Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ nerwowy

Nootropy – inteligentne suplementy

Jeżeli śledzisz trendy na rynku suplementów, z pewnością już słyszałeś o nootropach. Jeśli nie, to szkoda, ponieważ są one fantastyczną grupą suplementów, które mogą korzystnie wpływać na Twoje życie w pracy, na siłowni i podczas nauki. Zacznijmy od przyjrzenia się samej nazwie, co pozwoli zrozumieć korzenie tych preparatów. Nootrop składa się z dwóch słów pochodzących ze starożytnej greki.Słowo "noos" oznacza umysł lub myśl. Słowo „tropos”oznacza zwrócić się w kierunku. Jeśli więc zrekonstruujemy słowo nootrop, zobaczymy, że oznacza ono "zwrócić się ku umysłowi". Nie jest to definicja, która wyjaśnia wszystkie zagadnienia związane z nootropami, więc przedstawiamy Wam tę powszechnie obowiązującą.


Suplement nootropowy to taki, który poprawia funkcje poznawcze, ale także zapewnia pewien poziom korzyści zdrowotnych dla mózgu lub przynajmniej jest całkowicie nietoksyczny.Stąd nie wszystkie dostępne na rynku „magiczne pigułki’ wzmacniające funkcje poznawcze są nootropami. Jeżeli choć w drobnym stopniu wykazują działanie toksyczne lub niekorzystnie wpływają na inne parametry naszego zdrowia, nie będą mogły być nazywane tym mianem. Najprostszy przykład to kofeina, która nie jest nootropowa, choć przyspiesza myślenie, ponieważ nie przynosi żadnych korzyści zdrowotnych i jest lekko toksyczna.


Podstawowe funkcje nootropów


Bardzo ogólnie możemy podzielić nootropy na 3 kategorie:

  •  substancje zwiększające przepływ krwi w mózgu, abyśmy mogli zwiększyć ilość tlenu i ATP (nośników energii) dostępnych dla neuronów
  •  substancje uzupełniające acetylocholinę neuroprzekaźnikową, która jest używana w przedczołowej korze mózgowej, aby wygenerować lepsze połączenie między myślą, umysłem a mięśniami
  •  substancje poprawiające połączenia między różnymi częściami mózgu (mowa, pamięć, kontrola motoryczna, czucie itp.), a także różnymi półkulami mózgu


Dlaczego warto stosować nootropy?


Swoją sławę zyskały w środowiskach akademickich. Studenci jako pierwsi odkryli ich fascynujące działanie i używali aby poprawić koncentrację, pamięć i przyspieszyć proces nauki.


Wkrótce jednak okazało się, że istnieje wiele potencjalnych korzyści z nootropii, które nie mają nic wspólnego ze studiowaniem. Na przykład, mogą poprawiać jakość snu poprzez obniżenie poziomu stresu związanego z podwyższonym poziomem kortyzolu. Niemożna zaprzeczyć, że współczesne życie społeczne związane jest wieloma lękami, napięciami i często prowadzi do chronicznego stresu. Podkreślić trzeba, że z czasem mogą one powodować różnego rodzaju negatywne skutki zdrowotne. Coraz częściej naukowcy alarmują aby nie bagatelizować wpływu stresu w kontekście większości jednostek klinicznych, gdyż często bywa on katalizatorem chorób lub utrudnia ich leczenie.
 
Możemy więc użyć stymulatorów mózgu,tj. środków nootropowych, aby polepszyć nie-mózgowe aspektynaszego życia. Chociaż patrząc na to z innej strony, ponieważ nasze mózgi są w 100% niezbędne dla naszego istnienia i funkcji naszego organizmu, nie ma czegoś takiego jak nie-mózgowy aspekt naszego życia. 
Obniżenie stresu, poprawa regeneracji po wysiłku fizycznym, zmniejszenie lęku społecznego, poprawa komunikacji werbalnej i artykulacji, lepsze zrozumienie muzyki lub wizualizacji, poprawa wydajności pracy i spokojny sen to kolejne korzyści z przyjmowania preparatów nootropowych.


NeuroMotion

Od jakiegoś czasu obserwujemy rosnącą popularność nootropów także w Polsce. Właśnie dotarła do nas linia Neuro Motion brytyjskiej firmy Motion Nutrition. Przełomowa seria nootropów dziennych i nocnych opracowana została przez neurologa klinicznego MiguelaToribio-Mateasa. Power Up i Unplug mają na celu poprawę wydajności umysłowej przy użyciu najbezpieczniejszych i najlepiej zbadanych naturalnych składników nootropowych opartych na superfoods i adaptogenach.


NeuroMotion jest pierwszym tego rodzaju, koncentrującym się zarówno na dobrym samopoczuciu psychicznym, jak i długotrwałym zdrowiu mózgu produktem, z listą składników specjalnie dobranych pod kątem ich sprawdzonych właściwości neuroprotekcyjnych. 
Współtwórca Neuro Motion, Joe Welstead, powiedział:


"W ciągu ostatniego roku badań, których wyjściowym założeniem była pomoc ludziom w osiągnięciu lepszego stanu psychicznego i umysłowego w pracy i sporcie oraz holistyczna poprawa samopoczucia, doszliśmy do formuł które realnie poprawiają zdrowie mózgu i pomagają zwalczyć choroby zwyrodnieniowe, takie jak choroba Alzheimera."


PowerUpto nootrop dzienny przyjmowany rano. To Twoja nowa poranna pobudka.Pomoże Ci zapamiętać imiona, liczby i miejsca, wesprze Twoją pracę dzięki zwiększeniu koncentracji, zdolności do kojarzenia i dobremu samopoczuciu oraz poprawi neuroprotekcję mózgu w celu długotrwałego zdrowia.


Unplugto wieczorny nootropowy zabieg przed snem. Odłączy Twój stres.Wycisza umysł i sprowadza Cię do domu po ciężkim dniu aktywności.Sprawi, iż powitasz nowy kojący nastrój, poczucie spokojnej witalności.


Wśród składników Neuro Motion występują takie gwiazdy – adaptogeny, jak: GotuKola, Panax Żeń Szeń czerwony, Brahmi Powder, Ashwagandha,Rhodiola, kwaśna wiśnia czy Kapikacchu.
Wapteka

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.