Paznokcie hybrydowe – czym są, jak je zrobić i jak ściągnąć. Na czym polega manicure hybrydowy?

baner

Paznokcie hybrydowe – czym są, jak je zrobić i jak ściągnąć. Na czym polega manicure hybrydowy?

Piękne dłonie i zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Elegancko wykonany manicure z pewnością przykuwa uwagę innych osób, a dodatkowo dodaje pewności siebie. Manicure wykonany klasyczną metodą jest mało odporny na działanie cz

Piękne dłonie i zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Elegancko wykonany manicure z pewnością przykuwa uwagę innych osób, a dodatkowo dodaje pewności siebie. Manicure wykonany klasyczną metodą jest mało odporny na działanie czynników mechanicznych, które najczęściej prowadzą do jego zniszczenia. Alternatywą dla tradycyjnych lakierów do paznokci jest wykonanie manicure hybrydowego. To metoda, która pozwala przez dłuższy czas utrzymać kolor na powierzchni paznokcia - bez widocznych defektów. Czym charakteryzują się paznokcie hybrydowe?

Zobacz też artykułBiałe plamki na paznokciach - czemu się pojawiają? Objawy i przyczyny powstawania

Z artykułu dowiesz się:

 • na czym polega manicure hybrydowy?
 • czym paznokcie hybrydowe różnią się od klasycznego i leczniczego manicure'u?
 • czy hybryda na paznokciach jest bezpieczna?
 • jakie czynniki wpływają na wydłużenie trwałości manicure'u hybrydowego?
 • jak dbać o paznokcie po zdjęciu hybrydy?

Paznokcie hybrydowe – na czym to polega?

Paznokcie hybrydowe są bardzo popularną formą stylizacji paznokci, która wśród kobiet cieszy się sporym zainteresowaniem. Lakiery hybrydowe są specjalnymi produktami, które łączą w sobie właściwości i zalety żelu oraz tradycyjnego lakieru do paznokci. Manicure hybrydowy wykonywany jest na naturalnej, zdrowej płytce paznokcia, a po aplikacji, poszczególne warstwy zostają utwardzone w lampie, dzięki promieniom UV. To bardzo trwała metoda, która nie wymaga nakładania topu czy podkładu na mokro, co łączy się ze żmudnym oczekiwaniem na wysuszenie się poszczególnych warstw.

Manicure hybrydowy jest długotrwałą formą stylizacji płytki, a jedynym przeciwwskazaniem do jego wykonania jest uczulenie na substancje zawarte w lakierze do paznokci lub choroby paznokci. Poprawnie nałożony lakier utrzymuje się na płytce od dwóch do trzech tygodni. Dodatkowo, efekt końcowy jest bardzo estetyczny, a na powierzchni paznokcia nie uwidaczniają się zacieki czy wybarwienia koloru.

Manicure klasyczny, hybrydowy, leczniczy – czym się różnią?

Hybryda, manicure klasyczny oraz leczniczy są obecnie podstawowymi sposobami dbania o płytkę paznokcia.

Jakie cechy różnicują poszczególne zabiegi?

 • paznokcie hybrydowe to sposób stylizacji paznokci, który oprócz tradycyjnego przygotowania płytki paznokcia do aplikacji lakieru, pozwala na znaczne wydłużenie jego trwałości. Lakier utwardzony w lamie UV jest odporny na odpryski, zarysowania czy wybarwienia, dzięki czemu możliwość jego noszenia znacznie się wydłuża,
 • manicure klasyczny to najbardziej podstawowy tym manicure'u, który pozwala na przygotowanie płytki paznokcia do dalszych zabiegów. Polega na starannym opiłowaniu końcówki paznokcia, w celu nadania mu pożądanego kształtu oraz odsunięciu skórek i wycięciu ich cążkami. Po jego wykonaniu, wiele kobiet decyduje się na aplikację kolorowego, klasycznego lakieru lub odżywki do płytki paznokcia.
 • manicure leczniczy polega na zastosowaniu zabiegów, których celem jest usunięcie dermatoz płytki lub obszarów skóry zmienionych chorobowo. Po opracowaniu płytki paznokcia, na jej powierzchnię zazwyczaj zostaje zaaplikowany lakier leczniczy, który pomaga zwalczać problemy z paznokciem.

