Peeling kawitacyjny – jakie daje efekty? Poznaj zalety i wady peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny – jakie daje efekty? Poznaj zalety i wady peelingu kawitacyjnego - zdjęcie

Peeling kawitacyjny w kosmetyce jest znany i ceniony od wielu lat. Początkowo wykonywano go tylko w gabinetach kosmetycznych. Wiele się jednak zmieniło. Obecnie, profesjonalne urządzenia do domowej kawitacji są ogólnodostępne i cieszą się niemałą popularnością. Sam zabieg jest prosty do samodzielnego wykonania i polecany jest osobom z każdym rodzajem skóry.

Przeczytaj również artykuł: Cera jak z photoshopa - jak ją uzyskać?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • Na czym polega zjawisko kawitacji podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego?
  • Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?
  • Peeling kawitacyjny – jakich efektów można się spodziewać po kuracji?
  • Dla jakiego typu cery jest przeznaczony peeling kawitacyjny?
  • Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?
  • Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego
  • Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?
  • Ile kosztuje peeling kawitacyjny w gabinecie kosmetycznym?
  • Jak wybrać urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu?

Na czym polega zjawisko kawitacji podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego?

Mnóstwo osób zastanawia się, czym jest peeling kawitacyjny, na czym polega i jaka jest zasada jego działania. 

Kawitacja to zjawisko polegające na naprzemiennym powstawaniu i zanikaniu w cieczy pęcherzyków gazowych. Towarzyszą mu dodatkowo zmiany ciśnienia tej cieczy. Proces jest ściśle powiązany z falami ultradźwiękowymi o określonej częstotliwości, które indukują tzw. falę kawitacyjną. Wykorzystując cząsteczki wody rozpylonej na powierzchni skóry poddawanej zabiegowi, fale generują powierzchniowe złuszczenie komórek rogowych naskórka, natomiast głębsze warstwy skóry pozostają nienaruszone. 

Wibracje, będące efektem ultradźwięków, wspomagają szybszy metabolizm komórek, rozdrabniają istniejące zwapnienia, a jednocześnie doskonale wzmacniają tkankę skóry. Kawitacja zwiększa również przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu codzienne oczyszczanie skóry jest skuteczniejsze, a składniki odżywcze łatwiej w nią wnikają.

Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?

Bez względu na rodzaj, skóra wymaga regularnego złuszczania. Peeling kawitacyjny to zabieg o dość uniwersalnym charakterze. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń dotyczących wieku czy stanu cery. W każdym przypadku zabieg gwarantuje natomiast odświeżenie skóry, dzięki czemu wygląda ona młodo i promiennie.

Kawitacja twarzy to doskonały zabieg dla osób z problematyczną cerą. Jako jeden z nielicznych zabiegów tego typu, wspomaga walkę z trądzikiem pospolitym i różowatym. W widoczny sposób zmniejsza również wągry i zaskórniki. W przypadku cery mieszanej i tłustej, peeling kawitacyjny skutecznie ogranicza wydzielanie sebum, czym niweluje efekt błyszczącej skóry. Cera sucha i swędząca, w wyniku regularnego złuszczania za pomocą kawitacji, staje się znacznie bardziej nawilżona, a zmarszczki wyglądają na płytsze. 

Jeśli swędzi Cię skóra wokół powieki, sprawdź, czy to nie jęczmień

Przy regularnym stosowaniu ze skóry znikają również przebarwienia i zmiany pigmentacyjne. 

Ze względu na nieinwazyjny charakter, jest to doskonały zabieg dla osób z cienką skórą, dla których tradycyjne peelingi oznaczają podrażnienia i zaczerwienienia. 

Peeling kawitacyjny a tarczyca

Peeling kawitacyjny a Hashimoto to temat powracający w rozmowach osób cierpiących na nadczynność tarczycy. Pielęgnacja skóry przy tym schorzeniu jest nieco inna od tradycyjnych metod. Nawet krem do twarzy przy Hashimoto powinien być dobierany ze szczególną starannością, bowiem nadczynności tarczycy towarzyszy m.in. nadmierna suchość skóry oraz uporczywy świąd. Peeling kawitacyjny jako jeden z niewielu zabiegów sprawdza się jednak w pielęgnacji cery nawet u osób cierpiących na Hashimoto. 

Peeling kawitacyjny – jakich efektów spodziewać się po kuracji?

W wyniku peelingu kawitacyjnego z powierzchni skóry zostają usunięte obumarłe komórki, które bywają przyczyną rozmnażania się bakterii. To jednak nie wszystko. Zabieg dotlenia cerę poprzez pobudzenie krążenia krwi, a także stymuluje naturalną zdolność do odnowy naskórka. Zostaje pobudzona produkcja kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry, co z kolei opóźnia powstawanie zmarszczek. Dzięki temu zabiegowi znacząco poprawia się gospodarka wodna skóry.

Wykonując peeling kawitacyjny regularnie w domu, można się zatem spodziewać, że:

  • skóra będzie dobrze oczyszczona, wygładzona, nawilżona i ujędrniona,
  • pory zostaną odblokowane,
  • zaskórniki ulegną zmniejszeniu,
  • plamy pigmentacyjne i przebarwienia po trądziku zostaną rozjaśnione,
  • skóra lepiej będzie absorbować składniki aktywne znajdujące się w kosmetykach.

Dzień po przeprowadzonym zabiegu skóra bywa nieco zaczerwieniona. Do trzech tygodni po peelingu, należy stosować w ciągu dnia kremy z wysokimi filtrami UV, aby chronić ją przed szkodliwym wpływem słońca. W ciągu kilku pierwszych dni po peelingu zaleca się także unikać solarium, sauny i basenu. 

Dla jakiego typu cery jest przeznaczony peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny można wykonać w bardzo szerokim spektrum przypadków. Stosuje się go szczególnie wtedy, kiedy cera jest: 

  • szara i ziemista,
  • przetłuszczająca się z widocznymi porami i zaskórnikami,
  • trądzikowa,
  • zmęczona i odwodniona, wymagająca regeneracji,
  • mało sprężysta,
  • z licznymi przebarwieniami będącymi efektem m.in. nadmiernej ekspozycji na słońce.

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bardzo prostym w wykonaniu, dlatego nie wymaga posiadania żadnych specjalnych umiejętności. Można go bez problemu przeprowadzić samodzielnie w domu.

Peeling kawitacyjny - jak go wykonać? Aby przeprowadzić zabieg samodzielnie, niezbędne jest urządzenie do kawitacji, waciki kosmetyczne oraz płyn do nawilżania skóry, np. w postaci wody różanej, bezalkoholowego toniku do twarzy lub zwykłej wody termalnej. 

Po bardzo dokładnym oczyszczeniu, skórę trzeba delikatnie zwilżyć, a następnie przyłożyć do niej szpatułkę urządzenia o nachyleniu pod kątem 45 stopni. W trakcie zabiegu należy przesuwać nią po skórze ruchem ,,od siebie”. Skóra musi być przez cały czas wilgotna.

Szpatułkę trzeba przesunąć po skórze na odcinku ok. 5-10 cm, następnie zwilżyć cerę i czynność powtórzyć. Nie należy pracować zbyt szybko, ani też zatrzymywać szpatułki w jednym miejscu na dłużej. Ruchy powinny być delikatne i jednostajne.

Po zakończonym zabiegu, twarz należy umyć delikatnym żelem, aby usunąć pozostałości zanieczyszczeń i wówczas zaaplikować odżywcze serum, maseczkę, ampułkę lub krem. 

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Choć peeling kawitacyjny jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i przeznaczonym do stosowania w szerokim zakresie, nie powinno się z niego korzystać w kilku przypadkach. Wiele kobiet zastanawia się, czy peeling kawitacyjny a karmienie piersią to bezpieczne połączenie. Niestety nie. Warto zatem wiedzieć, jakie warunki sprzyjają wykonaniu tego zabiegu, a kiedy lepiej z niego zrezygnować.

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego to: 

  • ciąża oraz okres laktacji,
  • podejrzenie choroby nowotworowej,
  • choroby tarczycy,
  • problemy z niewydolnością krążenia,
  • osteoporoza,
  • zakrzepowe zapalenie żył,
  • padaczka;
  • biegunka tłuszczowa,
  • stany zapalne oraz aktywne zakażenia skóry,
  • metalowe implanty lub rozruszniki serca.

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny to dwie niezwykle popularne metody oczyszczania skóry. 

Peeling kawitacyjny jest delikatniejszy i może być stosowany nawet 2-3 razy w tygodniu. Mikrodermabrazja z kolei to zabieg o dość dużym stopniu głębokości ścierania i powinien być wykonywany przez profesjonalną kosmetyczkę, która uwzględnia oczekiwany przez klienta efekt. Intensywność ścierania wpływa jednocześnie na dyskomfort po zabiegu. Po mikrodermabrazji zaczerwienienie i lekkie podrażnienie utrzymuje się dłużej niż w przypadku peelingu kawitacyjnego.

Ile kosztuje peeling kawitacyjny w gabinecie kosmetycznym?

Koszt jednego peelingu kawitacyjnego jest uzależniony od lokalizacji oraz prestiżu gabinetu kosmetycznego. Za zabieg na skórę twarzy trwający od 30 do 60 minut trzeba najczęściej zapłacić od 50 do 100 złotych. W przypadku, kiedy peeling jest wykonywany także na szyi, dekolcie, dłoniach lub plecach trzeba się liczyć z ceną sięgającą nawet 100-200 złotych.

Jak wybrać urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu?

Kiedy decydujemy się na peeling kawitacyjny, jakie parametry powinno mieć urządzenie do domowego użytku? Na rynku można znaleźć różne modele do wykonywania tego zabiegu. Wybierając sprzęt, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • sposób zasilania - akumulator lub zasilanie sieciowe,
  • moc urządzenia - zwykle ok. 10 W,
  • częstotliwość drgań - zwykle ok. 20-30 kHz,
  • tryb pracy,
  • wszelkie dodatkowe funkcje. 

Peeling kawitacyjny przynosi naprawdę spektakularne efekty. Warto bez wątpienia zainwestować w urządzenie, które skutecznie i bez większego problemu można używać w domu i jednocześnie zadbać o swoją skórę w sposób kompleksowy.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Wybrane grupy produktowe:

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia...

Układ rozrodczy i moczowy

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....

Dieta i odchudzanie

Owoc kaki (persymona): wartości odżywcze, prozdrowotne i składniki aktywne
Owoc kaki, czyli persymona, to niesamowity produkt spożywczy, który wciąż bardzo rzadko gości na europejskich talerzach. To egzotyczny owoc o charakterystycznym smaku, który stale zyskuje na popularności wśród dietetyków ora...

Dieta i odchudzanie

Woda z imbirem i cytryną na odchudzanie – jak stosować, efekty
Połączenie wody, imbiru, cytryny i miodu stanowi leczniczą miksturę, która jest niezawodnym środkiem na odchudzanie. Mieszanina taka zawiera wiele korzystnych dla zdrowia i urody substancji. Dlatego też, regularne jej stosowanie ma wiele zalet...

Układ rozrodczy i moczowy

7 skutecznych metod na opóźnienie wytrysku podczas stosunku
Szybki wytrysk to z reguły koniec miłosnych uniesień, dlatego każdy mężczyzna pragnie przeciągnąć jak najdłużej moment swojego spełnienia. Za optymalną długość stosunku uważa się akt trwający 7-13 minut. Panom najczęściej udaje s...

Informacje dla pacjenta

Wysoki puls – przyczyny, objawy jak prawidłowo zmierzyć?
Puls, inaczej tętno, określa ilość uderzeń serca na minutę, czyli częstotliwość bicia serca. Jego wartość jest dla człowieka zdrowego ściśle określana i nie powinna być ani za niska, ani zbyt wysoka. Każde odchylenie od normy wymaga ...

