Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Kosmetyki i uroda

Paznokcie hybrydowe – czym są, jak je zrobić i jak ściągnąć. Na czym polega manicure hybrydowy?

 Paznokcie hybrydowe – czym są, jak je zrobić i jak ściągnąć

Piękne dłonie i zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Elegancko wykonany manicure z pewnością przykuwa uwagę innych osób, a dodatkowo dodaje pewności siebie. Manicure wykonany klasyczną metodą jest mało odporny na działanie czynników mechanicznych, które najczęściej prowadzą do jego zniszczenia. Alternatywą dla tradycyjnych lakierów do paznokci jest wykonanie manicure hybrydowego. To metoda, która pozwala przez dłuższy czas utrzymać kolor na powierzchni paznokcia - bez widocznych defektów. Czym charakteryzują się paznokcie hybrydowe?

Zobacz też artykułBiałe plamki na paznokciach - czemu się pojawiają? Objawy i przyczyny powstawania

Z artykułu dowiesz się:

 • na czym polega manicure hybrydowy?
 • czym paznokcie hybrydowe różnią się od klasycznego i leczniczego manicure'u?
 • czy hybryda na paznokciach jest bezpieczna?
 • jakie czynniki wpływają na wydłużenie trwałości manicure'u hybrydowego?
 • jak dbać o paznokcie po zdjęciu hybrydy?

Paznokcie hybrydowe – na czym to polega?

Paznokcie hybrydowe są bardzo popularną formą stylizacji paznokci, która wśród kobiet cieszy się sporym zainteresowaniem. Lakiery hybrydowe są specjalnymi produktami, które łączą w sobie właściwości i zalety żelu oraz tradycyjnego lakieru do paznokci. Manicure hybrydowy wykonywany jest na naturalnej, zdrowej płytce paznokcia, a po aplikacji, poszczególne warstwy zostają utwardzone w lampie, dzięki promieniom UV. To bardzo trwała metoda, która nie wymaga nakładania topu czy podkładu na mokro, co łączy się ze żmudnym oczekiwaniem na wysuszenie się poszczególnych warstw.

Manicure hybrydowy jest długotrwałą formą stylizacji płytki, a jedynym przeciwwskazaniem do jego wykonania jest uczulenie na substancje zawarte w lakierze do paznokci lub choroby paznokci. Poprawnie nałożony lakier utrzymuje się na płytce od dwóch do trzech tygodni. Dodatkowo, efekt końcowy jest bardzo estetyczny, a na powierzchni paznokcia nie uwidaczniają się zacieki czy wybarwienia koloru.

Manicure klasyczny, hybrydowy, leczniczy – czym się różnią?

Hybryda, manicure klasyczny oraz leczniczy są obecnie podstawowymi sposobami dbania o płytkę paznokcia.

Jakie cechy różnicują poszczególne zabiegi?

 • paznokcie hybrydowe to sposób stylizacji paznokci, który oprócz tradycyjnego przygotowania płytki paznokcia do aplikacji lakieru, pozwala na znaczne wydłużenie jego trwałości. Lakier utwardzony w lamie UV jest odporny na odpryski, zarysowania czy wybarwienia, dzięki czemu możliwość jego noszenia znacznie się wydłuża,
 • manicure klasyczny to najbardziej podstawowy tym manicure'u, który pozwala na przygotowanie płytki paznokcia do dalszych zabiegów. Polega na starannym opiłowaniu końcówki paznokcia, w celu nadania mu pożądanego kształtu oraz odsunięciu skórek i wycięciu ich cążkami. Po jego wykonaniu, wiele kobiet decyduje się na aplikację kolorowego, klasycznego lakieru lub odżywki do płytki paznokcia.
 • manicure leczniczy polega na zastosowaniu zabiegów, których celem jest usunięcie dermatoz płytki lub obszarów skóry zmienionych chorobowo. Po opracowaniu płytki paznokcia, na jej powierzchnię zazwyczaj zostaje zaaplikowany lakier leczniczy, który pomaga zwalczać problemy z paznokciem.

Trwałość manicure hybrydowego – od czego zależy?

Zdrowe, mocne paznokcie są gwarancją udanej stylizacji płytki, która cieszy oko przed długi okres czasu. Sekret trwałości hybrydy wynika ze specjalnej receptury lakieru, który dzięki niej jest utrwalany w lampie UV. Aby cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami lakierem hybrydowym, na których powierzchni nie pojawią się odpryski czy zadrapania, warto dowiedzieć się, co wpływa na trwałość lakieru. 

Trwałość manicure'u hybrydowego zależy od:

 • kondycji płytki paznokcia,
 • jakości i klasy lakieru hybrydowego,
 • poprawnego opracowania płytki paznokcia przed nałożeniem lakieru,
 • przestrzegania właściwego czasu utwardzania w lampie do hybryd,
 • prawidłowej aplikacji produktów do paznokci hybrydowych,
 • czynników zewnętrznych, na przykład praca z chemikaliami.

Prawidłowo przygotowane paznokcie hybrydowe są bardzo trwałe. Efekt stylizacji utrzymuje się około dwóch tygodni, po czym konieczne jest jest usunięcie, ze względu na widoczny odrost płytki paznokcia.

