Odżywcze i regenerujące maseczki na twarz – jak zrobić maseczkę oczyszczająca domowymi sposobami?

Odżywcze i regenerujące maseczki na twarz – jak zrobić maseczkę oczyszczająca domowymi sposobami? - zdjęcie

Podstawowa pielęgnacja skóry twarzy powinna opierać się na jej dokładnym i delikatnym oczyszczaniu, tonizacji, a następnie zastosowaniu odpowiednio dobranego serum i kremu. Dodatkowymi zabiegami, które warto wdrożyć do swojej podstawowej pielęgnacji skóry należą: złuszczanie (peeling) oraz stosowanie maseczek do twarzy. Peeling można wykonywać 1-2 razy w tygodniu, należy jednak obserwować reakcję skóry i odpowiadać na jej potrzeby, natomiast maskę kosmetyczną na twarz można stosować częściej np. 2-3 razy w tygodniu.

Domowe SPA – maseczki na twarz jako rytuał pielęgnacyjny

Na przestrzeni kilku lat maseczki do twarzy stały się bardzo popularne, na rynku istnieje bowiem szeroki wybór produktów odpowiednich do każdego rodzaju skóry. Alternatywą dla popularnych maseczek dostępnych w sklepach jest przygotowanie maski do twarzy w domu z dostępnym surowców i półproduktów kosmetycznych oraz składników, które znajdują w każdej kuchni. Przygotowanie takiej maseczki nie musi być czasochłonne i trudne, a często okazuje się bardziej ekonomiczne.

Od czego zacząć? Jeśli masz ochotę na domowe SPA i chcesz przygotować spersonalizowaną domową maseczkę do twarzy pierwszym najważniejszym krokiem będzie określenie typu cery oraz jej aktualnych potrzeb. Maseczka do skóry suchej będzie różniła się od maseczki do cery przetłuszczającej się i na odwrót. Z ustaleniem typu cery i jej stanu może pomóc Ci kosmetolog, kosmetyczka, czy lekarz dermatolog, oczywiście często bywa tak, że wygląd i kondycja skóry pozwala nam na samodzielne określenie jej potrzeb. Warto pamiętać, że typ cery może ulec zmianie pod wpływem czynników zewnętrznych, stresu, zmian hormonalnych, czy diety i skóra z suchej może zmienić się na skórę tłustą lub odwrotnie. Znając potrzeby swojej cery można dobrać odpowiednie składniki, które będą jej służyły, a nie szkodziły.

Z jakich produktów znajdujących się w każdej kuchni można wykonać maseczkę do twarzy? Lista składników jest długa i bardzo uniwersalna, będą to między innymi: miód, awokado, jogurt naturalny, siemię lniane, płatki owsiane, jajko, cytryna, kurkuma, oliwa z oliwek, olej lniany, ogórek zielony, drożdże, węgiel aktywny, żelatyna, kawa, banan, mleko, kakao. Oprócz produktów spożywczych do przygotowania maski do twarzy odpowiednie będą również surowce kosmetyczne, takie jak glinka.

Domowe maseczki kosmetyczne na twarz – najlepsze składniki na maseczki odmładzające, nawilżające, oczyszczające, na trądzik

Znając potrzeby swojej skóry będziemy w stanie dobrać odpowiednie składniki i półprodukty, które poprawią jej stan i wygląd. Przed wykonaniem domowej maseczki na twarz należy pamiętać o tym, aby skórę odpowiednie przygotować do zabiegu. Przede wszystkim należy nakładać produkty na skórę wcześniej oczyszczoną i stonizowaną. Ponad to warto pamiętać, że niektóre składniki naturalne mogą wywołać reakcję alergiczną, dlatego uprzednio zaleca się wykonanie testu na niewielkiej powierzchni skóry przed nałożeniem produktu na całą twarz. Co będzie potrzebne do wykonania maski w domu? Oprócz niezbędnych składników można przygotować również miseczkę i pędzelek do aplikacji maski.

Odmładzająca maseczka do twarzy sprawdzi się szczególnie do pielęgnacji skóry dojrzałej oraz z pierwszymi oznakami starzenia się. Taką maskę można wykonać z dwóch składników białka jajka i soku z cytryny.

Sposób przygotowania domowej maski odmładzającej na twarz: 1 białko jaja ubić na sztywną pianę i dodać do niego soku z połowy wyciśniętej cytryny, następnie wymieszać oba składniki do momentu uzyskania jednolitej masy. Taką maseczkę należy nałożyć na skórę twarzy i szyi za pomocą pędzelka omijając okolice oczu, pozostawić na 15 minut, a następnie spłukać wodą.

