zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Problemy z erekcją po 60. Jak poprawić erekcję u mężczyzn w tym wieku?

 problemy z erekcją po 60

Zaburzenia erekcji stanowią dla mężczyzn poważny i wstydliwy problem. Kłopoty ze potencją wpływają nie tylko na seksualność panów, ale również znacząco przyczyniają się do obniżenia pewności siebie. Czynniki te przekładają się na zdrowie psychiczne i fizyczne. Seks bowiem wspomaga aktywizowanie układu krwionośnego, układu mięśniowego i oddechowego, a także wzmacnia odporność oraz wyzwala pozytywne reakcje w mózgu. Dlatego też aktywność seksualna jest niezwykle ważna. Tymczasem problemy z potencją – słabą erekcją lub zanikiem wzwodu – stanowią dosyć częstą dolegliwość wśród mężczyzn. Kłopoty ze wzwodem pojawić się mogą w różnym wieku. Niemniej jednak częściej występują u starszych panów po 60 roku życia, aniżeli u młodych mężczyzn. Inne są również przyczyny zaburzeń erekcji. Pojawia się zatem pytanie, jakie są powody problemów ze wzwodem u 60-latka? Jak zwiększyć libido u mężczyzny po 60-tce? Jak poprawić wzwód i potencję u sześćdziesięciolatka? Co jest dobre na potencję dla mężczyzny w wieku 60.-65. lat?

Przyczyny problemów z erekcją po 60.

Problemy ze wzwodem po 60-tce uniemożliwiają osiągnięcie lub utrzymanie erekcji w stopniu wystarczającym do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Należy wskazać, że pojedyncze niepowodzenia nie świadczą jeszcze o problemie i nie powinny stanowić powodu do zmartwień. Niemniej jednak, jeżeli kłopoty z brakiem wzwodu, osiągnięciem bądź utrzymaniem erekcji przy zbliżeniu pojawiają się częściej, konieczne jest ustalenie przyczyn. 

Problemy z potencją mają niezwykle złożoną oraz zróżnicowaną patogenezę. Zaburzenia  erekcji bowiem mogą mieć podłoże emocjonalne, somatyczne bądź hormonalne. Niemniej jednak problemy ze wzwodem u mężczyzn po ukończeniu 60. lat zazwyczaj mają podłoże fizyczne. Oznacza to, że zaburzenia erekcji po 60. mogą wynikać z siedzącego trybu życia, braku aktywności fizycznej, złego odżywiania czy otyłości. Dodatkowo duży wpływ na pojawienie się problemów ze wzwodem po 60-tce ma wysoki cholesterol, a także używki. W tym znaczeniu niekorzystne działanie na aktywność seksualną ma nadużywanie alkoholu i palenie tytoniu.

Należy również wskazać, że u mężczyzn po 60. znacznie zwiększa się częstotliwość występowania chorób. W tym wieku często pojawia się choroba niedokrwienna serca oraz nadciśnienie. Dodatkowo, występują schorzenia metaboliczne w postaci cukrzycy, miażdżycy i chorób układu krążenia. Problemy ze wzwodem po 60-tce mogą mieć związek również z przerostem gruczołu krokowego, nowotworem prostaty lub jąder bądź ze zwyrodnieniem kręgosłupa. Zaburzenia erekcji i słaby wzwód po 60. może być wynikiem dysfunkcji komórek mięśni gładkich ciał jamistych prącia, zmian w tkankach prącia (zmniejszenie ilości kolagenu włókien elastycznych tzw. błony białawej) oraz postępujące z wiekiem obniżenie syntezy tlenku azotu. Należy wskazać, że problemy z erekcją w wieku 60 lat mogą być efektem długotrwałego leczenia farmakologicznego. Na sprawność seksualną po 60. wpływać mogą w tym znaczeniu leki obniżające ciśnienie i stosowane przy zaburzeniach krążenia, leki przeciwdepresyjne oraz przeciwlękowe, a także leki steroidowe i hormonalne.

Warto nadmienić, że problemy z erekcją po sześćdziesiątce bardzo często są seksualnym objawem andropauzy. Stanowi ona okres przejściowy, poprzedzający wejście w starość, który charakteryzuje się stopniowym ograniczaniem funkcji seksualnych u mężczyzny. Wpływ na to ma gospodarka hormonalna. Po 60. znacznie spada bowiem poziom męskich hormonów płciowych – testosteronu i dehydroepiandrosteronu. Wynikiem tego jest spadek libido (popędu seksualnego), który stanowi czynnik wyzwalający reakcje biochemiczne. Ponadto wpływ na zaburzenia erekcji mają także czynniki psychogenne. Po 60. roku życia mogą one być związane z depresją lub stresem. Warto wskazać, że nastroje depresyjne oraz stany lękowe stanowią typowy objaw andropauzy, gdyż związane są z nadchodzącą starością.

Impotencja u mężczyzn po 60.

Impotencja stanowi dysfunkcję seksualną, objawiającą się zanikiem wzwodu i wytrysku   (ejakulacji) bądź całkowitym brakiem erekcji pomimo podniecenia mężczyzny. Co ważne, impotencja pojawia się najczęściej u mężczyzn po 60. roku życia. Dysfunkcja seksualna spowodowana jest zazwyczaj złym przepływem krwi. Sytuacja ta powoduje, że penis nie może osiągnąć pełnego, trwałego wzwodu, który jest konieczny do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Impotencja u mężczyzn po 60. ma zazwyczaj podłoże fizyczne. W tym przypadku problemy związane są z czynnikami krążeniowymi – chorobami serca, cukrzycą oraz zmianami w naczyniach prącia. Ponadto, impotencję może spowodować obniżony poziom testosteronu lub wysoki poziom prolaktyny, a także czynniki neurogenne – uraz kręgosłupa, guz lub udar mózgu, stwardnienie rozsiane lub zanikowe boczne. Brak potencji u mężczyzn po 60. może wynikać również z nadciśnienia spowodowanego paleniem papierosów lub spożywaniem alkoholu. Ponadto, czynnikiem wpływającym na słabą potencję lub jej brak jest przyjmowanie preparatów antydepresyjnych lub leków na nadciśnienie (skutkiem ubocznym beta-blokerów mogą być zaburzenia wzwodu) lub neuroleptyków. Warto wskazać, że 30% przypadków stanowi impotencja mieszana. W tym przypadku spotyka się różne kombinacje czynników (impotencję na tle krążeniowym, a także neurogenną, hormonalną, psychogenną i farmakologiczną). Warto również wskazać, że choroby urologiczne lub przebyte operacje urologiczne (m.in. usunięcie prostaty) także mogą mieć negatywny wpływ na erekcję.

Impotencja stanowi dla mężczyzn wstydliwy, niekomfortowy problem, który wpływa nie tylko na aktywność seksualną po 60., ale powoduje również dyskomfort psychiczny. Z tego powodu starsi panowie, którzy mają problemy z potencją, powinni zdiagnozować i rozpocząć leczenie u lekarza – urologa. Wdrożenie odpowiedniej terapii umożliwia bowiem odzyskanie sprawności seksualnej u mężczyzn po 60-tce.

Co stosować na potencję po 60? Jak poprawić erekcję?

Na problemy z erekcją najskuteczniejsze są inhibitory fasodiesterazy typu 5. To leki, które ingerują w fizjologiczny mechanizm wzwodu, poprzez zwiększenie stężenia tlenku azotu. Efektem tego jest rozkurcz mięśni gładkich oraz napływ krwi do prącia, dzięki czemu możliwa jest trwała i silna erekcja. Do tej grupy leków należy sildenafil, tadalafil i wardenafil. Równie skuteczne są leki stosowane przez iniekcję do ciał jamistych lub w postaci żelu albo kremu, które powodują relaksację mięśni gładkich i wzwód. Mężczyźni po 60. z problemami erekcji mogą stosować również leki blokujące receptory A, które zwiększają napływ krwi do prącia bądź suplementy diety – tabletki takie zawierają naturalne mieszanki roślinne – zioła i przyprawy, które wykazują pozytywny wpływ na męską potencję.

Warto również podkreślić, że stan zdrowia i aktywność seksualna w dużej mierze uzależniona jest od stylu życia. Z tego powodu rezygnacja z używek – alkoholu i tytoniu, ruch oraz bogata w witaminy i minerały dieta mogą mieć zbawienny wpływ na parametry cholesterolu, utrzymanie właściwej masy ciała oraz poziom cukru. Czynniki te z kolei przekładają się na sprawność i aktywność seksualną mężczyzn po 60. roku życia.

Zaburzenia erekcji stanowią jedną z najczęściej spotykanych dysfunkcji seksualnych. Badania wskazują, że problemy ze wzwodem częściej dotyczą starszych panów, aniżeli młodych mężczyzn. Niemniej jednak kłopoty z erekcją w wieku 60. lat mogą mieć inne podłoże, niż przyczyny problemów z erekcją po 40. Warto wskazać, że problemy ze wzwodem po 50-tce zbliżone są do kłopotów, jakie mają starsi panowie po sześćdziesiątce. Z tego powodu w sytuacji, kiedy pojawiają się zaburzenia erekcji, należy skonsultować się z lekarzem, który ustali przyczynę słabego wzwodu, zaniku potencji lub braku erekcji oraz wdroży odpowiednie leczenie. Właściwa terapia bowiem umożliwia odzyskanie sprawności, dzięki czemu nawet mężczyźni w starszym wieku mogą cieszyć się aktywnym życiem seksualnym. mgr farm. Cezary Stańczak
Ukończył Wydział Farmacji na Akademii Medycznej w Łodzi otrzymując tytuł magistra farmacji. Uzyskał też stopień MBA kończąc Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi oraz Paris Business School.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.