zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Kosmetyki i uroda

Antyperspirant w kulce czy sprayu – który wybrać?

 antyperspirant w kulce czy sprayu

Antyperspiranty i dezodoranty stanowią kosmetyki, które są elementem codziennej toalety zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ich stosowanie zapobiega pojawianiu się przykrego zapachu potu i nieestetycznych plam na ubraniu. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które różnią się nie tylko składem, działaniem, ale również formą, która determinuje skuteczność antyperspirantu i jego wpływ na skórę. Co zatem wybrać antyperspirant w sprayu, kulce czy w sztyfcie?

Antyperspirant w sprayu – wady i zalety kosmetyku 

Antyperspiranty w sprayu charakteryzują się tym, że są łatwe w użyciu oraz zawierają najmniej konserwantów, w porównaniu do innych kosmetyków – w kulce, sztyfcie czy kremie. Co więcej, mogą być stosowane przez więcej niż jedną osobę, gdyż opakowanie nie wchodzi w kontakt ze skórą. Zapewnia to higienę użytkowania środka przeciw poceniu. Ponadto, kosmetyki w aerozolu, nie pozostawają zazwyczaj białych śladów na ubraniach. Wadą antyperspirantów w sprayu jest jednak to, że ze względu na zawartość alkoholu, mogą podrażniać delikatną skórę pach. Z tego względu, nie powinno się ich stosować po depilacji. Warto podkreślić, że wbrew obiegowej opinii, preparaty w sprayu nie wpływają na powiększanie się dziury ozonowej, gdyż do ich produkcji nie stosuje się już szkodliwych dla atmosfery freonów.

Antyperspirant w kulce – wady i zalety

Antyperspiranty w kulce mają formę płynu bądź żelu, który zaczyna działać po aplikacji na skórę. Kosmetyki w kulce charakteryzują się większą skutecznością w porównaniu do ich odpowiedników w sprayu. Co ważne, antyperspiranty te są delikatniejsze dla skóry, dlatego też można je stosować tuż po depilacji. Wadą kosmetyku jest to, że po jego naniesieniu na skórę należy odczekać, aż wyschnie, co wpływa na komfort użytkowania.

Alternatywą dla powyższych kosmetyków jest antyperspirant w sztyfcie. Zawiera on talk, który wchłania wodę, dzięki czemu zapewnia suchość skóry pod pachami. Ponadto, posiada składniki łagodzące i nawilżające, które chronią pachy przed podrażnieniami i odparzeniami. Kosmetyk w sztyfcie jednak brudzi ubrania, co stanowi jego największy mankament. 

Na rynku dostępnych jest wiele dobrych blokerów potu, które skutecznie chronią przed nadmiernym poceniem się pod pachami i przykrym zapachem. Szeroka gama kosmetyków – w sprayu, kulce, sztyfcie czy kremie, umożliwia wybór kosmetyku – antyperspirantu lub dezodorantu, w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb. Dodatkowo męskie i damskie preparaty posiadają delikatny, świeży zapach, który wpływa na komfort użytkowania i zapewnia uczucie czystości.mgr farm. Michał Kędzierski

Tytuł magistra farmacji otrzymał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Posiada też licencjat z Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymał liczne certyfikaty z zakresu zarządzania i technik sprzedaży oraz pozyskiwania i obsługi Klientów.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.