zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Brom a potencja

 brom a potencja

Brom jest pierwiastkiem, który w organizmie człowieka występuje w niewielkiej ilości. Należy zatem wskazać, że brom nie odgrywa w procesach życiowych żadnych  istotnych funkcji. Niemniej jednak w dużych ilościach może być toksyczny i skutkować wieloma przykrymi konsekwencjami. Przewlekłe zatrucie pierwiastkiem może doprowadzić do osłabienia kondycji psychicznej. Przedawkowanie bromu może skutkować stanami lękowymi i depresyjnymi, pojawieniu się apatii i zmniejszonej odporności na stres. Czynniki te wpływają pośrednio na pogorszenie sprawności seksualnej – wysokiego libido i występowanie erekcji. Niemniej jednak pojawia się pytanie, czy brom wpływa bezpośrednio na erekcję? Jakie są właściwości bromu? Jak brom wpływa na potencję? Czy brom zmniejsza popęd seksualny?

Działanie bromu na popęd seksualny

Brom to pierwiastek chemiczny, który jest bardzo łatwo wchłaniany i bardzo szybko wydalany z organizmu. Wchłaniany jest przez przewód pokarmowy, skórę oraz płuca. Warto wskazać, że największe stężenie pierwiastka znajduje się w przysadce mózgowej. Na podstawie przeprowadzonych badań, można szacować, że stężenie bromu w przysadce mózgowej może być nawet 7-10 razy większe aniżeli we krwi.

Brom znalazł zastosowanie w medycynie. Niemniej jednak jego potencjał nie został do końca poznany. Pewne jest to, że brom stanowi składnik niektórych farmaceutyków. Należy zatem wskazać, że odpowiednie dawki związków bromu umożliwiają rozszerzenie oskrzeli, a dzięki temu ułatwiają oddychanie. Z tego powodu brom znalazł zastosowanie w lekach przeciwastmatycznych. Warto również wskazać, że brom działa uspokajająco i nasennie, a także hamuje pobudliwość ośrodkowego układu nerwowego. Oznacza to, że łagodzi napięcie nerwowe, niepokój oraz stres. Dodatkowo, brom wygładza i oczyszcza skórę oraz chroni ją przed wolnymi rodnikami, a także ułatwia odchudzanie i walkę z cellulitem.

Najpowszechniejszym związkiem minerału jest bromek potasu. Związek ten posiadał dość kontrowersyjne zastosowanie w drugiej połowie XX wieku. Należy zatem wskazać, że brom w takiej postaci obniża potencję u mężczyzn. Związek ten dodawany był do jedzenia żołnierzom, w celu ograniczenia napięcia seksualnego, co możliwe jest przez zablokowanie wytwarzania testosteronu. Brom hamuje wydzielanie testosteronu, przez co wpływa na obniżenie potencji. Działanie bromu przyczynia się do hamowania libido i może być przyczyną zaburzeń erekcji u mężczyzn.


Należy podkreślić, że brom jest związkiem toksycznym, a w pewnych dawkach nawet trującym. Maksymalna dawka bromu, która może być przyswojona bez szkody dla organizmu, wynosi 1 mg/kg masy ciała. Oznacza to, że zażycie większej dawki wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych. Warto wskazać, że długotrwała styczność z bromem w wysokim stężeniu może przyczyniać się do powstania alergii, niewydolności wątroby, a nawet powodować zburzenia psychiczne bądź wywoływać problemy z koncentracją. Działanie bromu ma zdecydowanie niekorzystny wpływ na męską erekcję. Z tego powodu panowie, którzy chcą poprawić swoją potencję, powinni wdrożyć odpowiednio zbilansowaną, zdrową dietę, która uwzględniać będzie owoce i warzywa, które pozytywnie wpływają na libido i erekcję. Z tego względu warto włączyć do diety produkty, które powszechnie określane są jako afrodyzjaki. 
mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.