Kategoria Układ nerwowy

Leniwy mózg, czyli co robić, gdy dopada niemoc?

Okazuje się, że za bierność, niemoc czy zwykłe lenistwo może bezpośrednio odpowiadać…. nasz mózg, który wykazuje więcej „zrozumienia” dla leżenia na kanapie niż aktywności fizycznej. Niestety, w dzisiejszych czasach na długotrwałe błogie lenistwo mało kto może sobie pozwolić.  Co zrobić, gdy w nasze codzienne działania wkrada się marazm, brak kreatywności i rutyna?

Długa lista zadań, ogrom obowiązków, ciągły pęd… i nagle! Stop! Niemoc, gorsze samopoczucie albo osłabienie organizmu… Znany scenariusz? Ostatnie badania kanadyjskich naukowców z University of British Columbia wskazują, że za przestoje w codziennej aktywności możemy winić własny mózg! Przeprowadzili oni eksperyment, z którego wynikło, że unikanie aktywności fizycznej jest preferowane przez ludzki mózg jako forma oszczędzania energii, jakiej wymaga sport. - Mózg woli więc leniwe zadania – wyjaśnia Matthieu Boisgontier, który przewodniczył badaniom z wykorzystaniem encefalografu. - Taka oszczędność ma swoje podłoże w ewolucji. Człowiek zawsze potrzebował większych zapasów energii na wypadek, gdyby musiał walczyć o pożywienie lub znalezienie schronienia albo partnera – dodaje.

To odkryte przez naukowców „wrodzone lenistwo” może być dobrą wymówką w przypadku niektórych działań, ale zamiast zasłaniać się badaniami, lepiej poszukać metod, które zmobilizują umysł i ciało do pracy. Ogarnięcie dużej ilości obowiązków to tak naprawdę codzienność każdego z nas. Dlatego, jeśli umysł odmawia posłuszeństwa i nie jest zdolny do pracy na najwyższych obrotach, najczęściej sięgamy po kawę lub napoje energetyczne. A warto zastanowić się nad jeszcze jednym „pobudzaczem” – bezpiecznym, nowoczesnym suplementem diety NeuraCapsSmart, poprawiającym koncentrację i zwiększającym wydajność umysłową.

 NeuraCaps Smart wspiera pracę mózgu, poprawia koncentrację, podkręca wydajność intelektualną i dodaje energii. Jest skuteczny, a jednocześnie działa delikatnie i na długo – efekty działania utrzymują się nawet do 4 godzin, a nie jak kawa, pobudzają na chwilę. Jak to wszystko jest możliwe?

Wszystko dzięki odpowiednio dobranym składnikom. NeuraCapsSmart zawiera ekstrakt z ziela owsa zwyczajnego (Avena Sativa L.) - NeuravenaÒ, odpowiedzialny za utrzymanie optymalnych funkcji poznawczych w sytuacjach stresowych. Dodatkowo dobrze wpływa na metabolizm, poprawia regenerację organizmu i redukuje zmęczenie. Ma też kofeinę - ale uwaga! - w ultranowoczesnej formule NEWCAFF ™, która bezpiecznie i stopniowo pobudza do pracy. Kolejnym składnikiem jest ryboflawina, czyli witamina B2, która zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, a także pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo NeuraCaps Smart zawiera witaminę B6, która również redukuje zmęczenie, a także poprawia odporność.  Z kolei tiamina (witamina B1) przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i wspomaga pracę serca. Bakopa drobnolistna wspomaga pamięć i koncentrację, a także wspomaga centralny system nerwowy.


To wszystko sprawia, że NeuraCaps Smart jest odpowiedzią na „rozleniwiony”, czy też odwrotnie - przemęczony mózg, a także całe ciało. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom przyczynia się także do regeneracji, a nie tylko chwilowego pobudzenia organizmu. Można go więc przyjmować bez obaw o negatywne konsekwencje, jakie wynikają z innych „pobudzaczy”, takich jak kawa czy napoje energetyczne. NeuraCaps Smart znakomicie odpowiada na potrzeby dzisiejszego, rozpędzonego świata – poprawia jakość życia na wielu jego poziomach! 

Leniwy mózg, czyli co robić, gdy dopada niemoc? -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
Wapteka

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.