Cytryna działa rozjaśniająco, natomiast białko wykazuje właściwości nawilżające. Maseczka sprawi, że skóra będzie bardziej napięta i rozświetlona.

Maseczka z żelatyny na zmarszczki to kolejna propozycja odpowiadająca na potrzeby skóry dojrzałej. Do wykonania takiej maski niezbędne będą: żelatyna oraz woda (opcjonalnie mleko).

Sposób przygotowania: 2 łyżki żelatyny wymieszać w 2-3 łyżkach gorącej wody lub mleka. Taką mieszankę należy nałożyć na twarz i pozostawić na 30 minut, a następnie spłukać wodą.

Jakich składników użyć do maseczki o działaniu nawilżającym? Można sięgnąć po: miód, żółtko jajka, oliwę z oliwek, olej lniany, olej ze słodkich migdałów, olej kokosowy, jogurt naturalny.

Domową maseczkę oczyszczająca można przygotować z takich składników, jak: jogurt i miód, drożdże i sok z cytryny, białko jajka w połączeniu z niewielką ilością soku z cytryny.

Jakie składniki sprawdzą się do przygotowani maseczki na trądzik? Można sięgnąć po: kurkumę, cynamon, miód, drożdże, sodę oczyszczoną, płatki owsiane, zieloną herbatę, glinkę, cytrynę oraz jogurt.

Nawilżające domowe maseczki na twarz – jakie składniki wybrać do maseczek na cerę suchą i zniszczoną?

Skóra sucha i zniszczona wymaga regeneracji, przywrócenia komfortu i nawilżenia. W przypadku takiej cery do wykonania maseczki sprawdzą się takie składniki, jak: miód, banan, jogurt naturalny, oliwa z oliwek, żółtko jajka, cytryna, siemię lniane, awokado. W jaki sposób wykonać najlepszą maskę nawilżającą do twarzy?

Maseczka z awokado, sposób przygotowania: połowę awokado rozgnieć widelcem i wymieszać razem z wcześniej roztrzepanym żółtkiem jaja, następnie dodać kilka kropel cytryny. Tak przygotowaną maskę należy nałożyć na skórę i pozostawić na 15-20 minut, a następnie spłukać.

Maseczka z bananem i awokado, przepis: banana, połowę awokado oraz 2 łyżki jogurtu naturalnego zblendować lub rozgnieść widelcem i połączyć wszystkie składniki w jedną masę, kolejno nałożyć na oczyszczoną skórę na około 15 minut, a następnie spłukać wodą.

Maska z jajka na twarz, przepis: 1 żółtko jajka kurzego nałożyć na skórę twarzy i pozostawić na 20 minut, a następnie spłukać wodą.

Domowa maseczka z siemienia lnianego, przepis: 2 łyżki świeżo zmielonego siemienia lnianego zalać gorącą wodą (około ¼ szklanki) i odstawić do momentu wystudzenia, następnie produkt nałożyć na skórę twarzy na 15 minut i spłukać wodą.

Oczyszczające domowe maseczki na twarz jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji

Maseczki oczyszczające sprawdzą się do każdego rodzaju skóry, ale szczególnie do skóry zanieczyszczonej, skłonnej do powstawania zaskórników i wyprysków, a także mieszanej i przetłuszczającej się.

Maseczka oczyszczająca z drożdży, przepis: ¼ kostki świeżych drożdży wymieszać wraz z 1 łyżką ciepłego mleka, tak przygotowaną masę nałożyć na skórę twarzy i pozostawić na 20 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą.

Maseczka z białka jaja, przepis: 2 białka jajek ubić na sztywną pianę, dodać do nich 1 łyżkę miodu oraz sok z połowy cytryny. Składniki wymieszać do uzyskania jednolitej masy i nałożyć na skórę twarzy (omijając okolice oczu). Po 15 minutach zmyć ciepłą wodą.

Białka jajek redukują nadmierne wydzielanie sebum, a także odblokowują pory.

Oczyszczająca maseczka z sody, przepis: łyżeczkę sody oczyszczonej rozpuścić w połowie łyżeczki soku z cytryny (można dodać również niewielką ilość wody). Tak przygotowaną mieszankę nałożyć na skórę twarzy i pozostawić na około 15 minut, a następnie spłukać wodą. W celu przywrócenia skórze odpowiedniego poziomu pH po wykonaniu zabiegu należy przemyć skórę tonikiem.

Soda oczyszczona wygładza skórę, ujednolica jej koloryt, a także odblokowuje pory.

Maseczki kojące i rozświetlające – jaka działa maseczka z miodu na trądzik, zmarszczki i blizny?

W jaki sposób przygotować maseczkę, która rozświetli i ukoi skórę? Do cery, która jest wrażliwa i wymaga ukojenia sprawdzi się połączenie płatków owsianych i śmietanki.

Domowa maseczka kojąca, przepis: kilka łyżek płatków owsianych zblendować, a następnie dodać do nich śmietankę. Tak przygotowaną papkę nałożyć na skórę twarzy i pozostawić na 20 minut, a następnie spłukać.  

Rozświetlająca maseczka, przepis: 1 awokado rozgnieść widelcem i połączyć z 1 łyżką miodu i 1 łyżeczką soku z cytryny. Jednolitą masę nałożyć na skórę twarzy i pozostawić na około 15-20 minut, a następnie spłukać.

Maseczki z dodatkiem miodu są dość uniwersalne i mogą sprawdzić się w pielęgnacji niemalże każdego typu skóry, w tym skóry dojrzałej, trądzikowej, a nawet w przypadku blizn.

Miód dzięki swoim właściwościom sprawdzi się w przypadku problemu z trądzikiem. Działa on przede wszystkim przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, dodatkowo redukuje zaczerwienienia i niedoskonałości. Miód można nakładać bezpośrednio na niedoskonałości i spłukać po upływie około 15 minut.

Miód może być również stosowany w przypadku cery dojrzałej, gdyż posiada on właściwości przeciwstarzeniowe, wygładza zmarszczki, poprawia elastyczność skóry, przywracając jej młodzieńczy wygląd.

Miód pszczeli działa rozjaśniająco na blizny, dlatego może być stosowany w celu zmniejszenia ich widoczności.

Maseczki regenerujące na noc dla osób dojrzałych ze zmęczoną skórą

Przed zastosowaniem maseczki na noc należy odpowiednio przygotować skórę, aby skorzystała ona z dobroczynnych składników. Przede wszystkim należy wykonać demakijaż i oczyścić skórę z resztek zanieczyszczeń, następnie stonizować cerę. Na tak przygotowaną skórę można nałożyć maseczkę i cieszyć się nią całą noc. Na tym etapie warto również zabezpieczyć poduszkę przed ewentualnym zabrudzeniem.

Jedną z masek, którą można przygotować i pozostawić na skórze na noc jest połączenie miodu i np. kapsułki z witaminą E.

Sekrety masek w płachcie – skuteczne porady i przygotowanie skóry dla doskonałych efektów

Czym jest maseczka w płachcie? Jest to produkt kosmetyczny w formie bawełnianej tkaniny o kształcie dopasowany do kształtu twarzy nasączonej składnikami aktywnymi. Taka maseczka jest bardzo prosta i wygodna w użyciu, ponieważ nie wymaga spłukiwania. Sposób aplikacji maski jest bardzo prosty, wystarczy rozwinąć maskę i nałożyć ją na twarz odpowiednio ją dopasowując, maska posiada otwory na oczy, nos i usta. Po nałożeniu produktu należy odczekać około 15-20 minut (zgodnie z informacjami podanymi na opakowaniu), a następnie usunąć produkt, a pozostałości kosmetyku wmasować w skórę twarzy i szyi i pozostawić do momentu jej całkowitego wchłonięcia. Obecnie na rynku jest szeroki wybór maseczek w płachcie, niektóre z nich posiadają zabawne grafiki odwzorowujące zwierzęta lub postaci z popularnych bajek. Taki rodzaj maseczki sprawdzi się na wieczór z przyjaciółkami lub relaksujące SPA w zaciszu domowym.

Pamiętaj o tym, aby maskę dobrać do aktualnych potrzeb skóry, jeśli jest ona sucha sięgnij po maskę w płachcie nawilżającą, jeśli cera jest ziemista, szara, matowa, wybierz rozjaśniającą lub rozświetlająca maskę w płachcie.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Wybrane grupy produktowe:

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia...

Układ rozrodczy i moczowy

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....

Informacje dla pacjenta

Monocyty – o czym świadczą podwyższone monocyty?
Monocyty to komórki, które wchodzą w skład białych krwinek (leukocytów). Krążą one we krwi i w razie potrzeby wydostają się z naczyń krwionośnych do tkanek otaczających dane naczynie. W trakcie tego procesu przeistaczają się w makrofa...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Eozynofilia: o czym świadczą podwyższone eozynofile? Objawy, przyczyny, normy
Badanie krwi to jedno z podstawowych metod diagnostycznych wielu chorób. Za jego pomocą możliwe jest oznaczenie wielu parametrów, w tym eozynofilów. To jeden z rodzajów białych krwinek, które pełnią istotną funkcję w układzie odpornościowym człowieka, ...

Informacje dla pacjenta

Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o preparatach na uspokojenie to jednym z popularniejszych, wydawanych z przepi...

Choroby skóry

Plamy na skórze - co mogą oznaczać? Przyczyny, leczenie i pielęgnacja skóry z problemami
Plamy na skórze są nie tylko problemem natury estetycznej. Mogą bowiem świadczyć o bardzo poważnych schorzeniach zdrowotnych, których nie powinno się bagatelizować....

Informacje dla pacjenta

Witamina B12: jakie są jej właściwości? Skutki niedoboru i nadmiaru witaminy B12
Witamina B12 utrzymuje w dobrej kondycji układ krwionośny, nerwowy czy pokarmowy. Jej niedobór stanowi częsty problem, jednak właściwa suplementacja i dieta bogata w produkty pochodzenia zwierzęcego pozwolą go uniknąć.Czym charakteryzuje si...

Informacje dla pacjenta

Wysoki puls – przyczyny, objawy jak prawidłowo zmierzyć?
Puls, inaczej tętno, określa ilość uderzeń serca na minutę, czyli częstotliwość bicia serca. Jego wartość jest dla człowieka zdrowego ściśle określana i nie powinna być ani za niska, ani zbyt wysoka. Każde odchylenie od normy wymaga ...

Serce i układ krążenia

Jakie są domowe sposoby na opuchnięte kostki u nóg?
Niemal każdemu dorosłemu przynajmniej raz w życiu dolegały opuchnięte kostki u nóg. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele: od upału, poprzez choroby układu krążenia, na chorobach endokrynologicznych kończąc. Co stosować na opuchnięte kostki&...

Kiedy lekarz zaleca antybiotyk na zatoki? Wskazania do antybiotykoterapii
Zapalenie zatok może mieć podłoże wirusowe, grzybicze albo bakteryjne. Tylko w ostatnim przypadku lekarz zleca antybiotykoterapię, która powinna być ściśle dopasowana nie tylko do rodzaju patogenu, ale również do pacjenta. Kiedy.....

Przeziębienie i grypa

Przewlekłe zapalenie zatok – przyczyny, leczenie i zapobieganie nawrotom
Przewlekłe zapalenie zatok jest uciążliwą dolegliwością, z którą boryka się bardzo wiele osób. Głównym problemem tego schorzenia jest ich długotrwałość, możliwe powikłania i złe samopoczucie. Z tego względu warto jak najszybc...

Układ oddechowy

Rozedma płuc: objawy, przyczyny, rokowanie i leczenie
Rozedma płuc to przewlekła choroba polegająca na trwałym poszerzeniu pęcherzyków płucnych. W wyniku choroby dochodzi do trwałego uszkodzenia oskrzelików oddechowych i woreczków pęcherzykowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się...

Kosmetyki i uroda

Przewodnik po terapii kwasami na twarz – rodzaje, działanie i bezpieczne stosowanie
W pielęgnacji skóry twarzy można wyróżnić kilka podstawowych etapów, do których należą: oczyszczanie, nawilżanie oraz złuszczanie. Niestety wiele osób zapomina o jednym z ważniejszych etapów, jakim...

Choroby i dolegliwości

Ból głowy przy schylaniu – co może oznaczać?
Ból głowy jest powszechną dolegliwością, która może mieć różnorodne przyczyny i objawy. Jednym z mniej typowych, ale niezwykle uciążliwych objawów jest ból głowy, który ...

Układ oddechowy

Płukanie zatok – kiedy i jak je wykonywać? Czy to bolesne?
Zapalenie zatok przynosowych to powszechnie występująca dolegliwość, która rozwija się w następstwie infekcji błon śluzowych nosa oraz alergii. Niekiedy związana jest z nieprawidłową budową anatomiczną. Jednym ze sprawdzonych sposobów lec...

Przeziębienie i grypa

Co na grypę? Przegląd najlepszych leków na grypę i przeziębienie
Przeziębienie i grypa to typowe choroby rozpoznawane w okresie jesienno-zimowym. Leczenie ma charakter objawowy, bardzo istotny jest również odpoczynek wspomagający regenerację organizmu. Co na grypę i przeziębienie sprawdza się najlepiej?...

Układ pokarmowy

Grypa żołądkowa - jak długo chory zaraża?
Grypa żołądkowa, czyli powszechnie występująca wśród dzieci i dorosłych jelitówka, w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z wirusem grypy. Wywołują ją zupełnie inne drobnoustroje. Charakterystyczne objawy to biegunka i wymioty, szcz...

Układ pokarmowy

Dieta refluksowa - zasady, produkty, przykładowy jadłospis
Refluks żołądkowo-przełykowy jest coraz poważniejszym problemem zachodnich społeczeństw. Sprzyja temu dieta bazująca na produktach wysokoprzetworzonych, szybkie tempo życia i stres. Dieta refluksowa to jeden z najskuteczniejszych, a...

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem