Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Kosmetyki i uroda

Jak dbać o włosy latem? Jak je chronić przed słońcem i promieniowaniem UV?

 jak dbać o włosy latem

Promieniowanie ultrafioletowe ma negatywny wpływ nie tylko na stan i kondycję skóry, ale również włosów. Zawarta w warstwie korowej włosów melanina stanowi naturalną tarczę ochronną. Promienie UV utleniają zawarty we włosach barwnik, przyczyniając się do ich osłabienia – łamania i płowienia. Dlatego też, szczególnie latem, kiedy włosy i skóra wystawione są na działanie zarówno promieniowania UVA, jak i UVB, należy chronić je przed słońcem. Jak zatem dbać o włosy latem?

Jak słońce niszczy włosy?

Promieniowanie ultrafioletowe wpływa na stan i kondycję włosów, poprzez utlenianie melaniny. Dodatkowo, słońce rozszczelnia łuski, odsłaniając korę włosa, zaś promienie UV niszczą wchodzące w jego skład białka. Konsekwencją tego są nieodwracalne uszkodzenia struktury włosa. Dlatego też, włosy wystawione na długotrwałe działanie promieni słonecznych są osłabione – płowieją, stają się matowe i łamliwe. Co ważne, słońce może być również przyczyną wypadania włosów. Dlatego konieczna jest ochrona kosmetykami zawierającymi filtry UV, które pochłaniają szkodliwe promienie lub je odbijają.

Ochrona włosów przed słońcem

Odpowiednia pielęgnacja i ochrona włosów przed promieniowaniem UV umożliwia utrzymanie ich w dobrej kondycji. Co ważne, niezależnie od pory roku, należy chronić je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrzych. Konieczne jest zatem stosowanie kosmetyków do włosów z filtrami UV. Preparaty takie, poza faktorami przeciwsłonecznymi, zawierają zazwyczaj również składniki odżywcze, regenerujące i nawilżające.

Ochrona przeciwsłoneczna na włosy

Celem utrzymania dobrej kondycji włosów konieczne jest stosowanie delikatnych szamponów i odżywek z filtrami UV. Dodatkowo, do rytuałów pielęgnacyjnych warto włączyć maski z silikonami, które otaczają włosy ochronnym filmem. Należy jednak podkreślić, że nawet najlepsze kosmetyki z filtrami UV nie zapewnią odpowiedniej ochrony na cały dzień. Dlatego też, co kilka godzin powinno się spryskać włosy mgiełką lub sprayem ochronnym z filtrem UV. 

Na szkodliwe działanie promieni słonecznych szczególnie narażone są jasne włosy, które zawierają mniej melaniny. Wymagają one dodatkowej ochrony. Dlatego też, warto wdrożyć do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych również naturalne filtry, takie jak aloes, masło shea czy olej z pestek malin. Oleje nie tylko ochronią przed słońcem, ale też odżywią zniszczone włosy.Malwina Bursztynowicz (kosmetolog)

Tytuł kosmetologa otrzymała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach. Posiada również dyplom technika farmacji oraz kurs instruktora rekreacji ruchowej uzyskany w Polskiej Akademii Sportu. Ceni sobie rozwój osobisty, dlatego wciąż doszkala się w tej dziedzinie.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.