Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Ciąża i dziecko

Domowe sposoby na rozstępy. Jak dbać o skórę przed i po ciąży?

Rozstępy to typowy efekt ciąży. Szacuje się, że w okresie tym pojawiają się aż u 90% kobiet. Nie jest jednak prawdą, że rozstępy to efekt nieunikniony,który pozostanie z nami już na stałe. Problem w tym, że zapobieganie rozstępom lub ich usuwanie to proces długotrwały i pracochłonny, możliwy jednak do przeprowadzenia również tzw. domowymi metodami.

Jak zminimalizować ryzyko powstania rozstępów?

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Prawda ta dotyczy również rozstępów. Jeśli nie chcemy zmagać się z tym niezbyt estetycznym efektem ciąży, powinnyśmy rozpocząć odpowiednią profilaktykę na długo przed porodem.

Wiele poradników mówi o zapobieganiu rozstępom już w czasie ciąży. Prawda jednak jest taka, że wszelkie działania mające uchronić nas przed rozstępami, które podejmiemy w trakcie ciąży, będą mocno niewystarczające. Czemu? Ponieważ ciąża trwa ok. 9 miesięcy,zaś nasz organizmy potrzebuje na właściwe przygotowanie znacznie więcej czasu.Przykład? Suplementacja witaminą C (Nutro Pharma C-500 Forte witamina C) w odpowiednio dobranych dawkach stymuluje nadbudowę włókien kolagenowych(rozstępy powstają w wyniku uszkodzeń lub całkowitego zerwania tychże włókien),jednak pierwsze tego efekty pojawiają się najwcześniej po upływie 12 miesięcy.

Podobnie rzecz ma się z zapewnieniem skórze właściwej elastyczności, odżywienia i nawodnienia. Każdy ztych procesów to efekt nie miesięcy, ale całych lat pracy. O skórę powinnyśmy dbać od zawsze. Pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody każdego dnia, o stosowaniu naturalnych kosmetyków z dużą zawartością witaminy A i E (ELASTI-Q Krem przeciw rozstępom 200ml, Elancylkrem przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży 500 ml), a także o uzupełnianiu diety produktami zawierającymi kolagen.Dzięki takiej rutynie szansa na wystąpienie rozstępów znacząco spada.

W jaki sposób pozbyć się rozstępów bez wychodzenia z domu?

Jeśli jednak rozstępy i tak się pojawią, możemy zamaskować ich nieestetyczny wygląd za pomocą kilku domowych sposobów. Szczególnie pomocny będzie tu gruboziarnisty peeling do ciała (AnidaMedi Soft Naturalny peeling cukrowy 300 ml), który należy stosować przezdłuższy czas i to w miarę często. W miarę, ponieważ maksymalna częstotliwość stosowania takiego peelingu zależy od indywidualnych cech naszej skóry. Mężczyźni usuwający w ten sposób rozstępy powstałe po nagłym przyroście masy mogą stosować peeling w trakcie codziennej kąpieli pod prysznicem. Kobietom zaleca się jednak znacznie większą ostrożność w tej materii, ponieważ ich skóra jest cieńsza i o wiele bardziej wrażliwa.

Dokładne i głębokie usunięcie naskórka za pomocą peelingu to jedno, ale abyrozstępy straciły swój wyraźnie jaśniejszy odcień, należy dodatkowo nacierać całe ciało odpowiednim olejkiem. Może być to czysty olej spożywczy (np. olej z pestek winogron lub olej kokosowy), ale dostępne są również specjalne oleje kosmetyczne stanowiące w istocie odpowiednią mieszankę specjalnie dobranych olejów roślinnych i witamin (Tołpa Dermo Body Mum olejek przeciw rozstępom 200 ml, RosiliMed olejek na rozstępy 50 ml).
Malwina Bursztynowicz (kosmetolog)

Tytuł kosmetologa otrzymała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach. Posiada również dyplom technika farmacji oraz kurs instruktora rekreacji ruchowej uzyskany w Polskiej Akademii Sportu. Ceni sobie rozwój osobisty, dlatego wciąż doszkala się w tej dziedzinie.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.