Naturalne podkłady mineralne i płynne do konkretnego rodzaju cery - jaki wybrać najlepszy podkład mineralny?

Naturalne podkłady mineralne i płynne do konkretnego rodzaju cery - jaki wybrać najlepszy podkład mineralny? - zdjęcie

Podkłady mineralne stają się coraz częściej alternatywą dla tradycyjnych fluidów. Swoją popularność zawdzięczają niezwykłym formułom, które są dużo bardziej delikatne i zawierają wiele cennych minerałów. Jest to kosmetyk, który potrafi zakryć niedoskonałości oraz jednocześnie odżywić skórę. W swoim składzie zawierają substancje o działaniu przeciwzapalnym oraz antybakteryjnym, dlatego sprawdzają się lepiej niż ciężkie podkłady. Z artykułu dowiesz się jak dobrać podkład mineralny oraz jak wybrać jego odpowiedni odcień; w jaki sposób go stosować, a także jakie rodzaje podkładów mineralnych są dostępne na rynku.

Przeczytaj także artykuł: Podkłady, fluidy i pudry

Podkład mineralny – kosmetyk, który leczy i upiększa

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego podkład mineralny powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce zamiast tradycyjnego fluidu, głównym argumentem przemawiającym z nim jest jego wielozadaniowość.  Stosowanie tego kosmetyku jest połączeniem naturalnej pielęgnacji oraz skutecznego produktu do makijażu.  Składy podkładów mineralnych zawierają wiele dobroczynnych składników takich jak tlenek cynku i tytanu, mika oraz różne rodzaje glinek.  Są one pozbawione syntetycznych dodatków, które możemy znaleźć w tradycyjnych podkładach, czyli parabenów, powodujących uczulenie, sztucznych sylikonów oraz barwników.  Co więcej, na rynku istnieje wiele  podkładów mineralnych z ochroną przeciwsłoneczną SPF , które zabezpieczają naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W przypadku posiadania skóry z tendencją do trądziku warto zakupić produkty zawierające  kwas salicylowy , który pozwoli na pozbycie się zmian skórnych.

Czym jest puder mineralny?

Puder mineralny jest kosmetykiem, którego zadaniem jest odżywienie naszej skóry w połączeniu ze skutecznym kamuflażem wszelkich niedoskonałości.  Minerały, które zawiera w składzie, sprawiają, że jest to produkt służący nie tylko do makijażu, ale także do odpowiedniej pielęgnacji. Wśród pudrów mineralnych można znaleźć różnego rodzaju kosmetyki, które pozwolą nam na uzyskanie oczekiwanego przez nas efektu. Bez znaczenia, jakiego rodzaju cerę posiadasz - problematyczną, suchą, tłustą, czy mieszaną. Na rynku istnieje wiele kosmetyków, które idealnie sprawdzą się przy każdym rodzaju twarzy. Jeśli zastanawiasz się, na ile starcza podkład mineralny, to według opinii, są one bardziej wydajne od tradycyjnych. Wszystko ze względu na to, iż można nakładać je w różny sposób oraz z tego powodu, iż już niewielka ilość wystarcza, aby w pełni pokryć całą powierzchnię twarzy.

Rodzaje podkładów mineralnych: matujące, kryjące i rozświetlające

Wiele osób po zapoznaniu się z działaniem podkładów mineralnych zastanawia się, jaki wybrać. Obecnie, coraz więcej producentów przekonuje się, że kobiety częściej doceniają tego typu kosmetyki. Ich duża ilość na sklepowych półkach rozwiewa wątpliwości, jak dobrać odpowiedni podkład mineralny. Posiadają one właściwości matujące, kryjące bądź rozświetlające. Wszystko zależy od rodzaju cery, którą posiadasz.  Jaki podkład mineralny polecany jest do skóry trądzikowej?  Dla osób z przetłuszczającą się skórą z różnymi problemami dobrym wyborem będzie na przykład  puder mineralny w kamieniu La Roche Toleriane Teint Mineral SPF 25 do skóry normalnej, mieszanej i tłustej . Kobiety posiadające niedoskonałości nie muszą martwić się o to, że tego typu kosmetyk nie będzie dla nich wystarczający, ponieważ mineralny podkład kryjący można znaleźć na wielu sklepowych półkach, w swojej ofercie posiada go m.in. firma  Bioderma Jaki podkład mineralny do cery suchej będzie najodpowiedniejszy?  Najlepiej, jeśli będzie to puder mineralny o właściwościach nawilżających np. firmy  Avene , który poprawi nawodnienie i wygląd naszej wysuszonej skóry.

Jak podkład mineralny będzie działał na skórę?

Podkład mineralny  posiada niewielką ilość składników konserwujących.  W jego składzie znajduje się wiele substancji czynnych, najczęściej są to glinki, które posiadają działanie ściągające oraz kojące. Inne substancje, które posiadają dobroczynne działanie na naszą skórę to różnego rodzaju witaminy takie jak A oraz E, które eliminują wolne rodniki.  Oczywiście, wiele z nich, np.  podkład mineralny firmy Uriage , posiada w swoim składzie SPF zapobiegający szkodliwemu działaniu promieni słonecznych na skórę, które wpływają na jej szybsze starzenie się. 

Jak nakładać podkład mineralny?

W internecie można znaleźć wiele informacji na temat tego, jak używać podkładów mineralnych oraz jak je aplikować. Istnieją dwa sposoby - na sucho lub na mokro. To, jak nakładać podkład mineralny, zależy od własnych preferencji lub od rodzaju posiadanego produktu.

  • aplikacja pudru mineralnego na sucho  - jest to najbardziej popularna metoda. Do jej zastosowania przyda nam się pędzel. Puder wysypujemy na wieczko, zbieramy niewielką ilość na pędzelek, a następnie delikatnie i równomiernie nakładamy go na twarz. Najlepiej robić to kolistymi ruchami. Warto pamiętać, że zbyt duża ilość produktu nie wygląda dobrze i może stworzyć na twarzy efekt maski.
  • aplikacja pudru mineralnego na mokro  - jak nakładać podkład mineralny sypki na mokro? Należy wysypać go odrobinę na wieczko, spryskać pędzel z dużą ilością włosia wodą termalną i zebrać nim produkt, a następnie nałożyć na twarz. Kosmetyk można także aplikować za pomocą lekko zwilżonej gąbeczki do makijażu, zwłaszcza jeśli jest to puder w kamieniu np. firmy  Uriage Baresun  lub  La Roche Posay Toleriane Teint . Jak z produktu w proszku zrobić płynny podkład mineralny? Jeśli zależy nam na mocno płynnej wersji, możemy dodać odrobinę wody termalnej do pudru i pędzlem wymieszać składniki.

Ważne jest też jaka baza pod podkład mineralny zostanie użyta. Warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry, ponieważ bez tego żaden sposób aplikacji nie pozwoli na uzyskanie idealnego efektu. Warto zwrócić uwagę na  kremy firmy Uriage , które skutecznie odżywają nawet najbardziej suche cery.

Jak działa podkład mineralny w płynie?

Oprócz sypkich pudrów mineralnych istnieją także podkłady mineralne w płynie. Je również można zaliczyć do grona naturalnych kosmetyków. Powstają poprzez wymieszanie składników o płynnej konsystencji z roślinnymi emolientami oraz naturalnymi olejkami.  Dobre podkłady mineralne w płynie, tak jak ich sypkie wersje, nie zawierają zbędnych sylikonów.  Takie produkty znajdziemy w ofercie firm  Bioderma  oraz wielu innych producentów naturalnych kosmetyków z dobrym składem, które możemy znaleźć w  zakładce makijaż na stronie wapteka.pl

Podkład mineralny – jak wybrać ten pozbawiony zbędnych substancji syntetycznych

W celu znalezienia odpowiedniego podkładu mineralnego, warto korzystać z zaufanych i profesjonalnych sklepów, które nie sprzedają podróbek. Podkłady mineralne można znaleźć także w aptekach - stacjonarnych i internetowych. W takich miejscach łatwo znaleźć informacje o składzie konkretnego produktu oraz dowiedzieć się, jakie jest jego działanie. Jeśli poszukujesz odpowiedniego kosmetyku, warto przejrzeć  ofertę podkładów, fluidów i pudrów na stronie wapteka.pl , która oferuje podkłady mineralne o najlepszych składach, bez zbędnych substancji syntetycznych.  Zastanawiasz się, jak samemu zrobić podkład mineralny?  Wiele kobiet decyduje się na taki krok, ze względu na to, iż pozwala to na stworzenie idealnie dopasowanego do skóry podkładu. Nie jest to trudne, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty i zapoznać się z właściwościami surowców, a także nauczyć się odpowiedniej proporcji kolorów.

Nie wiesz, który odcień podkładu mineralnego wybrać?

Jak dobrać kolor podkładu mineralnego to jeden z częstych dylematów przed dokonaniem zakupu. Odpowiednio wykonany makijaż wymaga wyboru idealnego produktu. Najlepszym sposobem będzie określenie, do jakiej gamy tonacji należy nasz odcień skóry. Można wykonać to nawet w domowych warunkach, ale należy zadbać o światło dzienne, ponieważ w przypadku sztucznego oświetlenia odbiór kolorów może być przekłamany.  Pamiętaj, aby nigdy nie testować koloru podkładu na nadgarstku, gdyż skóra na dłoni posiada zupełnie inny odcień i strukturę, niż skóra na twarzy.

  • gama ciepła  - posiadaczki cery o brzoskwiniowych tonach i złocisto-żółtej karnacji. Często występują piegi.
  • gama chłodna  - posiadaczki głównie chłodnej karnacji z różowym lub delikatnie czerwonym odcieniem. Rzadko występują piegi.
  • gama oliwkowa  - posiadaczki intensywnej oliwkowej karnacji, cera opala się bardzo szybko, na kawowy lub oliwkowy brąz.

Kupiłaś zbyt ciemny produkt i nie wiesz jak rozjaśnić podkład mineralny? Najprostszym sposobem będzie wymieszanie go z jego jaśniejszą wersją.

Najlepsze podkłady mineralne w płynie z KWC

Jedną z częściej wyszukiwanych fraz w wyszukiwarce jest pytanie  "jaki podkład mineralny polecacie?".  Nic dziwnego, ponieważ coraz więcej kobiet przekonuje się o zaletach jego stosowania i decyduje się na kupno tego produktu. Przed zakupem warto zaznajomić się z rankingiem stworzonym na podstawie opinii użytkowników serwisu wizaż.  Co roku wybierane są najlepsze podkłady mineralne w płynie z KWC.  Jest to tzw. Kosmetyk Wszech Czasów, a zapoznanie się z nim, pozwala pozbyć się dylematu, który podkład mineralny wybrać.

Ranking top 3 podkładów mineralnych na 2021

Rankingi potrafią być bardzo pomocne, jeśli nie wiesz, jaki podkład mineralny wybrać. Z roku na rok producenci starają się sprostać wymaganiom konsumentów i ulepszać składy swoich produktów. Z tego powodu warto śledzić aktualne zestawienia topowych kosmetyków, a przykładem może być np. ranking podkładów mineralnych na 2021. W bieżącym roku za najlepsze uważa się podkłady mineralne takie jak:

1.  Earthnicity Podkład Mineralny  - wodoodporny, występuje w 12 wersjach kolorystycznych
2.  Revlon Colorstay aqua mineral makeup  - zawiera pędzelek do aplikacji, matuje i nawilża
3.  Anabelle minerals  - całkowicie naturalny, sypki, o antybakteryjnym działaniu

Po zapoznaniu się z kosmetykami, które zebrały najlepsze opinie od osób, które już je przetestowały, warto przejrzeć  zakładkę uroda na stronie Wapteka , aby znaleźć wybrane przez siebie produkty i wybrać takie, które najbardziej przypadną nam do gustu.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Jaki magnez wybrać? Przegląd najlepiej przyswajalnych suplementów
Magnez pełni kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu. Aktywuje ponad 300 enzymów, odpowiadając za zachowanie właściwego metabolizmu tłuszczów i węglowodanów....

Odporność, wzmocnienie organizmu

Eozynofilia: o czym świadczą podwyższone eozynofile? Objawy, przyczyny, normy
Badanie krwi to jedno z podstawowych metod diagnostycznych wielu chorób. Za jego pomocą możliwe jest oznaczenie wielu parametrów, w tym eozynofilów. To jeden z rodzajów białych krwinek, które pełnią istotną funkcję w układzie odpornościowym człowieka, ...

Informacje dla pacjenta

Monocyty – o czym świadczą podwyższone monocyty?
Monocyty to komórki, które wchodzą w skład białych krwinek (leukocytów). Krążą one we krwi i w razie potrzeby wydostają się z naczyń krwionośnych do tkanek otaczających dane naczynie. W trakcie tego procesu przeistaczają się w makrofa...

Informacje dla pacjenta

Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o preparatach na uspokojenie to jednym z popularniejszych, wydawanych z przepi...

Układ pokarmowy

Bulgotanie w brzuchu i przelewanie w jelitach – objawy, przyczyny, leczenie
Bulgotanie, przelewanie się, dziwne, głośne burczenie i przewracanie w brzuchu to nie tylko kłopotliwe i krępujące, ale również niepokojące objawy. Mogą wystąpić zarówno w dzień, jak i w nocy. Zazwyczaj stanowią całkowicie niegroźny ...

Układ rozrodczy i moczowy

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....

Kosmetyki i uroda

Chlorella – czym jest i dlaczego warto ją stosować? Wartości odżywcze i właściwości algi japońskiej
Chlorella to niezwykła alga pochodząca z Dalekiego Wschodu. Słynie z bogactwa cennych substancji odżywczych i doskonałych właściwości zdrowotnych, za sprawą których staje się coraz popularniejszym składnikiem codziennej diety.Chlorella �...

Serce i układ krążenia

Dieta na obniżenie cholesterolu - 10 produktów, które pomagają zbić cholesterol
Obecność zbyt wysokiego poziomu cholesterolu LDL we krwi jest zjawiskiem cywilizacyjnym. Z hipercholesterolemią zmaga się coraz większa część społeczeństwa, a do rozwoju problemu przyczyniają się czynniki zewnętrzne, jak nisko odżywcza dieta oraz mało...

Układ pokarmowy

Dyspepsja – rozpoznanie, objawy i metody leczenia zaburzeń poposiłkowych
Dyspepsja, nazywana potocznie niestrawnością, to jedno z najczęściej spotykanych zaburzeń trawienia. Choć większość z nas doświadczyła kiedyś uczucia ciężkości, wzdęć lub bólu brzucha ...

Układ nerwowy

Krwiak mózgu – przyczyny, rodzaje, leczenie. Po jakim czasie występują objawy?
U pacjentów, u których rozwinął się krwiak śródczaszkowy objawy rozpoczynają się od 12 do 72 godzin po zdarzeniu. Szybka interwencja medyczna pozwala zapobiec wystąpieniu nieodwracalnych uszkodzeń mózgu....

Układ nerwowy

Neuroplastyczność, czyli jak zmienia się nasz mózg w odpowiedzi na doświadczenia?
Funkcjonowanie ludzkiego mózgu od wieków stanowi obiekt zainteresowań naukowców. Złożoność architektury połączeń synaptycznych fascynuje badaczy z różnych dziedzin, którzy w sposobie przekazywania informacji pomiędzy&...

Układ nerwowy

Parestezje, czyli niepokojące drętwienia – przyczyny, diagnostyka i leczenie
Mrowienie, drętwienie, uczucie wbijania igieł, czy „omdlenia” kończyn, to tylko niektóre objawy parestezji. Towarzyszą nam one na co dzień i często zwracamy na nie uwagę dopiero wówczas, gdy stają się uciążliwe....

Kosmetyki i uroda

Co na łysienie? Przegląd skutecznych produktów przeciw wypadaniu włosów
Łysienie i nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Może to być źródłem stresu i obniżonej samooceny....

Odporność, wzmocnienie organizmu

Jaki magnez wybrać? Przegląd najlepiej przyswajalnych suplementów
Magnez pełni kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu. Aktywuje ponad 300 enzymów, odpowiadając za zachowanie właściwego metabolizmu tłuszczów i węglowodanów....

Dieta i odchudzanie

Różeniec górski - naturalny pogromca stresu i wzmacniacz odporności
Preparaty z rożeńca górskiego cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób prowadzących zdrowy tryb życia. Różeniec na tle innych roślin wyróżnia się bogactwem związków, które są niezwykle cenne dla organizm...

Dieta i odchudzanie

Fruktoza – sprzymierzeniec czy cichy wróg? Występowanie i właściwości
Fruktoza jest związkiem, który budzi mieszane uczucia. Z jednej strony większość osób wie, że jest cukrem naturalnie występującym w owocach, warzywach czy miodzie, w związku z tym kojarzy się dobrze....

Układ nerwowy

Kraniotomia – wskazania, przebieg, rekonwalescencja i możliwe powikłania
Kraniotomia jest poważnym zabiegiem neurochirurgicznym, umożliwiającym chirurgowi dostęp do mózgu w przypadku problemów takich jak guzy mózgu, krwiaki czy tętniaki....

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem