Peeling kawitacyjny – jakie daje efekty? Poznaj zalety i wady peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny – jakie daje efekty? Poznaj zalety i wady peelingu kawitacyjnego - zdjęcie

Peeling kawitacyjny – jakie daje efekty? Poznaj zalety i wady peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny w kosmetyce jest znany i ceniony od wielu lat. Początkowo wykonywano go tylko w gabinetach kosmetycznych. Wiele się jednak zmieniło. Obecnie, profesjonalne urządzenia do domowej kawitacji są ogólnodostępne i cieszą się niemałą popularnością. Sam zabieg jest prosty do samodzielnego wykonania i polecany jest osobom z każdym rodzajem skóry.

Przeczytaj również artykuł: Cera jak z photoshopa - jak ją uzyskać?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • Na czym polega zjawisko kawitacji podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego?
 • Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?
 • Peeling kawitacyjny – jakich efektów można się spodziewać po kuracji?
 • Dla jakiego typu cery jest przeznaczony peeling kawitacyjny?
 • Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?
 • Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego
 • Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?
 • Ile kosztuje peeling kawitacyjny w gabinecie kosmetycznym?
 • Jak wybrać urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu?

Na czym polega zjawisko kawitacji podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego?

Mnóstwo osób zastanawia się, czym jest peeling kawitacyjny, na czym polega i jaka jest zasada jego działania. 

Kawitacja to zjawisko polegające na naprzemiennym powstawaniu i zanikaniu w cieczy pęcherzyków gazowych. Towarzyszą mu dodatkowo zmiany ciśnienia tej cieczy. Proces jest ściśle powiązany z falami ultradźwiękowymi o określonej częstotliwości, które indukują tzw. falę kawitacyjną. Wykorzystując cząsteczki wody rozpylonej na powierzchni skóry poddawanej zabiegowi, fale generują powierzchniowe złuszczenie komórek rogowych naskórka, natomiast głębsze warstwy skóry pozostają nienaruszone. 

Wibracje, będące efektem ultradźwięków, wspomagają szybszy metabolizm komórek, rozdrabniają istniejące zwapnienia, a jednocześnie doskonale wzmacniają tkankę skóry. Kawitacja zwiększa również przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu codzienne oczyszczanie skóry jest skuteczniejsze, a składniki odżywcze łatwiej w nią wnikają.

Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?

Bez względu na rodzaj, skóra wymaga regularnego złuszczania. Peeling kawitacyjny to zabieg o dość uniwersalnym charakterze. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń dotyczących wieku czy stanu cery. W każdym przypadku zabieg gwarantuje natomiast odświeżenie skóry, dzięki czemu wygląda ona młodo i promiennie.

Kawitacja twarzy to doskonały zabieg dla osób z problematyczną cerą. Jako jeden z nielicznych zabiegów tego typu, wspomaga walkę z trądzikiem pospolitym i różowatym. W widoczny sposób zmniejsza również wągry i zaskórniki. W przypadku cery mieszanej i tłustej, peeling kawitacyjny skutecznie ogranicza wydzielanie sebum, czym niweluje efekt błyszczącej skóry. Cera sucha i swędząca, w wyniku regularnego złuszczania za pomocą kawitacji, staje się znacznie bardziej nawilżona, a zmarszczki wyglądają na płytsze. 

Jeśli swędzi Cię skóra wokół powieki, sprawdź, czy to nie jęczmień

Przy regularnym stosowaniu ze skóry znikają również przebarwienia i zmiany pigmentacyjne. 

Ze względu na nieinwazyjny charakter, jest to doskonały zabieg dla osób z cienką skórą, dla których tradycyjne peelingi oznaczają podrażnienia i zaczerwienienia. 

Peeling kawitacyjny a tarczyca

Peeling kawitacyjny a Hashimoto to temat powracający w rozmowach osób cierpiących na nadczynność tarczycy. Pielęgnacja skóry przy tym schorzeniu jest nieco inna od tradycyjnych metod. Nawet krem do twarzy przy Hashimoto powinien być dobierany ze szczególną starannością, bowiem nadczynności tarczycy towarzyszy m.in. nadmierna suchość skóry oraz uporczywy świąd. Peeling kawitacyjny jako jeden z niewielu zabiegów sprawdza się jednak w pielęgnacji cery nawet u osób cierpiących na Hashimoto. 

