Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Mięśnie i kości

Nerwobóle — przyczyny, objawy i sposoby leczenia

 Nerwobóle — przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Nerwobóle są przypadłością, która może spotkać każdego. Z reguły nerwoból objawia się silnym bólem w miejscu, w którym pojawił się stan zapalny lub inna nieprawidłowość. Ból ten pojawia się nagle, ma charakter napadowy. To bardzo przykra dolegliwość, która potrafi spędzać sen z powiek, jednak jest wiele sposobów, by sobie z nią radzić.

 

Co to są nerwobóle?

 Nerwoból nazywany jest także neuralgią. Towarzyszący mu silny ból ma charakter falowy - na zmianę przybiera na mocy i traci na sile. To efekt podrażnienia lub urazu nerwu. Możliwych przyczyn tego zjawiska jest wiele:

 

     uszkodzenie nerwu (na skutek infekcji, czynników mechanicznych bądź toksyn),

     ucisk nerwu (na przykład przez otaczający go obrzęk lub blisko położone zmiany nowotworowe),

     stres,

     niedobór witamin z grupy B,

     niedoczynność tarczycy,

     dyskopatia,

     choroby neurodegeneracyjne (np. stwardnienie rozsiane).

 

Nerwobóle - objawy

            Nerwoból objawia się zazwyczaj ostrym bólem, jednak to nie jedyny możliwy objaw. Zaobserwować można także:mrowienie,

     pieczenie,

     drętwienie,

     kłucie,

     zaburzenia czucia.

 

Wszystkie objawy neuralgii potrafią być dotkliwe i dolegliwe, dlatego należy umieć rozpoznawać napady i nauczyć się z nimi walczyć. U każdego chorego nerwoból może objawiać się nieco inaczej. Wszystko zależy też od umiejscowienia neuralgii. Najczęściej pacjenci spotykają się z neuralgią międzyżebrową, która objawia się zazwyczaj uciskiem w klatce piersiowej, lub z neuralgią nerwu trójdzielnego, która z reguły jest wywołana przez zapalenie zatok lub okolic zębów. 

Nerwobóle - leczenie

 Leczenie neuralgii należy rozpocząć od kontaktu z internistą. Może on zastosować leczenie farmakologiczne, na przykład przy użyciu niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub wykorzystując leki uspokajające, bądź skierować pacjenta dalej, do specjalistów. Jeśli przyczyną neuralgii jest przewlekły stres, leczenie powinno objąć zmianę stylu życia i nawyków, które nadwyrężają nasz organizm i psychikę. Pomocne mogą być sesje akupunktury bądź masaże. Jeśli nerwoból ma inne podłoże, stosuje się czasem zabiegi chirurgiczne. Nie są one jednak konieczne we wszystkich przypadkach. Pomocne mogą okazać się również zioła i preparaty ziołowe jak np. MelisanaKlosterfrau, która stosowana miejscowo na skórę łagodzi nerwobóle.


mel.09.2021.03Wapteka

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.