Naproxen Hasco 500 mg 15 tabl.


Brak ocen

Producent
Pojemność
15 szt.
Postać

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg naproksenu.

Wskazania

Naproxen to lek o działaniu ogólnym zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny. Jest wskazany w leczeniu objawowym: reumatoidalnego zapalenia stawów, młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej stawów, ostrych stanów zapalnych narządu ruchu (zapalenie kaletek maziowych, zapalenie pochewek ścięgnistych), ostrego napadu dny moczanowej, bólów różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu, w tym pourazowych, pooperacyjnych, bólów kości, mięśni i stawów, bólów głowy, bólów zębów oraz bolesnego miesiączkowania, w gorączce różnego pochodzenia.

Działanie

Preparat Naproxen wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Dawkowanie


Dustnie. 
Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku w dawce 500mg, 250mg oraz 200mg w opakowaniach po 20, 30 i 50 sztuk ustala lekarz. Bez recepty dostępny lek w dawce 200mg i opakowaniu po 10 sztuk. 
Dorośli: doraźnie w zwalczaniu bólu - 2 tabletki jednorazowo, następnie 1 tabletkę co 6-8 godzin (w razie konieczności); w schorzeniach reumatoidalnych i bólach przewlekłych - 2 tabletki dziennie, w ostrych stanach dawkę zwiększyć do 3-5 tabletek dziennie w dawkach podzielonych.   
Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Ostrożnie stosować u pacjentów w podeszłym wieku.


Przeciwwskazania

Przed zastosowaniem poinformuj lekarza jeśli masz nadrważliwość na naproksen, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, skazę krwotoczną, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, astmę i inne choroby alergiczne przebiegające ze skłonnością do skurczu oskrzeli. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), fenytoinę, hydantoinę, sulfonamidy oraz leki przeciwcukrzycowe (pochodne sulfonylomocznika) i przeciwzakrzepowe, leki obniżające ciśnienie, leki moczopędne, glikozydy nasercowe, kortykosteroidy, cyklosporynę oraz chinolony, metotreksat, probenecyd, ranitydynę, sukralfat, tlenek i wodorotlenek magnezu, wodorotlenek glinu oraz cholestyraminę, mifepriston. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W pierwszym i drugim trymestrze stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Naproksen jest wydzielany z mlekiem kobiecym. Ze względu na możliwe działania niepożądane u dziecka kobieta przyjmująca naproksen nie powinna karmić piersią.


Dodatkowe

Do często lub niezbyt często występujących działań niepożądanych podczas terapii lekiem Naproxen zaliczyć można:: niestrawność, zgaga, ból brzucha, nudności, biegunka, zaparcia, wymioty, bóle i zawroty głowy, ospałość, bezsenność, senność, wysypka, pokrzywka, świąd. Mogą pojawić się reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, świąd, nadwrażliwość na światło) i reakcje anafilaktyczne, w tym stanowiący zagrożenie życia wstrząs anafilaktyczny (nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca), obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, krtani, języka, gardła mogący utrudniać oddychanie), zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli oraz ciężkie reakcje skórne: martwica toksyczna rozpływna naskórka, zespół Stevensa i Johnsona, złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, plamica, skaza krwotoczna, porfiria. Długotrwałe stosowanie naproksenu w dużych dawkach może zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Naproxen to lek o działaniu ogólnym zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny. Jest wskazany w leczeniu objawowym: reumatoidalnego zapalenia stawów, młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej stawów, ostrych stanów zapalnych narządu ruchu (zapalenie kaletek maziowych, zapalenie pochewek ścięgnistych), ostrego napadu dny moczanowej, bólów różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu, w tym pourazowych, pooperacyjnych, bólów kości, mięśni i stawów, bólów głowy, bólów zębów oraz bolesnego miesiączkowania, w gorączce różnego pochodzenia.

Działanie

Preparat Naproxen wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem