zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Ciało bez tajemnic. Prostata - męski punkt G

Bardzo często rozmawiamy o punkcie G u kobiet. O tym jak i gdzie pieścić, aby mogła ona doznać niesamowitych rozkoszy. Jest to dość często poruszany temat w świecie seksualnym. Natomiast, jeśli chodzi o mężczyzn, to nikt nie wspomina o takim punkcie. Istnieje przekonanie, że zadowala ich po prostu dobry seks. A co jeśli chcemy, aby nasz partner doznał większych rozkoszy? Gdzie szukać męskiego punktu G? O tym pomówimy dzisiaj.Męski punkt G - prostata

Jeżeli myślałaś, że znalezienie punktu G u kobiet jest trudne, to byłaś w dużym błędzie. U panów jest o wiele trudniej. W głównej mierze musimy przełamać ten temat tabu i zainteresować się męskim odbytem, gdyż ich punkt G znajduje się właśnie na gruczole krokowym.

Gruczoł krokowy mężczyzn, czyli prostata, to element ich układu moczowo-płciowego. Jest to nieparzysty narząd mięśniowo-gruczołowy, który znajduje się w okolicy krocza, w miednicy mniejszej. Umiejscowiony on jest pomiędzy pęcherzem moczowym z przodu, a przednią ścianą odbytu z tyłu. Gruczoł ten jest wielkości włoskiego orzecha, a kształtem zbliżony jest do spłaszczonego stożka.  Jak twierdzą niektórzy seksuolodzy, to właśnie ten gruczoł jest punktem G mężczyzn. Jak się okazuje w tym miejscu zbiegają się liczne partie nerwów kontrolujące organy seksualne.

Jak właściwie pobudzać męski punkt G

Dla panów stymulacja prostaty jest ogromnym pobudzeniem seksualnym. Aby właściwie stymulować męski punkt G, należy włożyć palec do odbytu partnera na głębokość około 6-8 cm. Wówczas trzeba wyczuć niewielkie zgrubienie, którego kształt i wielkość można porównać do śliwki. Stymulacja punktu G polega na uciskaniu lub masowaniu palcami prostaty. Należy robić to bardzo łagodnie, czule i delikatnie oraz płynnie, gdyż śluzówka odbytu się nie nawilża. Najlepszym rozwiązaniem wówczas jest użycie silikonowego lubrykantu, by zapobiec powstaniu otarć i nieprzyjemnego uczucia pieczenia. Należy również tu pamiętać o rozluźnieniu mięśni partnera, a także nastawieniu psychicznym. Stymulacja analna dla wielu panów jest bowiem tematem bardzo kontrowersyjnym i nie pragnie takiej formy erotycznego masażu.

Stymulacja męskiego punktu G nie tylko palcami

Jednostajne pieszczenie palcami dłoni, z biegiem czasu, może się znudzić. Wówczas można zastosować różne, erotyczne zabawki, które wymyślono w celu zapewnienia przyjemności mężczyznom oraz komfortu technicznego kobietom. Najpopularniejszymi wśród tych gadżetów są wibratory, które męski punkt G mogą pieścić na różne sposoby. Zabawki te urozmaicają doświadczenia seksualne partnerów oraz rozładowują napięcie zarówno panów jak i pań.

Stymulacja prostaty - nie tylko walory seksualne

Pieszczenie męskiego punktu G powoduje u mężczyzn nie tylko niezwykłe doznania seksualne, ale ma również właściwości prozdrowotne. Prostata ma w naturze skłonności do tego, że zalega w niej ejakulat. Z czasem, wraz z procesem starzenia się organizmu, skutkuje to przerostem gruczołu krokowego mężczyzn oraz zmian chorobowych, a nawet rozwojem raka prostaty. W przypadku rozrostu tego gruczołu, panowie poddawani są zabiegom uciskania tego narządu, w celu udrożnienia kanalików, które produkują ejakulat. Wówczas zabieg ten nie jest przyjemny, dlatego w ramach profilaktyki u panów, można a nawet warto systematycznie uprawiać seks, by zapobiec przykrym dolegliwościom.

Jak widzimy mężczyźni również posiadają to jedno, niepowtarzalne miejsce, którego dotyk oraz pieszczoty mogą powodować niesamowite doświadczenia seksualne. Powinno się częściej rozmawiać na temat prostaty – męskiego punktu G. 
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.