Peeling kawitacyjny – jakich efektów spodziewać się po kuracji?

W wyniku peelingu kawitacyjnego z powierzchni skóry zostają usunięte obumarłe komórki, które bywają przyczyną rozmnażania się bakterii. To jednak nie wszystko. Zabieg dotlenia cerę poprzez pobudzenie krążenia krwi, a także stymuluje naturalną zdolność do odnowy naskórka. Zostaje pobudzona produkcja kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry, co z kolei opóźnia powstawanie zmarszczek. Dzięki temu zabiegowi znacząco poprawia się gospodarka wodna skóry.

Wykonując peeling kawitacyjny regularnie w domu, można się zatem spodziewać, że:

 • skóra będzie dobrze oczyszczona, wygładzona, nawilżona i ujędrniona,
 • pory zostaną odblokowane,
 • zaskórniki ulegną zmniejszeniu,
 • plamy pigmentacyjne i przebarwienia po trądziku zostaną rozjaśnione,
 • skóra lepiej będzie absorbować składniki aktywne znajdujące się w kosmetykach.

Dzień po przeprowadzonym zabiegu skóra bywa nieco zaczerwieniona. Do trzech tygodni po peelingu, należy stosować w ciągu dnia kremy z wysokimi filtrami UV, aby chronić ją przed szkodliwym wpływem słońca. W ciągu kilku pierwszych dni po peelingu zaleca się także unikać solarium, sauny i basenu. 

Dla jakiego typu cery jest przeznaczony peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny można wykonać w bardzo szerokim spektrum przypadków. Stosuje się go szczególnie wtedy, kiedy cera jest: 

 • szara i ziemista,
 • przetłuszczająca się z widocznymi porami i zaskórnikami,
 • trądzikowa,
 • zmęczona i odwodniona, wymagająca regeneracji,
 • mało sprężysta,
 • z licznymi przebarwieniami będącymi efektem m.in. nadmiernej ekspozycji na słońce.

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bardzo prostym w wykonaniu, dlatego nie wymaga posiadania żadnych specjalnych umiejętności. Można go bez problemu przeprowadzić samodzielnie w domu.

Peeling kawitacyjny - jak go wykonać? Aby przeprowadzić zabieg samodzielnie, niezbędne jest urządzenie do kawitacji, waciki kosmetyczne oraz płyn do nawilżania skóry, np. w postaci wody różanej, bezalkoholowego toniku do twarzy lub zwykłej wody termalnej. 

Po bardzo dokładnym oczyszczeniu, skórę trzeba delikatnie zwilżyć, a następnie przyłożyć do niej szpatułkę urządzenia o nachyleniu pod kątem 45 stopni. W trakcie zabiegu należy przesuwać nią po skórze ruchem ,,od siebie”. Skóra musi być przez cały czas wilgotna.

Szpatułkę trzeba przesunąć po skórze na odcinku ok. 5-10 cm, następnie zwilżyć cerę i czynność powtórzyć. Nie należy pracować zbyt szybko, ani też zatrzymywać szpatułki w jednym miejscu na dłużej. Ruchy powinny być delikatne i jednostajne.

Po zakończonym zabiegu, twarz należy umyć delikatnym żelem, aby usunąć pozostałości zanieczyszczeń i wówczas zaaplikować odżywcze serum, maseczkę, ampułkę lub krem. 

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Choć peeling kawitacyjny jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i przeznaczonym do stosowania w szerokim zakresie, nie powinno się z niego korzystać w kilku przypadkach. Wiele kobiet zastanawia się, czy peeling kawitacyjny a karmienie piersią to bezpieczne połączenie. Niestety nie. Warto zatem wiedzieć, jakie warunki sprzyjają wykonaniu tego zabiegu, a kiedy lepiej z niego zrezygnować.

