Piascledine 300 kapsułki twarde 30 sztuk

Producent Expanscience Laboratoires
Pojemność 30 szt.
Postać Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100%Complete

Spis treści:

Opis produktu

Na rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów wpływ mają zarówno czynniki biologiczne, jak i mechaniczne, które zaburzają regenerację chrząstki stawowej i warstwy podchrzęstnej. Chrząstka stawowa, która przenosi siły oddziałujące na stawy, poddawana jest ciągłemu tarciu. Działa ona jak amortyzator, dlatego dla sprawnego działania stawów, tak ważna jest jej stała regeneracja, do której niezbędne są odpowiednie składniki odżywcze i ukrwienie. 

Piascledine 300 to lek dostępny bez recepty, który w chorobie zwyrodnieniowej stawów kolanowych łagodzi jej objawy odczuwalne przez Pacjentów jako ból, trzeszczenia stawów, ograniczenia ich ruchomości oraz trudności w poruszaniu się. 

Składniki Piascledine 300 wywierają działanie na syntezę makrocząsteczek macierzy zewnątrzkomórkowej chrząstki i ograniczają niszczenie jej składników. W wyniku tego oddziaływania preparat wspiera naprawę i ochronę składników macierzy. 

Skład

Substancje czynne (1 kapsułka): oleju awokado frakcja niezmydlająca się - 100 mg, oleju sojowego frakcja niezmydlająca się - 200 mg.

Substancje pomocnicze: butylohydroksytoluen, krzemu dwutlenek koloidalny, tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna, erytrozyna (E 127), żelaza tlenek żółty (E 172), żelatyna wołowa (Typu B), polisorbat 80. 

Wskazania

Piascledine 300 stosuje się w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych

Czynnikami, które sprzyjają rozwinięciu się tej bolesnej i ograniczającej możliwości ruchowe dolegliwości są: otyłość, intensywna lub wyczynowa aktywność sportowa, czynniki zawodowe (długotrwałe stanie, podnoszenie ciężkich przedmiotów, częste klęczenie itp.), zmiany wrodzone w obrębie budowy stawu, wiek (zwiększenie ryzyka choroby z wiekiem), czynniki genetyczne.

Objawami zwyrodnienia w obrębie stawów jest przede wszystkim ból, sztywność stawów, trzeszczenie, zmniejszony zakres ruchomości stawów oraz ich zniekształcenie. W celu dokładnego zdiagnozowania schorzenia niezbędna jest jednak konsultacja z lekarzem.

Działanie

Piascledine 300 należy do nowej grupy leków, określanych jako powoli działające leki do zwalczania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów (SYSADOA), które charakteryzuje opóźnione występowanie działania. Zaliczany jest również do grupy innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwreumatycznych. Substancją czynną leku Piascledine 300 są niezmydlane frakcje z oleju awokado i oleju sojowego. 

Lek łagodzi objawy zwyrodnieniowego uszkodzenia chrząstki stawowej, takie jak dolegliwości bólowe, co pozwala usprawnić aparat ruchowy chorego, niwelując ból i trudności z poruszaniem się.

Dawkowanie

Dorośli, powyżej 18. roku życia: 1 kapsułka dziennie zażyta w trakcie posiłku. Postać leku to kapsułki twarde, nie wolno ich rozgryzać ani żuć, kapsułkę należy połknąć w całości, popijając obficie płynem (np. 1 szklanką wody). Czas leczenia zazwyczaj wynosi od 3 do 6 miesięcy. 

Skuteczność leku Piascledine 300 może nastąpić dopiero po kilku tygodniach jego stosowania. Efekty zazwyczaj utrzymują się po zakończeniu terapii leczniczej. Przed użyciem preparatu należy dokładnie przeczytać informacje, które są umieszczone w ulotce produktu.

Przeciwwskazania

Lek Piascledine 300 stosuje się tylko u dorosłych i nie należy go podawać osobom poniżej 18 roku życia. Przeciwwskazaniem jego zażywania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu zwłaszcza w przypadku uczulenia na orzechy ziemne oraz uczulenia na awokado.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Przez długi czas zmiany zwyrodnieniowe stawów wiązano z procesem starzenia się tkanek. Teoria ta nie znalazła potwierdzenia w badaniach klinicznych. Okazuje się bowiem, że objawy zwyrodnienia mogą pojawiać się już u pacjentów w 3, a nawet w 2 dekadzie życia. W celu dokładnej diagnozy schorzenia niezbędne są badania radiologiczne. 

W leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, obok stosowania farmakologicznych środków, konieczna jest również odpowiednia fizjoterapia. Zwyrodnienie stawów jest schorzeniem postępującym powoli. Profilaktyka choroby opiera się przede wszystkim na prowadzeniu odpowiedniego trybu życia, unikania zbytniego obciążania stawów, zachowania odpowiedniej masy ciała i zoptymalizowanej aktywności fizycznej.

Opinie o Piascledine 300 kapsułki twarde 30 sztuk

1Marcus2

Lek - suplement jak każdy tego typu specyfik jest Ok!

Jan111

Dobry

Barbara

Piascledine razem z mężem bierzemy od 5 lat i dzięki temu jak na nasz wiek jesteśmy sprawni!!

Miki

lekarstwa jak lekarstwa

madika9

Dzięki tym tabletką moja babcia chodzi nie odczuwając bólu

olik26

bardzo dobre tabletki na stawy kolanowe, już po kilku dniach stosowania czuć wyraźną ulgę,polecam!

Ewa

Jeszcze nie wiem bo nie skorzystałam

dumka

Rewelacyjny

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.