzeń erekcji, czynniki psychiczne dominują u młodych mężczyzn, znacznie rzadziej są domeną starszych panów.

Kłopoty z utrzymaniem erekcji a choroby

Problemy z utrzymaniem erekcji mogą być również objawem choroby somatycznej, szczególnie jeżeli dotyczą mężczyzn w średnim i starszym wieku. Niemniej jednak, kłopoty z utrzymaniem wzwodu spowodowane chorobą mogą pojawić się także u młodych osób, niemniej jednak sytuacje te występują znacznie rzadziej.

Do zaburzeń erekcji może prowadzić cukrzyca, gdyż zbyt wysoki poziom cukru we krwi osłabia naczynia krwionośne, a także miażdżyca i hipercholesterolemia. Ponadto, na problemy z utrzymaniem wzwodu wpływ ma również nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa oraz niewydolność nerek i wątroby. Zaburzenia erekcji – słabego wzwodu i/lub jego zaniku, mogą być objawem choroby prostaty oraz zaburzeń hormonalnych – zbyt niskim poziomem testosteronu lub zwiększoną produkcją prolaktyny u mężczyzn. Należy również wskazać, że wpływ na problemy z utrzymaniem erekcji mają też choroby oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Mężczyźni cierpiący na powyższe schorzenia mogą mieć kłopoty z utrzymaniem prawidłowego wzwodu, gdyż dochodzi u nich do zaburzeń krążenia w obrębie naczyń krwionośnych członka, a także do rozregulowania gospodarki hormonalnej. Sytuacje te wymagają odpowiedniego postępowania diagnostycznego, rozpoznania oraz wdrożenia właściwego leczenia choroby, która stanowi źródło problemów. Z tego powodu mężczyźni, zanim sięgną po dostępne w aptekach leki i suplementy diety, powinni zgłosić się do lekarza, celem ustalenia przyczyn zaburzeń erekcji.Przyczyny problemów z utrzymaniem erekcji -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.