zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla u mężczyzn?

 ćwiczenia mięśni kegla u mężczyzn

Mięśnie Kegla, wbrew powszechnej opinii, powinny ćwiczyć nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Wytrenowane mięśnie dna miednicy gwarantują intensywniejsze i przyjemniejsze doznania podczas zbliżeń seksualnych, a także wydłużają stosunek i wzmacniają orgazm. Co ważne, regularne ćwiczenie mięśni PC chroni również przed niektórymi męskimi schorzeniami. Co zatem daje ćwiczenie mięśni Kegla u mężczyzn? Jak wzmocnić mięśnie Kegla? Jakie ćwiczenia wykonywać? 

Mięśnie Kegla u mężczyzn

Mięśnie Kegla, określane również jako mięśnie dna miednicy lub mięsień PC, to mięsień łonowo-guziczny, który zlokalizowany jest między kością łonową a ogonową, tzn. ostatnim odcinkiem kręgosłupa. U mężczyzn mięśnie dna miednicy sięgają do gruczołu krokowego, kości guzicznej, środka krocza i do odbytu, gdzie oplatają podstawę penisa przy cewce moczowej. Można je wyczuć palcem – znajdują się pomiędzy odbytem a moszną. Dzięki mięśniom PC mężczyźni mogą poruszać penisem podczas wzwodu. Mało osób ma świadomość, że słabe mięśnie Kegla mogą być przyczyną wielu problemów.

Jaki ćwiczyć mięśnie Kegla u mężczyzn?

Ćwiczenie mięśni Kegla u mężczyzn odbywa się na takiej samej zasadzie jak u kobiet. Panowie muszą sobie wyobrazić, że odczuwają potrzebę oddania moczu i dążyć do jak najmocniejszego zaciśnięcia mięśni krocza tak, jakby celem było powstrzymanie się od skorzystania z toalety. Trening ten polega na naprzemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Istotna jest również kontrola oddechów – mięśnie zaciskane powinny być podczas wydechu, a rozluźniane w trakcie wdechu. Ćwiczenie to powinno trwać od 5 do 10 sekund, po czym należy rozluźnić mięśnie dna miednicy. Co ważne, należy wykonać trzy serie po dziesięć powtórzeń. Cały trening powinien być powtarzany cztery razy w ciągu dnia. Istotne jest to, że ćwiczenia można wykonywać o dowolnej porze i wszędzie.  Niemniej jednak nie powinny być wykonywane w trakcie oddawania moczu, ponieważ mogłoby to doprowadzić do zapalenia pęcherza moczowego. Można to robić jedynie rzadko, co jakiś czas wstrzymując strumień. Pierwsze efekty ćwiczeń pojawiają się zazwyczaj po 2-4 tygodniach regularnych ćwiczeń.

Warto wskazać, że zadowalające efekty wzmacniające mięśnie dna miednicy przynosi również ćwiczenie jogi. Dodatkowo, męskie mięśnie PC mogą być ćwiczone dzięki erotycznych akcesoriom – za pomocą kulek lub korków analnych. Powinny być one jednak wykonane z silikonu medycznego, ponieważ te, nie powodują reakcji alergicznych. Ich noszenie powoduje zaciskanie mięśni odbytu, co daje dobre efekty zdrowotne. Nie należy jednak przesadzać, taki trening nie powinien trwać dłużej niż 3 godziny dziennie.

Efekty ćwiczenia mięśni kegla u mężczyzn

Regularne ćwiczenie mięśni Kegla może przynieść zadowalające efekty. Panowie bowiem mogą kontrolować erekcję poprzez zaciśnięcie mięśni dna miednicy. Z czasem jednak erekcja u mężczyzn ulega osłabieniu, a krew szybciej odpływa z członka. Sposobem rozwiązania problemu są pierścienie erekcyjne, które uniemożliwiają odpływ krwi z penisa. Należy jednak wskazać, że podobny efekt mogą przynieść systematyczne ćwiczenia mięśni Kegla. Mocne mięśnie dna miednicy zadziałają w takiej sytuacji w podobny sposób jak pierścienie erekcyjne. Ponadto, jednym z mięśni PC jest mięsień zwieracz cewki moczowej, oplatający podstawę penisa. Jego sprawność umożliwia mężczyznom zaciśnięcie go i kontrolowanie długości erekcji. Reasumując, należy stwierdzić, że ćwiczenie mięśni dna miednicy wpływa na wzmocnienie i wydłużenie erekcji, kontrolę wytrysku (jego opóźnienia), zwiększenie ilości nasienia, a także intensyfikację orgazmu, gdyż powstrzymywanie wytrysku wpływa na zwiększenie doznań w czasie szczytowania. Dodatkowo, panowie poprzez ćwiczenie mięśni PC mogą uniknąć również pojawienia się zaburzeń erekcji, a także problemów z prostatą i nietrzymaniem moczu. Należy zatem wskazać, że regularne ćwiczenie mięśni Kegla przynosi nie tylko wymierne efekty, które przekładają się na odczuwanie większej przyjemności podczas stosunku, ale mają również znaczenie zdrowotne.Jak ćwiczyć mięśnie Kegla u mężczyzn? -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
mgr farm. Cezary Stańczak
Ukończył Wydział Farmacji na Akademii Medycznej w Łodzi otrzymując tytuł magistra farmacji. Uzyskał też stopień MBA kończąc Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi oraz Paris Business School.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.