zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Problemy z erekcją po 50. Jak poprawić potencję u mężczyzny po 50. roku życia?

 problemy z erekcją po 50

Zaburzenia erekcji to wstydliwa dolegliwość u mężczyzn, która powoduje obniżenie własnej samooceny, brak pewności siebie w sferze seksualnej i dyskomfort psychiczny. Kłopoty ze wzwodem pojawić się mogą w każdym wieku. Niemniej jednak ryzyko wystąpienia problemów ze sprawnością seksualną wzrasta wraz z wiekiem. Statystki wskazują, że zaburzenia erekcji najczęściej pojawiają się około 40.-50. roku życia. Wynikiem tego jest obniżenie aktywności seksualnej mężczyzn po 50. Jakie są zatem przyczyny zaburzeń erekcji lub braku wzwodu u 50. latka? Jak zwiększyć potencję po 50.? Jak poprawić sprawność seksualną u mężczyzn po 50. roku życia?

Przyczyny problemów z erekcją u 50. latka

Potencja w wieku 50. lat zazwyczaj ulega osłabieniu. Przyczyny problemów w starszym wieku mogą mieć różne podłoże. Zazwyczaj związane są ze spadkiem poziomu testosteronu w organizmie, czyli hormonu warunkującego występowanie silnej, pełnej erekcji. Niemniej jednak powodem problemów ze wzwodem po 50-tce (słabym wzwodem, niepełnym wzwodem lub zanikiem erekcji, czyli niemożnością utrzymania wzwodu podczas stosunku) są choroby sercowo-naczyniowe. Słaba erekcja po 50. lub całkowity brak erekcji lub ejakulacji (wytrysku) często związane są z miażdżycą, nadciśnieniem, cukrzycą, ale również z zaburzeniami neurologicznymi. Ponadto, kłopoty z erekcją po pięćdziesiątce mogą wynikać również ze starzenia się organizmu lub z przebytych zabiegów operacyjnych.

Warto wskazać, że kwestie związane z seksualnością i potencja u mężczyzn po 50-tce może mieć również podłoże psychogenne. Należy jednak podkreślić, że potwierdzeniem tej przyczyny jest fakt występowania erekcji w sytuacjach takich jak: masturbacja, gra wstępna czy poranna erekcja.

Impotencja u mężczyzn po 50.

Impotencja jest dysfunkcją seksualną, objawiającą się głównie zanikiem wzwodu i ejakulacji (wytrysku) pomimo podniecenia mężczyzny. Warto jednak wskazać, że impotencji nie należy mylić z krótkotrwałymi zaburzeniami erekcji. Impotencja u 50. latka oznacza niezdolność do osiągnięcia pełnego, mocnego i trwałego wzwodu koniecznego do penetracji. Przyczyny impotencji u 50. latka związane są najczęściej ze złym przepływem krwi. Brak wzwodu u każdego mężczyzny, nie tylko po 50-tce jest powodem obniżonej samooceny, braku pewności siebie, a niekiedy nawet stanów depresyjnych. Należy jednak wskazać, że rozwój medycyny i dostępne w aptekach leki pozwalają na powrót do aktywności seksualnej nawet w starszym wieku, co przekłada się na ogólne podwyższenie samopoczucia.

Co wpłynie na poprawę potencji po 50-tce?

Panowie po 50. roku życia, mający problem ze sprawnością seksualną powinni wdrożyć kilka zmian, które mogą poprawić jakość stosunków płciowych. Korzystny wpływ na męską potencję i libido mają zioła i przyprawy, które określane są jako afrodyzjaki. Co ważne, mężczyźni mogą włączyć je do codziennej diety bądź stosować jako suplementy diety w formie tabletek, które dostępne są w aptekach. Warto również wskazać, że pozytywny wpływ na męską potencję ma dbanie o formę. Wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu bowiem mogą powodować problemy z układem naczyniowym, co przekłada się na wystąpienie zaburzeń erekcji. Z tego powodu panowie, którym zależy na zachowaniu aktywności seksualnej po 50-ce, powinni w miarę możliwości regularnie ćwiczyć i wdrożyć odpowiednio zbilansowaną dietę. Zdrowy tryb życia w znaczny sposób może zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów z erekcją i opóźnić ich pojawienie się. Należy podkreślić, że w sytuacji, kiedy problemy ze sprawnością seksualną – słaby wzwód, brak wzwodu lub zanik erekcji nadal będą występowały, konieczna jest wizyta u lekarza, który dobierze odpowiednie leki na potencję. Leki na potencję, czyli popularne tabletki w leczeniu zaburzeń erekcji, które zawierają substancje czynne takie jak: sildenafil, tadalafil czy wardenafil. Leki te, należą do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, poprawiają napływ krwi do prącia, umożliwiając osiągnięcie pełnego, silnego wzwodu i odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego już po około 30 minutach od zażycia medykamentu. Co ważne, w aptekach dostępne są również preparaty, które zawierają mniejsze dawki substancji czynnej, dlatego można je dostać bez recepty. Ponadto, warto wskazać, że kłopoty z erekcją i niskie libido u 50. latka mogą wynikać również ze stresu lub problemów emocjonalnych. W takich sytuacjach wskazana jest konsultacja z psychologiem lub seksuologiem. 

Zaburzenia erekcji to dolegliwość, która pojawić się może zarówno u młodych mężczyzn, jak i starszych panów. Zazwyczaj jednak przyczyny problemów z erekcją po 40. roku życia są inne, aniżeli u młodych mężczyzn. Wraz z wiekiem bowiem wzrasta ryzyko wystąpienia chorób, które mogą obniżać sprawność seksualną u mężczyzn, dodatkowo zmniejsza się wydzielanie męskiego hormonu – testosteronu, który wpływa na osiąganie pełnego, silnego wzwodu. Niepełny wzwód, brak lub zanik erekcji to krępujące dolegliwości u panów w każdym wieku. Jeżeli zaburzenia erekcji lub niskie libido znacznie pogarszają życie seksualne, należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu – internisty lub urologa, który przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski i zleci niezbędne do określenia diagnozy badania. Problemy z erekcją w wieku 60. lat nie muszą oznaczać wstrzemięźliwości seksualnej, istnieją bowiem skuteczne sposoby umożliwiające zachowanie aktywności seksualnej oraz leki, które poprawiają ukrwienie prącia, dzięki czemu panowie mogą osiągnąć silny, pełny wzwód, konieczny do odbycia seksu.mgr farm. Cezary Stańczak
Ukończył Wydział Farmacji na Akademii Medycznej w Łodzi otrzymując tytuł magistra farmacji. Uzyskał też stopień MBA kończąc Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi oraz Paris Business School.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.