Trwałość manicure hybrydowego – od czego zależy?

Zdrowe, mocne paznokcie są gwarancją udanej stylizacji płytki, która cieszy oko przed długi okres czasu. Sekret trwałości hybrydy wynika ze specjalnej receptury lakieru, który dzięki niej jest utrwalany w lampie UV. Aby cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami lakierem hybrydowym, na których powierzchni nie pojawią się odpryski czy zadrapania, warto dowiedzieć się, co wpływa na trwałość lakieru. 

Trwałość manicure'u hybrydowego zależy od:

 • kondycji płytki paznokcia,
 • jakości i klasy lakieru hybrydowego,
 • poprawnego opracowania płytki paznokcia przed nałożeniem lakieru,
 • przestrzegania właściwego czasu utwardzania w lampie do hybryd,
 • prawidłowej aplikacji produktów do paznokci hybrydowych,
 • czynników zewnętrznych, na przykład praca z chemikaliami.

Prawidłowo przygotowane paznokcie hybrydowe są bardzo trwałe. Efekt stylizacji utrzymuje się około dwóch tygodni, po czym konieczne jest jest usunięcie, ze względu na widoczny odrost płytki paznokcia.

Czy lakiery hybrydowe są bezpieczne dla paznokci?

Starej generacji lakiery do hybrydy zawierały szkodliwe dla zdrowia substancje, jak ftalan, toulen i formaldechyd. Ich obecność powodowała mikrouszkodzenia w płytce paznokcia, a także prowadziła do znacznego ubytku keratyny, co sprawiało, że po zdjęciu lakieru paznokcie były słabe i łamliwe. Dodatkowo, ich częste nakładanie prowadziło do kumulowania się związków w organizmie, co negatywnie wpływało na zdrowie.

Nowoczesne lakiery do hybrydy są całkowicie bezpieczne dla paznokci. W ich recepturze, oprócz delikatnych barwników można znaleźć witaminy, włókna keratynowe oraz minerały, które podczas noszenia lakieru wspierają odbudowę płytki paznokcia. Stylistki zalecają, aby podczas ciągłej zmiany lakieru wykonywać przerwy, które pozwolą na naturalne zregenerowanie się paznokci.

Jak dbać o paznokcie po „hybrydzie”?

Prawidłowe ściągnięcie lakieru hybrydowego nie wpływa niekorzystnie na płytkę paznokcia. Niemniej jednak, po jej usunięciu warto szczególnie zatroszczyć się o paznokcie, aby cieszyć się ich estetycznym wyglądem oraz dobrą kondycją. 

Jakie czynniki wpływają na ich wzmocnienie?

 • częste nawilżanie skórek wokół paznokcia i samej płytki za pomocą specjalnych oliwek,
 • spiłowanie płytki na krótko, co pomoże przywrócić jej naturalny kształt i grubość,
 • w przypadku łamania się i kruszenia paznokci warto rozpocząć przyjmowanie suplementów diety, które pozytywnie wpłyną na wygląd paznokci,
 • zaaplikować odzywkę do paznokci lub lakier leczniczy, który wzmocni płytkę od zewnątrz i zabezpieczy ją przed mikrourazami i czynnikami mechanicznymi,
 • podczas kontaktu z chemikaliami należy zakładać rękawice ochronne, które zabezpieczą paznokcie przed działaniem szkodliwych substancji.

Jak samemu zrobić paznokcie hybrydowe?

Stylizacja hybrydowa wykonywana samodzielnie jest obecnie bardzo popularna wśród kobiet. Do jej wykonania niezbędny jest zakup zestawu do hybrydy, w skład którego wchodzi lampa UV, lakier hybrydowy, top oraz baza. Proces rozpoczyna się od wykonania tradycyjnego manicuru, czyli nadania kształtu płytce, odsunięciu i wycięciu skórek oraz zmatowienia płytki za pomocą bloku polerskiego. 

Następnym etapem jest aplikacja produktów do manicuru hybrydowego. Jak je nakładać?

Krok 1: należy odtłuścić płytkę paznokcia za pomocą cleanera,

Krok 2: na płytkę należy nałożyć cienką warstwę bazy pod lakier hybrydowy i utwardzić ją w lampie do hybrydy,

Krok 3: należy zaaplikować wybrany kolor lakieru do hybrydy, dla lepszego efektu najczęściej dwie warstwy. Każdą z warstw należy utwardzić w lampie UV,

Krok 4: na kolorowy lakier należy położyć cienką warstwę topu, którego zadaniem jest nabłyszczenie płytki paznokcia oraz zabezpieczenie jej przed urazami i odpryskami.

Po wykonaniu stylizacji paznokcie należy ponownie przemyć cleanerem, który usunie z ich powierzchni lepki film. 

Jak zdjąć „hybrydę”? Czy da się zmyć lakier hybrydowy?

Prawidłowe ściągnięcie lakieru hybrydowego jest czynnikiem, który pozwala uchronić płytkę paznokcia przed uszkodzeniem. 

Najlepszą metodą zdejmowania hybrydy z paznokci jest wykorzystanie acetonu, który rozpuszcza i niejako odkleja lakier od naturalnej płytki. Jak to zrobić?

Pierwszym etapem pracy powinno być dokładne zmatowienie wierzchniej warstwy manicure'u hybrydowego za pomocą bloku polerskiego. To czynność, która pozwoli odpowiednio zadziałać acetonowi na lakier, dzięki czemu możliwe jest jego szybkie i bezpieczne rozpuszczenie. Następnie, należy zaaplikować płynny aceton na wacik i umieścić go na paznokciu, po czym zamocować go przy pomocy folii aluminiowej lub z wykorzystaniem specjalnych klipsów. Po upływie kilku minut lakier należy delikatnie usunąć za pomocą patyczka do skórek lub pilniczka.

Manicure hybrydowy jest bezpieczną, popularną formą malowania paznokci. Doceniany jest za estetyczny wygląd oraz trwałość, której nie gwarantują tradycyjne lakiery. Prawidłowe nakładanie lakieru hybrydowego oraz odpowiedne ściąganie hybrydy sprawia, że płytka paznokcia pozostaje w nienaruszonym stanie. 

Informacje dla pacjenta

Mniszek lekarski – właściwości, zastosowanie oraz działanie
Mniszek lekarski, potocznie nazywany mleczem lub dmuchawcem, rosnący powszechnie na trawnikach i łąkach, traktowany jest przez wielu ludzi, jako pospolity i uciążliwy do wytępienia chwast. To bylina, która łatwo wysiewa się z nasion roznoszo...

Zdrowy tryb życia

Dieta ketogeniczna (keto) – co należy wiedzieć i jakie są wady oraz zalety?
Ludzie od wieków stosują różne diety odchudzające. Najczęściej ma to miejsce, kiedy zbliża się wiosna i lżejsze ubranie odsłania krągłe kształty ciała. Nie zawsze jednak diety stosuje się w celach estetycznych. Przy niektórych schorz...

Informacje dla pacjenta

Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o preparatach na uspokojenie to jednym z popularniejszych, wydawanych z przepi...

Informacje dla pacjenta

Monocyty – o czym świadczą podwyższone monocyty?
Monocyty to komórki, które wchodzą w skład białych krwinek (leukocytów). Krążą one we krwi i w razie potrzeby wydostają się z naczyń krwionośnych do tkanek otaczających dane naczynie. W trakcie tego procesu przeistaczają się w makrofa...

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia norma...

Choroby i dolegliwości

Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo i po jedzeniu?
Cukier odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie. Należy do węglowodanów, które stanowią główne źródło energetyczne. Węglowodany ulegają rozłożeniu w procesie trawienia na cukier prosty – glukozę. Jej obecność jest niezbędna do pr...

Informacje dla pacjenta

Czym jest badanie krwi – ALT. Diagnoza uszkodzeń wątroby norma i wyniki
Badanie ALT nazywane jest także ALAT oraz GPT. Nazwy te dotyczą tego samego testu aminotransferazy alaninowej, a więc enzymu wewnątrzkomórkowego, który znajduje się przede wszystkim w tkankach wątroby. Z tego względu badanie ALT służy mię...

Sport i fitness

Modzele, nagniotki, odciski – czym są i jak je usunąć? Sprawdzone plastry na odciski
Odciski, nagniotki i modzele potrafią mocno uprzykrzyć życie. Powodują ból, utrudniają chodzenie, wyglądają nieestetycznie. Często powstają w najmniej odpowiednim momencie, przed ważną rozmową, imprezą czy spotkaniem. W dodatku mogą po...

Informacje dla pacjenta

Witamina B12: jakie są jej właściwości? Skutki niedoboru i nadmiaru witaminy B12
Witamina B12 utrzymuje w dobrej kondycji układ krwionośny, nerwowy czy pokarmowy. Jej niedobór stanowi częsty problem, jednak właściwa suplementacja i dieta bogata w produkty pochodzenia zwierzęcego pozwolą go uniknąć.Czym charakteryzuje si...

Układ rozrodczy i moczowy

Podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi – badania i normy. O czym świadczy podwyższony kwas moczowy?

Kwas moczowy to produkt przemian metabolicznych zasad purynowych. U zdrowego człowieka jest wydalany głównie z moczem, a w mniejszym stopniu rozkładany w jelitach. Przyjmuje się, że pewna jego ilość we krwi jest dopuszczalna i wynosi około 3-7 mg/dl.

Serce i układ krążenia

Obrzęki nóg – jakie są ich przyczyny i jak sobie z nimi radzić?
Obrzęki nóg – jakie są ich przyczyny i jak sobie z nimi radzić?Obrzęki nóg to uciążliwa dolegliwość, z którą borykają się pacjenci bez względu na ich wiek. Jest wiele różnych czynników, które mogą wpłynąć na pojawienie się ...

Słuch i szumy uszne

Ból i zapalenie ucha środkowego u dziecka - jak rodzic powinien poradzić sobie z problemem?
Jedną z najczęstszych przyczyn występowania zapalenia ucha środkowego u dziecka są bakterie, w tym między innymi Moraxella catarrhalis oraz Streptococcus pneumoniae. Jeśli organizm dziecka ma dobrą odporność, ryzyko zachorowania maleje....

Informacje dla pacjenta

Ginekomastia – przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn – przyczyny i leczenie
Jak rozpoznać to schorzenie? Dobrą wiadomość stanowi fakt, że identyfikacja ginekomastii nie powinna stanowić większego problemu — symptomy tej dolegliwości są dość charakterystyczne....

Alergia

Uczulenie na słońce - jak złagodzić wysypkę od słońca na skórze wrażliwej?
Alergia na słońce zwana jest również polimorficzną erupcją świetlną i choć lekarze nie znają dokładnej przyczyny jej występowania, istnieją sposoby, aby łagodzić nieprzyjemne dolegliwości....

Odporność, wzmocnienie organizmu

Naturalne syropy na odporność, infekcje i przy przeziębieniu – wszystkie z nich możesz zrobić w domu!
Naturalne syropy na odporność mają wiele zalet. Są bardzo skuteczne i nietrudno przygotować je samodzielnie - taki syrop warto stosować profilaktycznie....

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Choroby zakaźne u dzieci. Świnka: pierwsze objawy, przebieg i leczenie
Bardzo często zdarzającą się chorobą zakaźną, która najczęściej dotyka dzieci jest świnka. Choroba ta to całe spectrum specyficznych objawów, które mogą być wyjątkowo dotkliwe dla maluchów....

Odporność, wzmocnienie organizmu

Rak - choroba genów, ale też odporności. Jak wzmocnić organizm, by nie zachorować na nowotwór?
Badania wykazały, że rak a układ odpornościowy to nie tak odległe pojęcia. Im zdrowszy i silniejszy organizm, tym mniejsze ryzyko wystąpienia nowotworu, a także łatwiejsza walka z chorobą....

Sport i fitness

Nocne skurcze nóg, łydek i stóp - przyczyny, zapobieganie i leczenie bolesnych skurczów mięśni nóg
Może być to efekt znacznego wysiłku fizycznego, ale w niektórych przypadkach skurcze oznaczają pierwsze objawy poważnych chorób - sprawdź jakich....

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.