Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Choroby i dolegliwości

Naproksen lek bez recepty, który warto mieć na wypadek infekcji koronwirusem

 Naproksen lek bez recepty na wypadek infekcji koronwirusem

Lekarstwo na Covid-19 jest poszukiwane od początku pandemii. Naukowcy, prowadzący badania w kierunku skuteczności leków na koronawirusa nie tylko poszukują nowych rozwiązań. Wśród znanych, dostępnych na rynku medykamentów mogą znajdować się produkty, których działanie okaże się skuteczne w hamowaniu infekcji, wywołanej Sars-cov2. Naproksen to jeden z tanich leków o działaniu przeciwzapalnym. Niesteroidowy preparat, należący do grupy leków NLPZ jest pochodną kwasu propionowego, przeciwdziała on syntezie prostaglandyn, które znacznie wpływają na rozwój stanu zapalnego. Zmniejszając objawy odpowiedzi zapalnej organizmu - podwyższoną temperaturę ciała, obrzęk, bolesność i sztywność stawów, hamuje aktywność cykooksygenaz.

Naproksen - sól sodowa naproksenu - mechanizm działania

Stosowany najczęściej w leczeniu bólu i stanów zapalnych pochodzenia reumatycznego i niereumatycznego Naproxen bez recepty (lek) może być skuteczny w leczeniu objawów koronawirusa. Zobacz, jakie objawy występują u dzieci. Naproxen jest jedną z substancji, wykazujących działanie przeciwzapalne. Zawierający kwas acetylosalicylowy lek z grupy NLPZ działa poprzez łączenie się z białkiem N wirusa. Poprzez zablokowanie białka N utrudnia jego połączenie z łańcuchem RNA. Według francuskich badaczy, którzy wyniki swoich spostrzeżeń opublikowali w szwajcarskim czasopiśmie naukowym Molecules lek Naproxen może aż o 80% hamować rozwój wirusa, chroniąc oskrzela przed uszkodzeniami, wywołanymi wirusem Sars-coV2. Popularny, tani lek bez recepty Naproxen wykazuje się działaniem przeciwzapalnym, nie wykazano jednak jego działania przeciw drobnoustrojom chorobotwórczym. Zastosowanie preparatu na koronawirusa w odpowiednim momencie, we właściwej dawce oraz przy stosunkowo łagodnych objawach koronawirusa może zadziałać pozytywnie, jednak na szczegółowe dane, dotyczące wsparcia terapii przeciw koronawirusowi, należy poczekać. Dotąd dowiedziono, że naproksen lek na wirusa wspiera w walce z objawami, takimi jak wysoka temperatura ciała, ból stawów. Stosowany często w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów oraz bolesnych miesiączek Naproxen lek na covid może zadziałać pozytywnie, jak wziewny lek Budesonit. 

Naproksen - wskazania i przeciwskazania

Zanim zaczniesz leczyć koronawirusa, niezbędne jest sklasyfikowanie objawów oraz wykonanie wiarygodnego testu. Wskazaniem do leczenia Naproxenem może być:

 • reumatoidalne lub niereumatoidalne zapalenie stawów,
 • młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów,
 • bóle różnego pochodzenia, w tym bóle kręgosłupa, zapalenie stawów kręgosłupa,
 • bóle menstruacyjne,
 • choroba zwyrodnieniowa stawów,
 • bóle pourazowe i pozabiegowe.

Naproksen, lek na covid, który działa na różnego pochodzenia bóle mięśniowo-stawowe, przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo wykazuje skuteczność w leczeniu bólu o słabym i umiarkowanym stopniu nasilenia. Przeciwwskazaniem do zastosowaniu naproksenu może być:

 • uczulenie na naproksen, kwas acetylosalicylowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą tworzącą skład leku,
 • choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
 • zaburzenia funkcji nerek,
 • skaza krwotoczna,
 • krwawienie z przewodu pokarmowego,
 • przyjmowanie innych leków niesteroidowych, przeciwzapalnych, leków na cukrzycę, powstrzymujących skurcz oskrzeli, przeciwzakrzepowych,
 • trzeci trymestr ciąży oraz okres karmienia piersią (w pierwszym i drugim trymestrze stosować jedynie w sytuacji wyższej konieczności).

W przypadku osób zaszczepionych na covid 19 ryzyko infekcji oraz jej ciężkiego przebiegu znacznie spada. 

Naproksen radzenie sobie z objawami w leczeniu objawów COVID-19

Objawy koronawirusa, przebiegającego w łagodnej postaci należy skonsultować z lekarzem i w przypadku, gdy nie ma konieczności hospitalizacji, stosować doraźne środki hamujące objawy. Działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe oraz hamujące rozwój wirusa może znacznie wpłynąć na minimalizację objawów chorobowych. Lek na wirusa wykazuje działanie na objawy chorobowe, zmniejszając dyskomfort pacjenta w przypadku kaszlu, duszności oraz wysokiej gorączki. Tani lek na Covid znacznie ułatwia domową rekonwalescencję, dlatego ten preparat warto mieć w apteczce na wypadek infekcji. W leczeniu objawów Covid lek nie może być stosowany bez porozumienia z lekarzem, na własną rękę. Po wykonaniu testu diagnostycznego należy zgłosić się na konsultację nawet, jeśli objawy są łagodne bądź umiarkowane. 

Naproksen czy tani lek pomoże na koronawirusa?

Tani lek Naproxen to koszt nie większy niż 10 zł, dostępny jest w różnych opakowaniach, zawierających tabletki o zróżnicowanym stężeniu substancji aktywnej. Leki na koronawirusa, stosowane w warunkach domowych pomagają zwalczać objawy infekcji oraz rozwoju stanu zapalnego w oskrzelach. Dzięki działaniu naproksenu eliminacja objawów może nastąpić w przebiegu zarażenia o łagodnym lub umiarkowanym stopniu. W przypadku infekcji o trudniejszym przebiegu lek na koronawirus może zadziałać wspomagająco. Wysoka skuteczność na rozwój zarażenia koronawirusem może być związana z właściwą dawką, czasem i substancjami dodatkowymi, które wspólnie stanowią skuteczną broń w walce z koronawirusem. Efektywność działania Naproxenu związana jest z ogólnym stanem organizmu oraz podatnością na działanie substancji czynnej. W myśl prowadzonych badań lek na covid wykazuje skuteczność, jednak tak jak inne preparaty, nie można mówić o stuprocentowym działaniu. Nie ograniczy on również ryzyka wystąpienia powikłań, które są następstwem każdej z chorób. Wysokie ryzyko powikłań po chorobie, związanej z wirusem Sars-coV2 wzrasta wraz z intensywnością objawów chorobowych. Pacjenci hospitalizowani narażeni są nie tylko na bezpośrednie konsekwencje zakażenia koronawirusem, ale i na infekcje, mogące pojawić się w wyniku pobytu w placówce. Tam narażenie na zakażenia szpitalne związane jest z koniecznością poddania się zabiegom, pobytowi na oddziale, na którym rozwija się zakażenie oraz poprzez kontakt z przedmiotami, które nie zostały dokładnie zdezynfekowane. 

Badanie naukowe francuskich chemików prowadzone w komórkach nabłonka oddechowego

Według badań francuskich lekarzy Naproxen może obniżać ilość wirusa Sars-coV2 w płucach nawet o 82%. Jest to innowacja w zestawieniu z ostrzeżeniami WHO z początku pandemii, według których leki z grupy NLPZ mogą szkodzić w przebiegu choroby. Według danych irańskich naukowców substancja może być skuteczna, Duńczycy wykazują, że nie ma ona wpływu na przebieg Covid. Francuscy naukowcy, wykorzystując model ludzkiego nabłonka dróg oddechowych nosa i oskrzeli (HAE) zauważyli, że w obrębie nosa substancja, obecna w naproxenie nie wywołuje zmian, natomiast w oskrzelach znacznie wpływa na zmniejszenie rozwoju drobnoustrojów. Lek, łączący się z białkiem N wraz z nim ma blokować połączenie wirusa z łańcuchem RNA. O długotrwałych wynikach badań skuteczności preparatu naukowcy poinformują po upływie odpowiednich przedziałów czasowych. Na wyniki działania leków należy poczekać, ujmując wszelkie konsekwencje używania preparatu. Skuteczność preparatu może zostać potwierdzona. mgr farm. Cezary Stańczak
Ukończył Wydział Farmacji na Akademii Medycznej w Łodzi otrzymując tytuł magistra farmacji. Uzyskał też stopień MBA kończąc Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi oraz Paris Business School.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.