product-image
MebeVIT B-complex 60 tabletek
22.93 zł
MebeVIT B-complex 60 tabletek

MebeVIT B-complex 60 tabletek

Brak ocen

Producent
Natur Produkt Zdrovit sp. z o.o.

ul. Nocznickiego 31 01-918 Warszawa

Pojemność
60szt
Postać


Dostępny

22.93 zł

Opis

MebeVIT B-complex - suplement diety zawierający kompleks witamin z grupy B. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.

Składniki

Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, D-pantotenian wapnia, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), amid kwasu nikotynowego (niacyna), ryboflawina (witamina B2), monoazotan tiaminy (witamina B1), metylokobalamina (witamina B12), sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, substancja wiążąca: talk, barwniki: węglan wapnia, E120 i E132.

Składniki 1 tabletka % RWS
Metylokobalamina (witamina B12) 50 µg 2000%
Ryboflawina (witamina B2) 15 mg 1071%
Pirydoksyna (witamina B6) 15 mg 1071%
Tiamina (witamina B1) 10 mg 909%
Kwas pantotenowy (witamina B5) 25 mg 417%

Sól glukozaminowa kwasu 5-MTHF, w tym:

- kwas foliowy (witamina B9)

750 µg

400 µg

---

200%

Niacyna (witamina B3) 16 mg 100%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Masa netto

18 g

Właściwości składników

Foliany, tiamina, witamina B, stanowią cenne wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Jednocześnie składniki te przyczyniają się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych, co przyczynia się do pozytywnego wpływu na dobry nastrój.

Witamina B2, B6, B12, niacyna, kwas pantotenowy, kwas foliowy zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia organizmu.

Kwas pantotenowy pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli: 1 tabletka dziennie.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji
  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci

Częste pytania

W leczeniu nerwobólów szczególnie korzystne są witaminy z grupy B, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia układu nerwowego. Kompleks witamin B, składający się z B1 (tiamina), B6 (pirydoksyna), B9 (kwas foliowy) i B12 (kobalamina), jest powszechnie uznawany za niezwykle istotny dla zapobiegania i łagodzenia objawów związanych z nerwobólami. Te witaminy pełnią ważną funkcję w produkcji neurotransmiterów, syntezie DNA oraz regeneracji komórek nerwowych. Zwłaszcza B Complex metylowany, czyli taki, w którym formy witamin B są łatwiej przyswajalne dla organizmu, może być szczególnie skuteczną opcją w przypadku nerwobólów. Gdzie kupić witaminę B Complex? Wapteka to renomowane apteki, które oferują szeroki wybór suplementów diety, w tym kompleksów witamin B w korzystnych cenach.

Nerwobóle nie zawsze są bezpośrednio związane ze stanem zapalnym, ale mogą mieć różne przyczyny, takie jak ucisk nerwów, stres czy urazy. Przyczyną nerwobóli często jest także niedobór witamin z grupy B. Wówczas skuteczny może okazać się MebeVIT. Medivit to kompleksowy preparat zawierający witaminy z grupy B, którego działanie polega nie tylko na łagodzeniu objawów, ale także na eliminowaniu przyczyny, pomagając organizmowi w uzupełnieniu niedoborów.

Czym jest MebeVIT B-complex? Na co pomaga ten suplement diety? MebeVIT zawiera w swoim składzie kompleks witamin B, w tym biologicznie aktywne formy kwasu foliowego i kobalaminy. Dzięki skutecznemu wsparciu układu nerwowego MebeVIT B Complex przyczynia się do poprawy nastroju, zwiększenia sprawności umysłowej i redukcji uczucia znużenia. Regularne stosowanie tabletek MebeVIT może przynieść korzyści zdrowotne, wpływając pozytywnie na codzienną witalność i ogólną równowagę psychiczną. Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania MebeVIT-B Complex? Skutki uboczne pojawiają się przy przedawkowaniu i obejmują podwyższony poziom glukozy we krwi, dolegliwości skórne, a niekiedy problemy z widzeniem, nudności, czy też wymioty. Należy jednak podkreślić, iż przedawkowanie witaminy B jest praktycznie niemożliwe, gdyż jej nadmiar wydalamy z moczem.

Witaminy z grupy B pełnią kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu organizmu, wspierając go na wielu poziomach. Przede wszystkim, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, poprawy koncentracji oraz regulacji nastroju. Dodatkowo biorą udział w metabolizmie energetycznym, co sprawia, że wpływają na utrzymanie odpowiedniego poziomu energii i wydolności fizycznej. Optymalna podaż witamin z grupy B z dietą wpływa zatem nie tylko na zdrowie psychiczne, ale także na ogólną witalność i efektywność organizmu.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem