Lifting rzęs, botox i laminacja - czym są i na czym polegają zabiegi upiększenia rzęs

Lifting rzęs, botox i laminacja - zdjęcie

Laminacja, botoks oraz lifting rzęs należą do zabiegów upiększających oprawę oka. Ich efektem są naturalnie podkreślone rzęsy, które stają się uniesione, grubsze oraz podkręcone. Zabiegi wykonuje się w gabinetach kosmetycznych, a każdy z nich różni się swoją specyfiką. Po wykonaniu liftingu, botoksu i laminacji spojrzenie zyskuje wyrazistość, a rzęsy nie wymagają stosowania maskary.

Z artykułu dowiesz się między innymi:

  • Na czym polegają lifting, laminowanie i botoks rzęs?
  • Jak długo utrzymują się efekty zabiegów?
  • Czy zabiegi można przeprowadzić w domu?
  • Jakie kosmetyki stosować na piękne i pogrubione rzęsy?

Wyraziste i świeże spojrzenie uzyskasz dzięki łączeniu zabiegów na rzęsy ze stosowaniem olejków, kremów i żeli pod oczy. Sprawdź kosmetyki do pielęgnacji oczu, rzęs i brwi podkreślające urodę i eliminujące zmarszczki.

Czym jest lifting rzęs i jak wygląda jego proces?

Lifting rzęs to nieinwazyjny zabieg polegający na naturalnym podkręceniu i pogrubieniu rzęs. Wykonuje się go w gabinecie kosmetycznym i trwa on około godziny. Podczas liftingu dolne rzęsy odseparowane są od górnych. Na górną powiekę nakleja się silikonową formę, która służy do ustalenia kształtu oraz stopnia podkręcenia włosków. Następnie na rzęsy nakłada się specjalny preparat, który utrwala wybrany skręt. W zależności od tego, gdzie wykonywany jest lifting rzęs, cena pełnego zabiegu waha się w granicach 150 - 250 zł.

Laminowanie rzęs - na czym polega i jak wykonuje się ten zabieg?

Laminowanie rzęs stanowi kolejny etap ich pielęgnacji. Po podkręceniu włosków konieczne jest bowiem ich odżywienie i wzmocnienie - dzięki temu, że po liftingu dokonana została laminacja rzęs efekty utrzymują się na dłużej. Podczas laminacji na rzęsy nakładana jest odżywka keratynowa, która wzmacnia i nawilża podkręcone włoski. Podobnie, jak tradycyjne tusze i odżywki do rzęs, laminacja regeneruje strukturę włosów, dodaje im blasku i stymuluje ich wzrost.

Laminacja rzęs jako końcowy proces w liftingu rzęs

Decydując się na profesjonalne laminowanie rzęs, wady zabiegu praktycznie nie występują. Panie chcące zadbać o swoje spojrzenie mogą jednak narzekać na stosunkowo długi czas trwania pielęgnacji. Kompleksowo przeprowadzony lifting rzęs, obejmujący botoks i laminację, trwa nawet do dwóch godzin. Przez niemal cały ten czas należy mieć zamknięte oczy, co u niektórych osób budzi dyskomfort. Warto decydować się na gabinety posiadające odpowiednie szkolenie - lifting i laminacja rzęs będą wówczas w pełni bezpieczne, a pożądane efekty utrzymają się na dłużej.

Botoks na rzęsy - efekt jak po przedłużeniu. Na czym polega zabieg?

Po podkręceniu rzęs można wykonać także botoks, czyli zabieg polegający na odżywieniu osłabionych włosków. Jest on uzupełnieniem liftingu, w efekcie którego rzęsy stają się sprężyste i błyszczące. Ważny jest skład odżywki, za pomocą której przeprowadza się botox rzęs - zestaw powinien zawierać witaminy z grupy A i C, naturalne olejki, keratynę, czy kolagen. Poza nawilżeniem, botoks ma także działanie podobne do serum przyspieszającego wzrost rzęs - odżywione podczas zabiegu włoski stają się gęstsze i dłuższe, a ich porost jest szybszy.

Czy botoks rzęs przed i po daje widoczne efekty? Zabieg przeprowadzany wspólnie z liftingiem i laminacją sprawia, że włoski wyglądają na zdrowsze i nawilżone. Bezpośrednio po wykonaniu pielęgnacji można się zatem cieszyć widocznie odżywionymi rzęsami.

Lifting rzęs czyli tzw. trwała na rzęsy - kiedy warto?

Zabieg poleca się w szczególności osobom o naturalnie prostych, cienkich i rzadkich rzęsach. Lifting warto wykonać, gdy rzęsy ciężko jest podkręcić zalotką, a stosowanie maskary nie przynosi pożądanych efektów. Na zabieg mogą zdecydować się także panie pragnące świeżego spojrzenia i efektu pogrubionych, zagęszczonych rzęs.

Na co uważać decydując się na lifting rzęs? Efekty uboczne zabiegu występują, gdy jest on wykonywany nieprofesjonalnie. Wówczas dojść może do lekkiego podrażnienia skóry wokół oczu. Korzystając z usług sprawdzonych gabinetów kosmetycznych nie trzeba się obawiać efektów niepożądanych.

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu rzęs

Zabieg liftingu to nieinwazyjna stylizacja rzęs - przeciwwskazania do jej wykonania występują jednak tak jak w przypadku niemal każdego z innych zabiegów kosmetycznych. Z usługi nie powinny korzystać osoby, u których doszło do infekcji oczu. Przeciwwskazaniami są w tym wypadku m.in. zapalenia spojówek, obrzęki, czy jęczmień. Przed liftingiem rzęs powinny wstrzymać się także osoby cierpiące na syndrom suchego oka, czy cukrzycę. Zabieg można wykonać u osób po operacjach w okolicach oczu, jednak dopiero po upływie minimum pół roku.

Laminacja a lifting rzęs - czym się różnią te zabiegi?

Pojęć liftingu i laminacji rzęs nie powinno się używać zamiennie. Podczas, gdy lifting polega na podniesieniu i podkręceniu rzęs, laminacja ma ochronić uzyskany efekt poprzez nałożenie na rzęsy olejku keratynowego. Sama laminacja rzęs jest więc jednym z etapów zabiegu w gabinecie kosmetycznym i wykonuje się ją dopiero po liftingu.

Również lifting i botox rzęs nie oznaczają tego samego. Botoks ma za zadanie odżywić, wzmocnić i odbudować włoski, osłabione w trakcie liftingu. Różnica między pojęciami botoks rzęs a laminacja polega natomiast na funkcji obu etapów pielęgnacji: botoks odżywia włoski, a laminacja ochrania przyciemnione i podkręcone rzęsy, zapewniając dłuższe utrzymanie się efektów zabiegu.

Henna na rzęsy - czy warto wykonać zabieg w domu?

Nałożenie henny na rzęsy może być uzupełnieniem dla liftingu. Warto jednak, by tak jak laminację oraz botox rzęs, hennę nakładała na włoski profesjonalna stylistka. Choć barwnik nie jest toksyczny i nie powinien spowodować podrażnień, to nieprawidłowo przeprowadzony zabieg może przynieść efekty odwrotne od oczekiwanych. Chcąc poprawić kolor włosków samodzielnie, lepiej zastosować serum do rzęs, które poza nawilżeniem podkreśli i wzmocni naturalną barwę oprawy oczu.

Jak długo utrzymuje się efekt laminacji i liftingu rzęs?

Zarówno lifting, jak i laminacja rzęs należą do zabiegów, które trzeba powtarzać. Zwykle efekt podkręconych i pogrubionych rzęs utrzymuje się od 4 do nawet 9 tygodni. Po tym czasie należy umówić się na ponowną wizytę w gabinecie kosmetycznym. Wybierając miejsce, w którym wykonane zostaną laminacja i lifting rzęs, opinie dotychczasowych klientek będą bardzo przydatne. Renoma salonu świadczyć będzie o profesjonalizmie stylistki, a także trwałości uzyskiwanych efektów.

Czy zabiegi można wykonać samemu w domu?

Lifting, laminowanie i botoks rzęs w domu są możliwe, jednak nie warto się ich podejmować samodzielnie. Nieprawidłowo wykonane zabiegi mogą bowiem prowadzić do podrażnień oczu i pojawienia się stanów zapalnych. Lepiej wybrać profesjonalne zabiegu, które nie zawsze mają wysoki koszt - decydując się na sam botoks na rzęsy cena waha się między 40 - 50 zł.

W domu można natomiast zająć się pielęgnacją skóry wokół oczu, przez co efekt świeżego i wyrazistego spojrzenia będzie bardziej widoczny. Warto stosować serum liftingująco- ujędrniające, stymulujące naturalny proces produkcji kolagenu, czy fluid liftingujący, nawilżający skórę i wypełniający zmarszczki.

Olejki i kompleksy upiększające Twoje rzęsy - co warto stosować mniej inwazyjnego na rzęsy?

Długotrwałe podkręcenie i pogrubienie włosków, to efekty jakie gwarantują lifting, laminacja i botoks rzęs - opinie pań korzystających z zabiegów to potwierdzają. Aby stymulować włoski do wzrostu nie trzeba jednak odwiedzać gabinetów kosmetycznych. Na co dzień można stosować kosmetyki zwiększające objętość rzęs i poprawiające ich wygląd. W domu warto sięgać m.in. Biotebal rzęsy, czyli serum wydłużające i zagęszczające rzęsy już w kilka tygodni. Gwarantujący podobne efekty, co botoks rzęs preparat nawilży włoski od środka, dostarczy im składników odżywczych i odbuduje ich zniszczoną strukturę. Dobrze sprawdzą się także olejki nakładane na włoski za pomocą wygodnych aplikatorów i szczoteczek.

Lifting rzęs pozwala uzyskać efekt naturalnie podkręconych i pogrubionych rzęs. Botoks i laminacja odżywiają włoski oraz utrwalają uzyskany podczas zabiegu efekt. W zależności od tego, czy w gabinecie kosmetycznym wykonywany jest pełny zabieg liftingu, a może wyłącznie botoks rzęs - cena będzie inna. Kompleksowa pielęgnacja kosztuje zwykle między 150 a 250 zł i trzeba go powtarzać co kilka tygodni, dla odświeżenia wyglądu rzęs.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Wybrane grupy produktowe:

Choroby i dolegliwości

Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo i po jedzeniu?
Cukier odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie. Należy do węglowodanów, które stanowią główne źródło energetyczne. Węglowodany ulegają rozłożeniu w procesie trawienia na cukier prosty – glukozę. Jej obecność jest niezbędna do pr...

Informacje dla pacjenta

Rumień zakaźny – przyczyny, objawy i leczenie
Rumień zakaźny to choroba wywoływana przez wirusa. Dotyka najczęściej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale dorośli też mogą się nim zarazić. Najbardziej charakterystycznym objawem rumienia zakaźnego u dzieci jest wysypka na ...

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Szkarlatyna - objawy, przyczyny. Jak leczyć szkarlatynę?
Jedną z typowych chorób wieku dziecięcego, rozpowszechnioną na całym świecie, jest szkarlatyna. Zazwyczaj pojawia się u dzieci w wieku przedszkolnym, w okresie jesienno-zimowym. Wywołuje poważne objawy, a w jej późnym okresie może nawet d...

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia...

Informacje dla pacjenta

Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o preparatach na uspokojenie to jednym z popularniejszych, wydawanych z przepi...

Układ rozrodczy i moczowy

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....

Informacje dla pacjenta

Czym jest badanie krwi – ALT. Diagnoza uszkodzeń wątroby norma i wyniki
Badanie ALT nazywane jest także ALAT oraz GPT. Nazwy te dotyczą tego samego testu aminotransferazy alaninowej, a więc enzymu wewnątrzkomórkowego, który znajduje się przede wszystkim w tkankach wątroby. Z tego względu badanie ALT służy mię...

Informacje dla pacjenta

Witamina B12: jakie są jej właściwości? Skutki niedoboru i nadmiaru witaminy B12
Witamina B12 utrzymuje w dobrej kondycji układ krwionośny, nerwowy czy pokarmowy. Jej niedobór stanowi częsty problem, jednak właściwa suplementacja i dieta bogata w produkty pochodzenia zwierzęcego pozwolą go uniknąć.Czym charakteryzuje si...

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Jęczmień na oku: objawy, przyczyny oraz leczenie. Czy istnieją domowe sposoby na jęczmień?
Jęczmień to nic innego jak torbielowata infekcja powieki, która pojawia się w bardzo nieoczekiwanych momentach w formie ropnia. W większości wypadków spowodowana jest zarażeniem gronkowcem na brzegach powiek, a także gruczołach tarczykowych...

Serce i układ krążenia

Niewydolność krążenia - przyczyny, objawy, diagnostyka. Czym różni się ostra od przewlekłej?
Niewydolność krążenia oznacza zaburzenia w przepływie krwi przez narządy. Jest to schorzenie, które z roku na rok stanowi coraz większy problem....

Układ pokarmowy

RWS (referencyjne wartości spożycia) – jak je czytać i jakie znaczenie mają dla twojego organizmu?
Pod skrótem RWS kryje się ważna informacja o wartościach odżywczych zawartych w produktach, jakie można nabyć w sklepach spożywczych. Referencyjne Wartości Spożycia ułatwiają komponowanie zdrowych, zbilansowanych posiłków oraz kontrolę li...

Alergia

Sterydy - działanie, zastosowanie i skutki uboczne terapii sterydowej
Terminem sterydy (lub steroidy) określa się potocznie grupę leków produkowanych na wzór kortykosteroidów, czyli hormonów występujących naturalnie w ludzkim organizmie. Wykorzystywane są w leczeniu wielu chorób....

Odporność, wzmocnienie organizmu

Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie. Wpływ tarczycy na psychikę
Niedoczynność tarczycy to jedna z często diagnozowanych chorób, polegająca na niewystarczającej produkcji hormonów tarczycy. Jej objawy mają charakter dermatologiczny, neurologiczny, a nawet psychiczny, dlatego też choroba ta nie jest łat...

Układ pokarmowy

Czym jest maltodekstryna - właściwości, zastosowanie i wpływ na zdrowie
Maltodekstryna to substancja, która powszechnie stosowana jest jako dodatek do żywności, leków, suplementów diety i odżywek. Substancja jest łatwo przyswajalna przez organizm....

Układ nerwowy

Tryptofan - aminokwas na dobry sen i nastrój. Działanie, występowanie, właściwości
Odkryj potencjał tryptofanu – aminokwasu egzogennego, który nie tylko skutecznie poprawia samopoczucie i łagodzi stres, ale także odgrywa istotną rolę w leczeniu zaburzeń depresyjnych. Dowiedz się, dlaczego tryptofan jest niezbędny d...

Układ oddechowy

Chrypka: przyczyny, leczenie, pomoc przedlekarska. Jak pomóc sobie domowymi sposobami?
Chrypka jest jednym z najczęściej występujących objawów stanów zapalnych i przewlekłych chorób krtani. Matowy głos może pojawić się także wskutek palenia papierosów, nadużywania głosu oraz stresu, znacznie utrudniając codzie...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Seler naciowy – nie tylko na odchudzanie. Właściwości zdrowotne i wartości odżywcze
Seler naciowy to jeden z ulubionych produktów spożywczych miłośników zdrowego odżywiania. Charakteryzuje się wysoką gęstością odżywczą, stając się istotnym źródłem witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowan...

Przeziębienie i grypa

Anyż: przyprawa o licznych właściwościach i zastosowaniach zdrowotnych
Właściwości zdrowotne i zastosowanie anyżu jako cennego elementu zdrowej diety. Dzięki swoim właściwościom smakowym i odżywczym, anyż stanowi niezastąpiony składnik kulinarny oraz inspirację dla wielu potraw na całym świecie....

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.