zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Orzechy na potencję

 orzechy na potencję

Problemy z potencją stanowią częstą dolegliwość wśród mężczyzn w każdym wieku. Mimo że podłoże problemów u młodych i starszych panów jest zupełnie inne, warto zadbać o odpowiednią dietę, która pomoże w utrzymaniu sprawności seksualnej. Źródłem cennych witamin i minerałów są orzechy. Mężczyźni, którzy dążą do poprawy libido i erekcji powinni na stałe włączyć je do diety. Dieta bowiem ma ogromny wpływ na zdrowie, sprawność fizyczną i seksualną. Jakie zatem właściwości mają orzechy na potencję? Jakie witaminy i minerały zawierają?

Orzechy włoskie na potencję

Mężczyźni, którzy zmagają się z problemami erekcji i sprawności seksualnej powinni włączyć do diety orzechy włoskie. Zawierają one dużo kwasu alfa-linolenowego, który należy do tej samej grupy kwasów tłuszczowych omega-3, znajdujących się w rybach morskich. Co ważne, kwas alfa-linolenowy ma właściwości przeciwmiażdżycowe, co ma ogromne znaczenie na utrzymanie sprawności seksualnej. Dodatkowo, orzechy włoskie, podobnie jak inne odmiany orzechów, są cennym źródłem witamin z grupy B, potasu, magnezu, żelaza oraz cynku. Ponadto, zawierają witaminę E i kwas foliowy, który chroni przed chorobami serca, a także wiele minerałów. Warto wskazać, że orzechy włoskie zawierają również argininę, która uruchamia produkcję tlenku azotu. Związek ten prowadzi do rozluźnienia i rozszerzenia naczyń krwionośnych, co umożliwia większy napływ krwi do penisa i utrzymanie silnej erekcji. Należy podkreślić, że zawarte w orzechach włoskich składniki poprawiają żywotność i ruchliwość plemników, a dodatkowo wspomagają również funkcje śródbłonka, który wyścieła naczynia krwionośne, co wpływa na lepsze ukrwienie męskich narządów płciowych.

Stosując dietę bogatą w orzechy włoskie, do organizmu dostarczane są niezbędne witaminy i składniki mineralne, które pomagają w prawidłowym jego funkcjonowaniu i umożliwiają utrzymanie sprawności seksualnej.

Orzechy a potencja

Dobroczynny wpływ na męskie libido i sprawność seksualną mają nie tylko orzechy włoskie. Równie korzystne działanie wykazują także inne odmiany orzechów:

- orzechy brazylijskie są bogatym źródłem selenu; z tego powodu włączenie ich do diety wpływa na poprawę funkcjonowania męskich gruczołów płciowych,

- orzechy piniowe (owoce pinii) zwierają dużo cynku, który bierze udział w syntezie testosteronu, 

- pistacje również przyczyniają się do poprawy sprawności seksualnej; badania wykazały, że codzienne spożywanie 100 gramów tych orzechów przez okres 3 tygodni pozytywnie wpływa na męskie libido,

- orzechy laskowe są bogatym źródłem witaminy E.

Orzechy wykazują szereg korzystnych właściwości dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawierają wiele minerałów i mikroelementów, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych, które przyczyniają się do obniżenia złego cholesterolu we krwi. Ma to bezpośredni związek z poprawą krążenia i napływem krwi do ciał jamistych prącia, co przekłada się na osiągnięcie i utrzymanie satysfakcjonującego wzwodu.

Warto wskazać, że nie tylko orzechy włoskie przyczyniają się do poprawy sprawności seksualnej u mężczyzn. Korzystny wpływ na libido i mają również inne orzechy – piniowe, pistacjowe, nerkowce, orzeszki ziemne, orzechy laskowe, a także migdały i nasiona. Są one bogatym źródłem beta-karotenu oraz cynku. Badania dowiodły, że niedobór tych składników w organizmie przyczynia się do pogorszenia kondycji i erekcji u mężczyzn. Dieta ma istotny wpływ na zdrowie i poprawę erekcji u mężczyzn. Nie bez powodu niektóre owoce i warzywa określane są mianem afrodyzjaków. Należy podkreślić, że cenne dla sprawności seksualnej i satysfakcjonującego pożycia witaminy i minerały można odnaleźć w substytutach i suplementach diety, które dostępne są w aptece bez recepty.
mgr farm. Cezary Stańczak
Ukończył Wydział Farmacji na Akademii Medycznej w Łodzi otrzymując tytuł magistra farmacji. Uzyskał też stopień MBA kończąc Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi oraz Paris Business School.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.