Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Czy jajka wpływają na potencję?

 jajka a potencja

Problemy z erekcją stanowią stosunkowo częstą dolegliwość wśród mężczyzn. Słaba erekcja, zanik lub brak wzwodu mogą dotyczyć zarówno starszych panów, jak i młodych mężczyzn. Niemniej jednak przyczyny schorzenia w młodym wieku mają zazwyczaj związek z otyłością, siedzącym trybem życia i brakiem aktywności fizycznej, a także nadmiernym stresem. Problemy z potencją u mężczyzn w średnim i starszym wieku zaś związane są z chorobami układu krwionośnego lub cukrzycą. Niezależnie jednak od podłoża problemów ze sprawnością seksualną, są one źródłem dyskomfortu psychicznego, zaniżonej samooceny i brakiem pewności siebie w sferze intymnej. Z tego powodu mężczyźni często sięgają po dostępne w aptekach – na receptę bądź bez recepty – leki i suplementy diety na poprawę erekcji. Warto jednak wskazać, że pozytywny wpływ na męską potencję ma również dieta. Stosunkowo od dawna prowadzona jest dyskusja na temat wpływu spożycia jajek na potencję. Należy zatem podkreślić, że aby poprawnie określić, czy jedzenie jaj pozwala osiągnąć pozytywne efekty na męską erekcję, konieczne jest wzięcie pod uwagę zarówno ilości jajek, jaką się spożywa, jak i składników i substancji odżywczych w nich zawartych. Czy jajka mają zatem wpływ na potencję? Czy jajka są dobre na potencję? Pomagają czy szkodzą na erekcję? Jak jaja działają na potencję?

Jedzenie jajek a potencja u mężczyzn

Jajko, kurze czy przepiórcze, umożliwia rozwój zarodka. Z tego względu zawiera wiele substancji odżywczych i witamin, które są niezbędne do jego prawidłowego wzrostu. Należy zatem wskazać, że żółtko jajek zawiera duże ilości cholesterolu. Fakt ten może kojarzyć się z negatywnym wpływem na zdrowie, podwyższony poziom cholesterolu zazwyczaj może wiązać się z podwyższonym ryzykiem zawału serca lub pojawieniem się zmian miażdżycowych. Niemniej jednak cholesterol stanowi materiał wyjściowy konieczny do syntezy istotnych, z punktu biologicznego, substancji w tym również męskiego hormonu – testosteronu. Testosteron bowiem stanowi główny hormon, który odpowiedzialny jest za męską potencję. Ponadto, jajko jest bogatym źródłem białka, witamin i składników odżywczych. Kurze jaja bowiem zawierają witaminy z grupy B – głównie B5 (kwas pantotenowy) i B6 – niezbędnych do zachodzenia procesów biologicznych, które mają kluczowe znaczenie dla naszego organizmu. Warto wskazać, że witaminy B5 i B6 pomagają w osiągnięciu równowagi hormonalnej, a dodatkowo pomagają w walce ze stresem, który stanowi częstą przyczynę zaburzeń erekcji. Należy zatem podkreślić, że jedzenie jajek – przepiórczych lub kurzych – w niewielkich, rozsądnych ilościach wpływa pozytywnie na utrzymanie sprawności seksualnej u mężczyzn i poprawia potencję, głównie poprzez regulowanie poziomu męskiego hormonu (testosteronu).

Picie surowych jajek a potencja

Jaka pozytywnie wpływają na męską potencję. Najzdrowsze są surowe jajka, które są źródłem wielu cennych witamin i składników odżywczych, a surowe ich spożycie gwarantuje, że nie ulegną one zniszczeniu w wyniku obróbki termicznej. Ponadto, zawierają one awidynę, czyli białko, które hamuje przekształcanie glukozy w glikogen, stanowiący zapasową substancję odżywczą. Należy wskazać, że gotowanie jajek – poddawanie ich obróbce termicznej – nie jest wskazane. Podczas gotowania jajek na miękko lub na twardo awidyna bowiem ulega denaturacji, przez co traci swoje właściwości i działanie hamujące na przekształcanie glukozy. Dodatkowo przepiórcze jaja są źródłem fosforu, białka i witamin z grupy B, D i E, dzięki czemu stymulują gruczoł prostaty, który jest kluczowy dla zachowania sprawności seksualnej. Ponadto, badania wykazują, że regularne spożywanie jajek poprawia jakość oraz ilość produkowanego nasienia. Warto wskazać, że jedzenie jajek poprawia również ogólny stan zdrowia, ponieważ zawarte w nich wartościowe białka pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Należy podkreślić również, że jajka przepiórcze są zdrowsze, aniżeli jaja kurze.

Jajka a libido

Warto wskazać, że jajka poprzez dużą zawartość cholesterolu w żółtku poprawiają syntezę testosteronu. Męski hormon odpowiedzialny jest za wysokie libido. Z tego powodu włączenie jajek do diety i regularne ich jedzenie zwiększa libido i poprawia erekcję, przez co wpływa również na jakość seksu.

Jajka stanowią źródło cennych witamin i składników odżywczych, które gwarantują zachowanie sprawności seksualnej na odpowiednim poziomie. Odpowiadając zatem na pytanie, czy jajka poprawiają potencję, należy podkreślić, że włączenie jajek przepiórczych lub kurzych do diety wpływa na męską potencję i libido. Dzięki temu jaja umożliwiają odbywanie zadowalających stosunków seksualnych. Niemniej jednak trudno określić jaka ilość jajek i przez jaki czas będzie korzystna, gdyż jest to uzależnione od indywidualnych cech danego mężczyzny, jego metabolizmu, wieku i masy, a także ogólnej kondycji zdrowotnej. Warto wskazać, że panowie z wysokim cholesterolem LDL we krwi powinny ograniczyć spożycie jajek. Zwiększona podaż cholesterolu zawartego w żółtkach jaj, może przyczyniać się do odkładania płytki miażdżycowej. W konsekwencji może to powodować zesztywnienie naczyń krwionośnych i zwiększenie ciśnienia tętniczego oraz niewystarczającego dla osiągnięcia wzwodu i utrzymania satysfakcjonującej erekcji napływu krwi do ciał jamistych prącia. Ponadto wysoki cholesterol negatywnie wpływa na serce i zwiększa ryzyko zawału. W sytuacji wystąpienia zawału potencja ulega zmniejszeniu nawet po podjęciu rehabilitacji.mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.