zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Masturbacja a problemy z erekcją

 masturbacja a erekcja

Masturbacja do niedawna była tematem tabu – wynikało to ze wstydu i przekonania, że samozadowalanie się stanowi rodzaj dewiacji. Sytuacja ta jednak powoli się zmienia. Należy zatem wskazać, że masturbacja to normalna aktywność seksualna, polegająca na stymulowaniu własnych narządów płciowych, w celu uzyskania przyjemności seksualnej. Ponadto, masturbacja to normalne zjawisko zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Co ciekawe, onanizowanie się obserwuje się już w życiu płodowym dziecka. Warto jednak wskazać, że o ile masturbacja ma wiele zalet, o tyle częsta, nadmierna onanizacja może być źródłem problemów z potencją i płodnością. Niemniej jednak, masturbacja ma więcej korzyści, aniżeli skutków ubocznych. Powstaje zatem pytanie: czy masturbacja szkodzi zdrowiu, czy jest zdrowa? Jakie są konsekwencje częstej masturbacji u mężczyzn? Dlaczego masturbacja szkodzi? Czym grozi częsty onanizm?

Masturbacja – wady i zalety

Masturbacja stanowi ważny element seksualności w każdym wieku. Warto wskazać, że onanizowanie się ma wiele – zarówno fizycznych, jak i psychicznych – korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim, stymulowanie narządów płciowych redukuje stres i rozładowuje napięcie. Ponadto, masturbacja wiąże się z poprawą jakości snu, zwiększeniem koncentracji, a także wpływa pozytywnie na jakość kontaktów seksualnych. Co więcej, onanizowanie się łagodzi ból, a u kobiet łagodzi też skurcze związane z menstruacją. Należy również wskazać, że masturbacja pomaga osobom, które nie mają partnera seksualnego rozładować napięcie. Niemniej jednak, mimo wielu zalet stymulacji własnych narządów płciowych, częsta, nadmierna masturbacja może mieć negatywne skutki, bowiem ma wpływ na jakość stosunków seksualnych i płodność mężczyzny. 

Masturbacja a erekcja

Skutkiem nadmiernej, codziennej masturbacji mogą być zaburzenia wzwodu – może pojawić się przedwczesny wytrysk lub wręcz przeciwnie problemy z erekcją. Przyczyną tego jest osłabienie wrażliwości na bodźce. Należy jednak wskazać, że problem może samoistnie ustąpić poprzez ograniczenie sytuacji zaspokajania się. Warto podkreślić, że problemy masturbacji i impotencji przeplatają się i – co ważne – mogą sobie towarzyszyć. Zdarza się, że częsta masturbacja może być przyczyną impotencji. Zbyt częsta masturbacja (kilka razy dziennie) może obniżyć płodność mężczyzny. Częste onanizowanie się bowiem powoduje, że wiele plemników jest niedojrzałych. Ponadto, nasienie zawiera mniej plemników. Można zatem mówić o szkodliwości onanizmu i negatywnych skutkach masturbacji na płodność „tu i teraz” u mężczyzn.

Skutki częstej masturbacji u mężczyzn – masturbacja a zdrowie

Czy masturbacja szkodzi mężczyznom? To częste pytanie, które zadają sobie panowie, którzy się onanizują. Należy wskazać, że nadmierna onanizacja może być szkodliwa. Problem pojawia się wówczas, kiedy masturbacja staje się substytutem stosunku seksualnego. Onanizowanie się bowiem może prowadzić do problemów z psychiką. W tym znaczeniu należy wskazać, że masturbacja może generować problemy z impotencją psychogenną – stosunek seksualny dla mężczyzn w takiej sytuacji nie jest w pełni zadowalający. Może to wynikać ze zbyt silnego ucisku na członka podczas samozadowalania się, silnego tarcia czy gwałtownych ruchów. Ponadto zdarza się, że częsta masturbacja może być przyczyną problemów ze sprawnością seksualną. Niekiedy bowiem w trakcie onanizacji nie pojawiają się problemy, natomiast w trakcie zbliżeń z partnerką może dochodzić do zaburzeń wzwodu. U masturbujących się mężczyzn może dodatkowo pojawić się wytrysk opóźniony – trudność bądź niemożność osiągnięcia orgazmu w trakcie stosunku seksualnego. Niemniej jednak należy wskazać, że w takiej sytuacji problem ma zazwyczaj podłoże psychologiczne i powinien ustąpić po krótkim leczeniu.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że częsta, nadmierna (codzienna) masturbacja może prowadzić do uzależnienia od tej formy stymulacji seksualnej (uzależnienie od onanizmu). Co ważne, uzależnienie to, jak każde inne, stanowi chorobę, którą należy leczyć u seksuologa bądź psychoterapeuty.mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.