zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 279.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Leki na potencję bez recepty w aptece – rodzaje, działanie i przeciwwskazania

 działanie leków na potencję bez recepty

Problemy z potencją stanowią stosunkowo częstą dolegliwość u mężczyzn. Zaburzenia erekcji (impotencja) są źródłem dyskomfortu i przyczyną utraty pewności siebie w sytuacjach intymnych. Z tego powodu na rynku farmaceutycznym dostępnych jest coraz więcej różnych leków bez recepty, których zadaniem jest podniesienie sprawności seksualnej oraz poprawienie potencji. Niektóre suplementy dodatkowo stymulują intensywność doznań, odczuwanych podczas zbliżenia. Jak zatem działają tabletki na potencję dostępne bez recepty w aptece? Czy suplementy na potencję bez recepty z apteki są równie skuteczne co te, przepisywane przez lekarza na receptę? Czy środki na erekcję rzeczywiście gwarantują silny i szybki wzwód oraz dłuższy stosunek?

Rodzaje tabletek na potencję bez recepty

W aptekach dostępnych jest wiele tabletek, które stanowią rozwiązanie problemów z potencją, należą do nich między innymi Braveran, Permen King, Falumon Forte czy Erekton Fast. Zazwyczaj takie środki medyczne zawierają substancje pochodzenia naturalnego – są to przeważnie leki ziołowe. W składzie takich tabletek najczęściej można znaleźć żeń-szeń, cytryniec chiński, buzdyganek naziemny, guaranę czy maca. Mają one za zadanie stymulować i pobudzać libido, poprzez zwiększenie ciśnienia krwi i uwrażliwienia stref erogennych na bodźce. Suplementy diety należy jednak regularnie stosować przez dłuższy czas, aby przyniosły zadowalające rezultaty. 

W niektórych tabletkach bez recepty na zaburzenia erekcji znajduje się sildenafil – substancja czynna wykorzystywana w leczeniu zaburzeń erekcji (znajduje się m.in. w preparacie Viagra). Zadaniem tego związku chemicznego jest rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, a dzięki temu zwiększenie napływu krwi w trakcie zbliżenia. Należy jednak wskazać, że leki te ułatwiają erekcję, ale nie są afrodyzjakami. Dlatego też, wzwód możliwy jest po uprzednim zadziałaniu naturalnego bodźca seksualnego. Do grupy leków, w których składnikiem jest sildenafil, należą między innymi MaxOn Active, Maxigra Go czy Mensil.

W tabletkach na potencję wykorzystywany jest również prasteron (DHEA), który jest naturalnym prekursorem testosteronu. Należy jednak zaznaczyć, że lek przeznaczony jest jedynie dla mężczyzn po 40. roku życia, u których stwierdzono niedobór naturalnego hormonu steroidowego.

Jak działają leki na potencję bez recepty z apteki?

Suplementy na potencję działają stymulująco, dlatego też pobudzają i zwiększają libido. Zawarte w tabletkach na popęd seksualny substancje uwrażliwiają na bodźce, a także dodają siły i wigoru. Dodatkową zaletą stosowania pigułek na potencję jest zwiększenie doznań seksualnych oraz poprawa wrażliwości stref erogennych. Zadaniem tabletek jest jednak nie tylko wzmocnienie potencji, mają one również zagwarantować dłuższy stosunek i lepszą, silniejszą erekcję. Należy jednak podkreślić, że skuteczność działania suplementów diety na erekcję jest różna. Uzależnione jest to od oczekiwanych efektów wspomagania erekcji oraz indywidualnych cech organizmu, niektórzy mężczyźni mogą lepiej reagować na zawarte w tabletkach substancje. Warto również podkreślić, że ziołowe leki zwiększające potencje muszą być regularne stosowanie. Z tego powodu nie można ich traktować jako środków o natychmiastowym działaniu. 

Lekami bez recepty, które wykazują niemal natychmiastowe działanie są natomiast te, które zawierają w składzie sildenafil, będący inhibitorem fosfodiesterazy typu 5. Wspomagają one rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, przez co zwiększają ciśnienie i napływ krwi podczas podniecenia. Tabletki takie zaczynają działać po około 30 minutach od zażycia, zaś efekt utrzymuje się do 4 godzin.

Środki na erekcję bez recepty a przeciwwskazania

Leków zawierających Sildenafil, Avanafil, Tadalafil i Vardenafil nie należy łączyć z preparatami, które uwalniają tlenek azotu. Środki te nie powinny być przyjmowane przez mężczyzn z niestabilną chorobą niedokrwienną serca, a także z nieuregulowanym ciśnieniem tętniczym i arytmiami komorowymi. Nie oznacza to jednak, że tabletki na zaburzenia erekcji nie mogą być stosowane wcale. Uregulowanie stanu zdrowia i przepisanie odpowiednich leków przez lekarza umożliwia dobranie odpowiednich środków na potencję.

Środki na potencję bez recepty to zazwyczaj tabletki wspomagające erekcję. Klasyfikowane są jako suplementy diety. Należy zatem wskazać, że suplementy diety nie mogą być zaliczane do grupy leków, gdyż nie wykazują leczniczego działania, a jedynie doraźne efekty. Leki na potencję bez recepty w aptece – rodzaje, działanie i przeciwwskazania -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.