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego to: 

 • ciąża oraz okres laktacji,
 • podejrzenie choroby nowotworowej,
 • choroby tarczycy,
 • problemy z niewydolnością krążenia,
 • osteoporoza,
 • zakrzepowe zapalenie żył,
 • padaczka;
 • biegunka tłuszczowa,
 • stany zapalne oraz aktywne zakażenia skóry,
 • metalowe implanty lub rozruszniki serca.

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny to dwie niezwykle popularne metody oczyszczania skóry. 

Peeling kawitacyjny jest delikatniejszy i może być stosowany nawet 2-3 razy w tygodniu. Mikrodermabrazja z kolei to zabieg o dość dużym stopniu głębokości ścierania i powinien być wykonywany przez profesjonalną kosmetyczkę, która uwzględnia oczekiwany przez klienta efekt. Intensywność ścierania wpływa jednocześnie na dyskomfort po zabiegu. Po mikrodermabrazji zaczerwienienie i lekkie podrażnienie utrzymuje się dłużej niż w przypadku peelingu kawitacyjnego.

Ile kosztuje peeling kawitacyjny w gabinecie kosmetycznym?

Koszt jednego peelingu kawitacyjnego jest uzależniony od lokalizacji oraz prestiżu gabinetu kosmetycznego. Za zabieg na skórę twarzy trwający od 30 do 60 minut trzeba najczęściej zapłacić od 50 do 100 złotych. W przypadku, kiedy peeling jest wykonywany także na szyi, dekolcie, dłoniach lub plecach trzeba się liczyć z ceną sięgającą nawet 100-200 złotych.

Jak wybrać urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu?

Kiedy decydujemy się na peeling kawitacyjny, jakie parametry powinno mieć urządzenie do domowego użytku? Na rynku można znaleźć różne modele do wykonywania tego zabiegu. Wybierając sprzęt, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

 • sposób zasilania - akumulator lub zasilanie sieciowe,
 • moc urządzenia - zwykle ok. 10 W,
 • częstotliwość drgań - zwykle ok. 20-30 kHz,
 • tryb pracy,
 • wszelkie dodatkowe funkcje. 

Peeling kawitacyjny przynosi naprawdę spektakularne efekty. Warto bez wątpienia zainwestować w urządzenie, które skutecznie i bez większego problemu można używać w domu i jednocześnie zadbać o swoją skórę w sposób kompleksowy.

Układ rozrodczy i moczowy

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....

Choroby i dolegliwości

Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo i po jedzeniu?
Cukier odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie. Należy do węglowodanów, które stanowią główne źródło energetyczne. Węglowodany ulegają rozłożeniu w procesie trawienia na cukier prosty – glukozę. Jej obecność jest niezbędna do pr...

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Szkarlatyna - objawy, przyczyny. Jak leczyć szkarlatynę?
Jedną z typowych chorób wieku dziecięcego, rozpowszechnioną na całym świecie, jest szkarlatyna. Zazwyczaj pojawia się u dzieci w wieku przedszkolnym, w okresie jesienno-zimowym. Wywołuje poważne objawy, a w jej późnym okresie może nawet d...

Informacje dla pacjenta

Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o preparatach na uspokojenie to jednym z popularniejszych, wydawanych z przepi...

Zdrowy tryb życia

Dieta ketogeniczna (keto) – co należy wiedzieć i jakie są wady oraz zalety?
Ludzie od wieków stosują różne diety odchudzające. Najczęściej ma to miejsce, kiedy zbliża się wiosna i lżejsze ubranie odsłania krągłe kształty ciała. Nie zawsze jednak diety stosuje się w celach estetycznych. Przy niektórych schorz...

Choroby i dolegliwości

Czym jest insulinooporność? Przyczyny, objawy i leczenie
Insulina jest niezwykle ważnym hormonem, wytwarzanym w trzustce. Odpowiada ona za utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Przy współpracy z glukagonem kontroluje również transport glukozy do poszczególnych kom&oac...

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia norma...

Informacje dla pacjenta

Monocyty – o czym świadczą podwyższone monocyty?
Monocyty to komórki, które wchodzą w skład białych krwinek (leukocytów). Krążą one we krwi i w razie potrzeby wydostają się z naczyń krwionośnych do tkanek otaczających dane naczynie. W trakcie tego procesu przeistaczają się w makrofa...

Informacje dla pacjenta

Witamina B12: jakie są jej właściwości? Skutki niedoboru i nadmiaru witaminy B12
Witamina B12 utrzymuje w dobrej kondycji układ krwionośny, nerwowy czy pokarmowy. Jej niedobór stanowi częsty problem, jednak właściwa suplementacja i dieta bogata w produkty pochodzenia zwierzęcego pozwolą go uniknąć.Czym charakteryzuje si...

Choroby skóry

Najlepsze tabletki na wypadanie włosów - 6 suplementów hamujących wypadanie i stymulujących porost włosów
Wypadanie włosów jest jednym z najczęstszych problemów natury estetycznej i zdrowotnej. Może być wynikiem stresu, niewłaściwej pielęgnacji, naturalnego starzenia się organizmu, zaburzeń hormonalnych lub niedoborów substancji odżywc...

Kosmetyki i uroda

Jak wybrać odpowiednie serum do pielęgnacji skóry?
Czy warto stosować serum w pielęgnacji? Serum to kosmetyk wyróżniający się wysokim stężeniem substancji aktywnych – olejów, kwasów roślinnych, witamin i wyciągów z roślin – oraz skutecznym, celowanym...

Słuch i szumy uszne

Ból ucha u dorosłych – co go powoduje i jak go leczyć?
Z tego artykułu dowiesz się: ·         czym różni się ucho zewnętrzne od środkowego, ·         jakie są przyczyny bólu ucha, ·...

Choroby i dolegliwości

O czym świadczy wysokie anty-TG?
Z tego artykułu dowiesz się: czym jest badanie anty-TG, jakie są wskazania do badania anty-TG, jak wygląda badanie anty-TG, jakie są normy przeciwciał anty-TG, co oznacza wysokie anty-TG,czym świadczy niskie anty-TG. Badanie anty-TG ...

Układ oddechowy

Flegma w gardle i drogach oddechowych
Obecność flegmy w gardle i drogach oddechowych nie tylko wywołuje dyskomfort, ale przede wszystkim utrudnia normalne funkcjonowanie. Choć często jest ona objawem infekcji górnych dróg oddechowych, wydzielina z zatok i nosa w gardle...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Jakie wybrać multiwitaminy dla kobiet 40+ i kobiet 50+? Jak powinny dbać o swoje zdrowie osoby w wieku średnim?
Jakie wybrać multiwitaminy dla kobiet 40+ i kobiet 50+? Jak powinny dbać o swoje zdrowie osoby w wieku średnim? Na rynku można znaleźć tak wiele różnych preparatów, ale jakie należy wybrać? Znajdziemy takie na wzmocnienie orga...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Jakie multiwitaminy wybrać? Jak powinni dbać o zdrowie mężczyźni 40+ i mężczyźni 50+
Jakie multiwitaminy wybrać? Jak powinni dbać o zdrowie mężczyźni 40+ i mężczyźni 50+ Wśród wielu preparatów są też takie o różnym działaniu. Mamy więc tabletki na wzmocnienie organizmu, coś na pamięć i koncentra...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Adaptogeny – jak wpływają na nasze zdrowie?
Adaptogeny – jak wpływają na nasze zdrowie? Przyzwyczailiśmy się do tego, że w świecie suplementów co jakiś czas pojawiają się nowości. Ostatnio sporo mówi się o adaptogenach, ale tak naprawdę nie są one wcale nowym ...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Witamina C i D u dzieci i dorosłych to nie tylko odporność
W sezonie obniżonej odporności zainteresowanie witaminami w diecie i suplementacji rośnie. Warto jednak pamiętać, że wiele warunków środowiskowych ma znaczący wpływ na kształtowanie odporności dzieci. Prawidłowy sposób żywi...

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.