Milurit 300 mg 30 tabl.


Brak ocen

Skład

1 tabl. zawiera 300 mg allopurynolu.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Milurit jest pierwotna i wtórna dna moczanowa. Zawyżony poziom kwasu moczowego we krwi wywołany leczeniem radiologicznym lub chemioterapeutycznym białaczki i nowotworów. Nawracająca kamica szczawianowa.


Działanie

Milurit hamuje produkcję kwasu moczowego.


Dawkowanie

Doustnie. Tabletki należy przyjmować 1 raz na dobę, po posiłku, popijając dużą ilością płynu. Jeżeli dawka dobowa jest większa niż 300 mg i wystąpią objawy nietolerancji ze strony przewodu pokarmowego, należy ją przyjmować w dawkach podzielonych. 
Dorośli: początkowo 100 mg 1 raz na dobę, w razie potrzeby lekarz będzie zwiększał dawkę stopniowo, aż do uzyskania pożądanego stężenia kwasu moczowego we krwi. Zwykle stosowane dawki: 100–200 mg na dobę w stanach lekkich; 300–600 mg w stanach umiarkowanie ciężkich i 700–900 mg w stanach ciężkich. W przeliczeniu na masę ciała, zakres dawek u dorosłych wynosi: 2–10 mg/kg masy ciała na dobę. Dzieci do 15. roku życia, w przypadku niektórych nowotworów, szczególnie białaczki i niektórych zaburzeń enzymatycznych, takich jak zespół Lescha i Nyhana: zwykle 10–20 mg/kg masy ciała na dobę;  maksymalnie 400 mg na dobę.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Milurit jest nadwrażliwość na allopurinol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku, ostre napady dny, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz merkaptopurynę, azatioprynę, cyklofosfamid, probenecyd, benzodaron, benzobromaron, ampicylinę, diuretyki tiazydowe, kaptopryl, chlorpropamid, teofilinę, doustne antykoagulanty. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dodatkowe

Lek Milurit może prowokować wystąpienie lub nasilenie napadu dny. W czasie leczenia obserwowano: skórne zmiany alergiczne, nudności, wymioty, uczucie pełności w nadbrzuszu, biegunkę. Rzadko mogą występować: bóle i zawroty głowy, uczucie osłabienia, bóle mięśniowe i stawowe. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinfromować lekarza. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty głowy stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania leku Milurit jest pierwotna i wtórna dna moczanowa. Zawyżony poziom kwasu moczowego we krwi wywołany leczeniem radiologicznym lub chemioterapeutycznym białaczki i nowotworów. Nawracająca kamica szczawianowa.

Działanie

Milurit hamuje produkcję kwasu moczowego.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem