zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Jak rozmawiać o potrzebach seksualnych

Najtrudniejszym aspektem wspólnego życia dwojga osób jest rozmowa o swoich potrzebach seksualnych. Często partnerom brakuje śmiałości i słów. Również przekonanie, że w prawdziwej miłości wszystko jest naturalne i tak oczywiste, że nie ma potrzeby o tym rozmawiać, wpływa na to, że unika się tego tematu. Jak temu zaradzić?

Jakie są przyczyny unikania rozmów o potrzebach seksualnych w związku

O seksie mówią wszyscy i wszystko, jednak rozmowy te odbywają się w rozmowach ogólnych, w towarzystwie. Niestety tego typu konwersacje nie mają miejsca pomiędzy partnerami seksualnymi. Jedną z przyczyn może być to, że nasz ojczysty język nie sprzyja takim rozmowom. Aby rozmawiać o potrzebach seksualnych trzeba sięgnąć do słownika medycznego lub takiego, który w zależności od nastawienia i wrażliwości danej osoby, uznawany jest za wulgarny lub jest on na granicy nieprzyzwoitości. Tak, więc brakuje nam takiego zwyczajnego języka by rozmawiać o seksie. Drugą, również istotną, przyczyną jest wstyd. Dlatego często milczymy lub unikamy tematu. Kolejnym powodem unikania tematu w związku jest obawa, że zranimy partnera. Myślimy, że gdy powiemy, co chcemy zmienić lub czego oczekujemy, partner może się zawstydzić, poczuć urażony, że nie jest zbyt dobrą kochanką czy kochankiem. Z drugiej strony boimy się, że po zakomunikowaniu naszych oczekiwań partnerowi, on nie odpowie na to tak jak byśmy chcieli i możemy wówczas poczuć się zranieni.

Jak rozmawiać z partnerem o swoich oczekiwaniach seksualnych

Należy pamiętać, że jeśli to jest pierwsza rozmowa, to powinna ona odbyć się poza sypialnią. Często terapeuci radzą by nie rozmawiać o swoich potrzebach seksualnych po seksie. Przed taką rozmową należy ustalić, jakich słów używamy a jakich nie chcemy słyszeć, jakich reakcji unikamy a jakie akceptujemy. Pozwoli to na uniknięcie przykrych sytuacji podczas rozmowy. Powinniśmy jasno określić jej cel. Należy wyrazić, dlaczego chcemy rozmawiać o swoich potrzebach seksualnych, by nie pozostawić pola partnerowi na niepotrzebne domysły, że już się go nie kocha lub, że jest się nim znudzonym. Partnera należy wówczas utwierdzić w przekonaniu, że jest kochany, że pragniemy tylko bliższej więzi ze sobą i w tym celu chcemy rozmawiać. Rozmowę należy zacząć od tego, co między wami jest i co was tak naprawdę łączy. Powinno się wymienić wiele rzeczy, które się wam podobają w waszej relacji, w obecnej chwili. Najlepiej mówić o tym, co się czuje i co się dostrzega, a nie o tym, jaka ona lub on jest. Powinniśmy się postarać by problem definiować w prosty sposób, możliwie neutralnie. Nie należy robić sobie czy partnerowi psychoanalizy czy nawzajem się oskarżać i robić sobie wyrzutów. Jeśli będziemy doszukiwać się powodów wtargnięcia nudy w związku lub skupimy się na szukaniu winnych zaistniałej sytuacji, to utkniemy w martwym punkcie i możemy tylko pogorszyć sytuację. Zawsze winniśmy upewnić się, czy partner nas zrozumiał o czym mówimy oraz pozwolić mu sprostować, wyjaśnić zaistniałą sytuację. W rozmowie, pomiędzy partnerami, o seksie należy mówić o potrzebach dając do zrozumienia drugiej osobie, że jego opinia, zdanie jest dla was bardzo ważne. Pamiętajmy też, że w tej rozmowie oboje z partnerów mają wspólny cel, którym jest udane życie seksualne. Rozmowa ta powinna dążyć do znajdowania nowych wspólnych doznań, tak by wspólnie urozmaicać i ubarwiać swoje życie seksualne. Pamiętajmy, że nie należy się zniechęcać i niepotrzebnie uprzedzać, co do rozmowy z partnerem o seksie. Jeśli pierwsza rozmowa o seksie, waszym pożyciu wam nie wyjdzie to do tematu należy wrócić po kilku dniach. Każdy z was będzie miał czas na przemyślenie tego, co sobie powiedzieliście. Ale pamiętajmy też, że nie powinno się też robić czegoś na siłę. Dlatego trzeba wiedzieć, kiedy należy zakończyć rozmowę.

Jak zauważyliśmy komunikowanie swoich pragnień, potrzeb czy problemów seksualnych nie jest łatwym tematem do rozmów. Pomimo, że wszyscy wkoło o seksie rozmawiają, czytają to wciąż brakuje odwagi by otwarcie o nim rozmawiać z drugą połówką. Nie należy się wstydzić czy uprzedzać do takiej rozmowy z najbliższą nam osobą. Tylko poprzez rozmowę z partnerem o potrzebach seksualnych można zmienić wspólne pożycie oraz więź, jaka pomiędzy wami jest. 
Jak rozmawiać o potrzebach seksualnych -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
Wapteka

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.