Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Ile powinien trwać stosunek seksualny?

 ile powinien trwać stosunek seksualny

To, ile powinien trwać stosunek płciowy, od dawna jest obszarem zainteresowań zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Co ciekawe, w latach 40. średnia długość zbliżenia trwała około 2 minut. Należy jednak wskazać, że z biegiem lat czas ten się wydłużył. Niewątpliwie wpływ na to ma kultura i dążenie panów do wykazania się. Mężczyźni starają się stawać na wysokości zadania, bowiem sprawność seksualna jest dla nich dowodem ich męskości. Ile zatem trwa przeciętny stosunek seksualny? Jak długo powinno trwać zbliżenie?

Ile wynosi średnia długość stosunku płciowego?

Czas przeciętnego stosunku, liczonego od momentu wprowadzenia członka do pochwy do momentu ejakulacji, czyli wytrysku nasienia, waha się w granicach od kilku do kilkunastu minut. Należy wskazać, że istnieją badania, które wskazują, że średnia długość aktu seksualnego u mężczyzn trwa od 3 do 7 minut. Niektóre pary do stosunku wliczają również czas gry wstępnej, co znacznie wydłuża długość przeciętnego stosunku. Niemniej jednak, warto podkreślić, że średnia długość stosunku powinna być liczona od czasu rozpoczęcia penetracji do ejakulacji. Natomiast zgodnie z przeprowadzonymi badaniami przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, długość stosunku w Polce trwa 13 minut. Co ważne, są to dane statystyczne. Dlatego warto wskazać, że na czas trwania stosunku duży wpływ ma stan podniecenia oraz ewentualny okres abstynencji seksualnej.

Ile czasu powinien trwać dobry stosunek seksualny?

Trudno jednoznacznie wskazać ramy czasowe dobrego, satysfakcjonującego stosunku płciowego. Kluczowe jest tu zadowolenie obojga partnerów. Jeżeli zatem kobietę i mężczyznę satysfakcjonuje stosunek, który mieści się w dolnej granicy średniej, to należy uznać, że taki czas trwania penetracji jest wystarczający do odbycia zadowalającego aktu seksualnego. Niemniej jednak, niektóre panie i panowie mają większe oczekiwania. Z tego powodu, czas trwania zaspokajającego zbliżenia jest różny. Warto wskazać, że dobry stosunek seksualny nie ma żadnych ograniczeń. Powinien odbywać się w tempie, intensywności i czasie dogodnej dla obydwojga partnerów.

Należy podkreślić, że długość stosunku może być wydłużona. Możliwe jest to w momencie, kiedy oboje z partnerów zabiegają o dłuższe zbliżenie. Skutecznym sposobem przedłużenia penetracji jest przerywany stosunek, polegający na czasowym wycofaniu członka z pochwy i zrobieniu kilkusekundowej przerwy. Dodatkowo, partnerzy, którym zależy na dłuższym stosunku, powinni często zmieniać pozycje podczas zbliżenia i stosować różne formy pieszczot. Dlatego też, stosunek seksualny u zaangażowanych par może być znacznie dłuższy i wynosić nawet godzinę. Niemniej jednak warto wskazać, że takie stosunki seksualne, mimo że nie są przesadą, nie są również normą i przeciętną. 

Reasumując, satysfakcjonujący, dobry stosunek seksualny powinien trwać kilka minut. Wystarczającym czasem zatem jest średnia długość zbliżenia, czyli 3-7 minut. Co ważne, zbyt krótki stosunek płciowy to taki, który poniżej 1-2 minut. Jeżeli mężczyzna zawsze osiąga wytrysk w takim czasie, można mówić o przedwczesnym wytrysku. Zbyt szybka ejakulacja może mieć różne podłoże – fizyczne, psychogenne i somatyczne. Z tego powodu, mężczyźni, których dotyczy problem zbyt szybkiego, przedwczesnego wytrysku, powinni skonsultować się z seksuologiem, celem ustalenia przyczyny problemu. Co ważne, istnieją metody walki z przedwczesnym wytryskiem. Problem może być wyeliminowany przez zażywanie leków i wykonywanie odpowiednich ćwiczeń.
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.