Czy lakiery hybrydowe są bezpieczne dla paznokci?

Starej generacji lakiery do hybrydy zawierały szkodliwe dla zdrowia substancje, jak ftalan, toulen i formaldechyd. Ich obecność powodowała mikrouszkodzenia w płytce paznokcia, a także prowadziła do znacznego ubytku keratyny, co sprawiało, że po zdjęciu lakieru paznokcie były słabe i łamliwe. Dodatkowo, ich częste nakładanie prowadziło do kumulowania się związków w organizmie, co negatywnie wpływało na zdrowie.

Nowoczesne lakiery do hybrydy są całkowicie bezpieczne dla paznokci. W ich recepturze, oprócz delikatnych barwników można znaleźć witaminy, włókna keratynowe oraz minerały, które podczas noszenia lakieru wspierają odbudowę płytki paznokcia. Stylistki zalecają, aby podczas ciągłej zmiany lakieru wykonywać przerwy, które pozwolą na naturalne zregenerowanie się paznokci.

Jak dbać o paznokcie po „hybrydzie”?

Prawidłowe ściągnięcie lakieru hybrydowego nie wpływa niekorzystnie na płytkę paznokcia. Niemniej jednak, po jej usunięciu warto szczególnie zatroszczyć się o paznokcie, aby cieszyć się ich estetycznym wyglądem oraz dobrą kondycją. 

Jakie czynniki wpływają na ich wzmocnienie?

 • częste nawilżanie skórek wokół paznokcia i samej płytki za pomocą specjalnych oliwek,
 • spiłowanie płytki na krótko, co pomoże przywrócić jej naturalny kształt i grubość,
 • w przypadku łamania się i kruszenia paznokci warto rozpocząć przyjmowanie suplementów diety, które pozytywnie wpłyną na wygląd paznokci,
 • zaaplikować odzywkę do paznokci lub lakier leczniczy, który wzmocni płytkę od zewnątrz i zabezpieczy ją przed mikrourazami i czynnikami mechanicznymi,
 • podczas kontaktu z chemikaliami należy zakładać rękawice ochronne, które zabezpieczą paznokcie przed działaniem szkodliwych substancji.

Jak samemu zrobić paznokcie hybrydowe?

Stylizacja hybrydowa wykonywana samodzielnie jest obecnie bardzo popularna wśród kobiet. Do jej wykonania niezbędny jest zakup zestawu do hybrydy, w skład którego wchodzi lampa UV, lakier hybrydowy, top oraz baza. Proces rozpoczyna się od wykonania tradycyjnego manicuru, czyli nadania kształtu płytce, odsunięciu i wycięciu skórek oraz zmatowienia płytki za pomocą bloku polerskiego. 

Następnym etapem jest aplikacja produktów do manicuru hybrydowego. Jak je nakładać?

Krok 1: należy odtłuścić płytkę paznokcia za pomocą cleanera,

Krok 2: na płytkę należy nałożyć cienką warstwę bazy pod lakier hybrydowy i utwardzić ją w lampie do hybrydy,

Krok 3: należy zaaplikować wybrany kolor lakieru do hybrydy, dla lepszego efektu najczęściej dwie warstwy. Każdą z warstw należy utwardzić w lampie UV,

Krok 4: na kolorowy lakier należy położyć cienką warstwę topu, którego zadaniem jest nabłyszczenie płytki paznokcia oraz zabezpieczenie jej przed urazami i odpryskami.

Po wykonaniu stylizacji paznokcie należy ponownie przemyć cleanerem, który usunie z ich powierzchni lepki film. 

Jak zdjąć „hybrydę”? Czy da się zmyć lakier hybrydowy?

Prawidłowe ściągnięcie lakieru hybrydowego jest czynnikiem, który pozwala uchronić płytkę paznokcia przed uszkodzeniem. 

Najlepszą metodą zdejmowania hybrydy z paznokci jest wykorzystanie acetonu, który rozpuszcza i niejako odkleja lakier od naturalnej płytki. Jak to zrobić?

Pierwszym etapem pracy powinno być dokładne zmatowienie wierzchniej warstwy manicure'u hybrydowego za pomocą bloku polerskiego. To czynność, która pozwoli odpowiednio zadziałać acetonowi na lakier, dzięki czemu możliwe jest jego szybkie i bezpieczne rozpuszczenie. Następnie, należy zaaplikować płynny aceton na wacik i umieścić go na paznokciu, po czym zamocować go przy pomocy folii aluminiowej lub z wykorzystaniem specjalnych klipsów. Po upływie kilku minut lakier należy delikatnie usunąć za pomocą patyczka do skórek lub pilniczka.

Manicure hybrydowy jest bezpieczną, popularną formą malowania paznokci. Doceniany jest za estetyczny wygląd oraz trwałość, której nie gwarantują tradycyjne lakiery. Prawidłowe nakładanie lakieru hybrydowego oraz odpowiedne ściąganie hybrydy sprawia, że płytka paznokcia pozostaje w nienaruszonym stanie. Wapteka

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.