product-image
Ibuprofen Teva Max 400mg 20 tabletek
8.39 zł

Niedostępny

Ibuprofen Teva Max 400mg 20 tabletek

Ibuprofen Teva Max 400mg 20 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Teva Pharmaceuticals

ul, Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

Pojemność
20 szt.
Postać


Formy dostawy:

delivery img delivery img delivery img

Formy płatności:

payment img payment img payment img payment img payment img payment img

Niedostępny

8.39 zł

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu, co odpowiada 684 mg ibuprofenu z lizyną. 

Wskazania

- bólów łagodnych do umiarkowanych takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne;
- ostrych migrenowych bólów głowy z lub bez aury;
- gorączki. 
Ibuprofen Teva Max stosowany jest u dzieci o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych. 
 

Dawkowanie

Dawkowanie ibuprofenu u dzieci i młodzieży zależy odpowiednio od masy ciała i wieku, tj. od 7 do 10 mg/kg mc. w postaci jednej dawki do maksymalnej dobowej dawki 30 mg/kg mc.
W nawiasie uwzględniono maksymalną dawkę dobową.
- 20 kg do 29 kg (dzieci: 6 do 9 lat) - połowa tabletki o mocy 400 mg, (600 mg ibuprofenu),
- 30 kg do 39 kg (dzieci: 10 do 11 lat) - połowa tabletki o mocy 400 mg, (800 mg ibuprofenu),
- powyżej 40 kg (młodzież od 12 lat oraz dorośli) - połowa tabletki lub jedna o mocy 400mg, (1200 mg ibuprofenu),.
Lek może być dzielony na dwie równe połowy.
Lek należy przyjmować w całości z dużą ilością płynu (np.: szklanką wody). Tabletki powlekane można przyjmować niezależnie od posiłku.
W przypadku pacjentów, u których występuje nadwrażliwość żołądka zalecane jest stosowanie leku Ibuprofen Teva Max podczas posiłków.
Jeśli po upływie 3 dni stosowania w leczeniu migrenowych bólów głowy lub gorączki a takżew przypadku stosowania u dzieci i młodzieży i po 4 dniach stosowania w celu uśmierzenia bólu u dorosłych nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. 
 

Przeciwwskazania

- Rozpoznany skurcz oskrzeli, astma, zapalenie błony śluzowej nosa obrzęk lub pokrzywka po wcześniejszym przyjmowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); - U pacjentów z niewyjaśnionymi zaburzeniami krwi;
- Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy/krwawienia (co najmniej 2 różne epizody rozpoznanych owrzodzeń lub krwawień);
- Krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacje, w wywiadzie związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ;
- Krwotok naczyniowo-mózgowy lub inne czynne krwawienia;
- Ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek;
- Ciężka niewydolność serca;
- Silne odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niedostateczną podażą płynów);
- Ostatni trymestr ciąży; - Dzieci o masie ciała poniżej 20 kg lub poniżej 6 lat, ponieważ dawka produktu jest zbyt duża. 
 

Kategoria

Postać

Stosowanie

- bólów łagodnych do umiarkowanych takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne; - ostrych migrenowych bólów głowy z lub bez aury; - gorączki.  Ibuprofen Teva Max stosowany jest u dzieci o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych.   

Dodaj swoją opinię

Aby dodać opinię, proszę się zalogować.

Dorota
ocena ocena ocena ocena ocena
Ibuprofen max stosuję wtedy gdy nasila mi się ból migrenowy. Jest bardzo pomocny przy mojej dolegliwości. Ma pozytywne opinie i bardzo dobrą cenę. Szybko działa a to najważniejsze. Bardzo polecam!

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.