Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Ciąża i dziecko

Jak dobrać krem z filtrem UV dla dzieci i niemowląt?

 jak wybrać krem uv dla dzieci

Długotrwałe wystawianie ciała na działanie promieni słonecznych może być groźne, szczególnie dla wrażliwej i delikatnej skóry dzieci. W celu zapewnienia ochrony przed oparzeniami i zmianami skórnymi, konieczne jest stosowanie skutecznych blokerów słonecznych. Jaki zatem faktor przeciwsłoneczny dla dziecka jest odpowiedni? Czym sugerować się przy wyborze kremu z filtrem?

Wybór dobrego kremu przeciwsłonecznego z filtrem dla noworodka

Na szkodliwe działanie promieni słonecznych szczególnie narażona jest niedojrzała skóra niemowląt. Dlatego też, konieczna jest ochrona ciała i twarzy noworodków już od 1. dnia życia. Należy jednak podkreślić, że nie wszystkie kremy i balsamy do opalania będą odpowiednie dla wrażliwej skóry niemowlaka. Dobry krem ochronny dla dzieci poniżej 1. roku życia to taki, który nie zawiera filtrów chemicznych, ponieważ te mogą uczulać. Istotny jest również wysoki współczynniki ochrony przeciwsłonecznej, najlepszy będzie SPF 50 lub 50+. Krem dla niemowląt powinien również zawierać naturalne filtry mineralne, które skutecznie zabezpieczają skórę przed promieniami UV oraz reakcjami alergicznymi i podrażnieniami. 

Jaki krem na słońce dla dzieci wybrać i kiedy go stosować?

Skóra małych dzieci jest szczególnie wrażliwa i podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych, już nawet 15 minut wystarczy, żeby doszło do poparzenia. Co ważne, promieniowanie UV jest niekorzystne dla skóry nie tylko w słońcu, ale również w cieniu. Konieczna jest zatem właściwa ochrona twarzy i ciała dzieci. Zaleca się, aby 20-30 minut przed planowanym wyjściem na promienie słoneczne, zabezpieczyć wrażliwą skórę malców kremem z wysokim filtrem. W sytuacji długotrwałego przebywania na słońcu ważne jest, aby krem systematycznie nanosić, celem utrzymania właściwej ochrony. Kosmetyk przeciwsłoneczny należy zatem aplikować na skórę twarzy i ciała co około 2-3 godziny. 

Na co zwrócić uwagę wybierając krem do opalania dla dzieci i niemowląt?

Wybór odpowiedniego kremu przeciwsłonecznego dla skóry dzieci i niemowląt stanowi kluczową rolę dla jej ochrony. Dlatego też, należy wybierać kosmetyki, które:

można stosować od pierwszych dni życia

mają wysoki filtr ochronny UV – dla dzieci i niemowląt, najlepszy będzie SPF 50+,

mają wysoki wskaźnik PPD, który stanowi o ochronie przed promieniami UVA i UVB,

mają filtry fizyczne (często określane jako mineralne) i chemiczne (wchodzą one jednak w reakcje ze skórą i mogą wywoływać uczulenie),

nie mają filtrów przenikających (które przedostają się do krwiobiegu) i parabenów.

Skóra dzieci i niemowląt jest bardzo wrażliwa i delikatna, z tego powodu podatna na poparzenia słoneczne. Skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB stanowią kosmetyki – kremy, balsamy, spraye oraz mleczka dla najmłodszych. Należy podkreślić, że najwrażliwsze miejsca na ciele, takie jak usta, nos oraz czoło należy pielęgnować preparatami o najwyższym faktorze, celem zapewnienia maksymalnej ochrony.Malwina Bursztynowicz (kosmetolog)

Tytuł kosmetologa otrzymała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach. Posiada również dyplom technika farmacji oraz kurs instruktora rekreacji ruchowej uzyskany w Polskiej Akademii Sportu. Ceni sobie rozwój osobisty, dlatego wciąż doszkala się w tej dziedzinie.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.