zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 49.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Informacje dla pacjenta

Opaska uciskowa na chorobę lokomocyjną

 opaska uciskowa na chorobę lokomocyjną

Kinetoza, powszechnie określana jako choroba lokomocyjna lub komunikacyjna, to zespół objawów, pojawiających się podczas podróży. Choroba lokomocyjna może obejmować wszystkie środki transportu – nie tylko samochód, pociąg czy autobus, ale również samolot (choroba powietrzna) i statek (choroba morska). Nieprzyjemne dolegliwości związane z podróżą pojawiają się zazwyczaj w dzieciństwie, kiedy błędnik dziecka staje się najbardziej wrażliwy. Okres ten przypada na około 5/6-10 rok życia. Mimo to, że kinetoza dotyczy przede wszystkim dzieci, to niektórzy dorośli nie wyrastają z choroby. Choroba lokomocyjna u dorosłych, podobnie jak u dzieci, wiąże się ze złym samopoczuciem w trakcie podróży, ale również z bólami i zawrotami głowy, nudnościami i wymiotami oraz nadpotliwością i szumieniem w uszach. Nieprzyjemne dolegliwości mogą być jednak niwelowane poprzez zastosowanie leków (np. Aviomarin) lub suplementów (np. Lokomotiv), które wykazują działanie przeciwwymiotne. Niemniej jednak równie skuteczne w walce z nieprzyjemnymi dolegliwościami są opaski na wymioty przeciw chorobie lokomocyjnej. Co ważne, opaska uciskowa działa nie tylko na chorobę lokomocyjną, ale również na poranne mdłości. Pojawia się zatem pytanie: jak działają opaski uciskowe na nadgarstki przeciw chorobie komunikacyjnej?

Jak działają opaski na rękę na chorobę lokomocyjną?

Działanie opasek na wymioty na chorobę lokomocyjną opiera się na akupresurze. Ucisk określonych miejsc na nadgarstku umożliwia zahamowanie mdłości, dzięki czemu nie pojawiają się wymioty. Warto wskazać, że metoda ta stanowi jedną z dziedzin medycyny niekonwencjonalnej, wywodzącej się z medycyny naturalnej. Należy zatem wskazać, że leczenie choroby lokomocyjnej i niwelowanie nieprzyjemnych objawów możliwe jest za pomocą ucisku, dotyku odpowiednich, właściwych punktów na ciele zwanych receptorami. W przypadku hamowania dolegliwości związanych z kinetozą opaski akupresurowe zakładane są na ręce. Kluczowy jest tu znajdujący się na nadgarstkach punkt P6 (określany również jako punkt Neiguan), który umiejscowiony jest na meridianie osierdzia. Odpowiada on za zapobieganie pojawianiu się i hamowanie mdłości oraz wymiotów. Opaski akupresurowe należy nałożyć na nadgarstki przed rozpoczęciem podróży bądź w jej trakcie. Co ważne, stosowanie opasek uciskowych na wymioty nie wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych, a także senności, ospałości czy suchości w ustach. Należy wskazać, że badania kliniczne wykazały, że opaska na chorobę lokomocyjną stanowi bezpieczny środek zapobiegający porannym mdłościom, mdłościom migrenowym czy pooperacyjnym, a także dolegliwościom związanym z chorobą komunikacyjną (kinetozą).

Dla kogo są przeciwwymiotne opaski na nadgarstki?

Opaski uciskowe na chorobę lokomocyjną, ze względu na fakt, iż są bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych, mogą być stosowane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci od 3 roku życia. Co więcej, mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, osoby cierpiące na migrenowe bóle głowy bądź osoby po operacjach, u których występują torsje pooperacyjne oraz przez pacjentów zmagających się z nudnościami i wymiotami. W aptekach dostępne są opaski akupresurowe różnych producentów (m.in. SeaBand), które występują w różnych rozmiarach. Dzięki temu, bez problemu można dobrać odpowiedni rozmiar bransoletki na obwód nadgarstka. Wykonane są z trwałych nieuczulających materiałów, dzięki czemu mogą być stosowane nawet przez alergików. Co ważne, można je stosować wielokrotnie. Dodatkową zaletą jest szybkie działanie – dają efekty już po 2-5 minutach od założenia.

Opaski uciskowe (np. SeaBand) są wyrobem medycznym hamującym objawy choroby lokomocyjnej, ale również mdłości o innym podłożu, np. porannym. Warto wskazać, że cieszą się one dobrymi opiniami, a ich dodatkową zaletą jest przystępna cena. Niemniej jednak, aby wykazywały odpowiednie działanie, konieczne jest ich odpowiednie założenie. Z tego względu, należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki informacyjnej dla pacjenta, dołączonej do opakowania.
mgr farm. Cezary Stańczak
Ukończył Wydział Farmacji na Akademii Medycznej w Łodzi otrzymując tytuł magistra farmacji. Uzyskał też stopień MBA kończąc Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi oraz Paris Business School.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.