Informacje dla pacjenta

Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o preparatach na uspokojenie to jednym z popularniejszych, wydawanych z przepi...

Układ pokarmowy

Bulgotanie w brzuchu i przelewanie w jelitach – objawy, przyczyny, leczenie
Bulgotanie, przelewanie się, dziwne, głośne burczenie i przewracanie w brzuchu to nie tylko kłopotliwe i krępujące, ale również niepokojące objawy. Mogą wystąpić zarówno w dzień, jak i w nocy. Zazwyczaj stanowią całkowicie niegroźny ...

Układ rozrodczy i moczowy

Ćwiczenia na powiększenie penisa
Długość i grubość członka jest dla mężczyzn niezwykle ważna. Panowie bowiem utożsamiają z rozmiarem penisa swoją męskość i sprawność seksualną. W rzeczywistości wymiary prącia mogą być bardzo zróżnicowane, a problem z wielkoś...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Co brać w okresie przeziębień i grypy, aby wzmocnić odporność?
Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy infekcje wirusowe i bakteryjne stają się szczególnie uciążliwe. Dlatego warto zadbać o wzmocnienie odporności poprzez prawidłowo zbilansowaną dietę...

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Zakażenie Clostridium difficile – przebieg, leczenie, dieta
Zakażenie bakterią Clostridium difficile to jedno z najczęstszych powikłań po antybiotykoterapii, które może prowadzić do poważnych proble...

Serce i układ krążenia

Jak dbać o organizm przy cukrzycy typu 2? Suplementy i preparaty w walce z insulinoopornością. Berberyna vs metformina – co wybrać?
Cukrzyca i insulinooporność stanowią jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny. Szacuje się, że zaburzenia metaboliczne diagnozowane są u co 5. osoby powyżej 65. roku życia....

Informacje dla pacjenta

MCH – podwyższone, obniżone, zakres norm. Co oznacza i czy musisz się obawiać?
Badanie krwi to jedno z podstawowych narzędzi diagnostycznych w medycynie. W ramach morfologii krwi analizowane są różne parametry, które pomagają w ocenie stanu zdrowia pacjenta. Jednym z tych parametrów jest MCH, czyli śred...

Układ nerwowy

Jak utrzymać zdrową psychikę w pracy i życiu prywatnym? Rola psychosomatyki w medycznym podejściu do work-life balance
W dzisiejszych czasach pytanie „jak utrzymać zdrową psychikę” zadaje sobie coraz więcej osób. Niezależnie od tego, czy jesteśmy na początku swojej kariery, czy mamy już za sobą wiele lat doświadczeń zawodowych, dbałość o zdrowi...

Dieta i odchudzanie

Dieta norweska – zasady, efekty i przykładowy jadłospis
W poszukiwaniu skutecznych metod odchudzania, wiele osób natrafia na różne diety, które obiecują szybkie i efektywne rezultaty. Jedną z takich diet jest dieta norweska, która zdobywa coraz większą popularność......

Dieta i odchudzanie

Dieta alkaliczna – sposób odżywania, który pomoże Ci odkwasić organizm
Współcześnie, coraz więcej osób poszukuje skutecznych metod na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia. Jednym z bardziej popularnych podejść, jest oczywiście dieta alkaliczna, która ma na celu przywrócenie równo...

Układ oddechowy

Co na zatoki? 5 skutecznych produktów do walki z uciążliwym problemem
Zatoki przynosowe to małe, puste przestrzenie w kościach czaszki, które są pokryte błoną śluzową. Gdy dochodzi do ich zapalenia, może to wywołać ból, uczucie ucisku oraz trudności w oddychaniu....

Choroby skóry

Co na trądzik? Ranking preparatów najlepszych dla cery problematycznej
Trądzik jest jedną z najczęściej spotykanych chorób skóry na świecie, ma różne odmiany i może go wywoływać wiele czynników. Warto wiedzieć, jak poradzić sobie z trądzikiem, jak wdrożyć odpowiednie leczenie i dietę &...

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem