zdjecie zdjecie
Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Choroby i dolegliwości

Maść końska na przeziębienie

 maść końska na przeziębienie

Przeziębieniu towarzyszą nieprzyjemne dolegliwości, które wpływają na znaczne pogorszenie codziennego funkcjonowania i spadek ogólnego samopoczucia. Dlatego w przypadku wystąpienia pierwszych objawów infekcji wirusowej warto zastosować sprawdzone sposoby na spadek odporności i przeziębienie. Skuteczną metodą w walce z objawami przeziębienia jest maść końska. Pojawia się zatem pytanie, jakie działanie na przeziębienie wykazuje maść końska? Czy maść końska jest dobra na infekcje wirusowe?

Właściwości maści końskiej na przeziębienie

Maść końska jest kompozycją wyciągów z ziół i olejów eterycznych, które zmieszane ze sobą w odpowiednich ilościach, wykazują pozytywne działanie na organizm człowieka. Maść końska zawiera zazwyczaj wyciągi z kasztanowca, jałowca, arniki, mięty, tymianku, chmielu i rozmarynu, a niekiedy zawiera również ekstrakt z papryczki chilli. Ważną role w maści końskiej odgrywają również olejki eteryczne, najczęściej stosowanymi są mentol, kamfora oraz eukaliptus. Warto wskazać, że w zależności od składu, maść końska może wykazywać działanie chłodzące lub rozgrzewające. W zależności od działania stosowane są one przy innych dolegliwościach. W przypadku przeziębienia stosowana może być zarówno rozgrzewająca maść końska, która poprawia krążenie, gdyż rozszerza ścianki naczyń krwionośnych oraz zwiększa ich elastyczność, dlatego wpływa na lepsze ukrwienie tkanek. Dzięki temu, rozgrzewające właściwości maści końskiej łagodzą bóle mięśni i stawów towarzyszące przeziębieniu. Pozytywne właściwości na przeziębienie wykazuje również chłodząca maść końska. Wówczas warto ją nałożyć w niewielkiej ilości pod nosem. Zawarty w maści mentol przynosi ulgę w przypadku uciążliwego kataru – udrożnia nos i ułatwia oddychanie. Z kolei maść końska nałożona na kark przynosi ulgę w sytuacji wystąpienia stanów podgorączkowych lub przy gorączce. 

Czy maść końska jest dobra na przeziębienie?

Maść końska ze względu na swoje pozytywne właściwości z powodzeniem może być stosowana przy infekcji wirusowej. Przy dolegliwych objawach w postaci zapchanego, niedrożnego nosa i męczącego kataru oraz gorączki warto zastosować chłodzącą maść końską. Zawarte w specyfiku olejki eteryczne – mięta i eukaliptus – wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i antyseptyczne. Ze względu na obecność mięty i eukaliptusa maść końska traktowana jest jako naturalny lek na przeziębienie. Preparat w postaci maści końskiej ułatwia oddychanie i udrażnia nos, dzięki temu niweluje dolegliwe objawy przeziębienia.
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.