Gynalgin tabl.dopoch. 0,1g+0,25g 10 tabletek


Brak ocen

Skład

1 tabletka dopochwowa zawiera 250 mg metronidazolu i 100 mg chlorochinaldolu.

Wskazania

Preparat wskazany jest w leczeniu:

- zakażeń pochwy wywołanych przez wrażliwe bakterie oraz pierwotniaka rzęsistka pochwowego

- stanów zapalnych pochwy wywołanych jednoczesnym występowaniem bakterii, pierwotniaków (rzęsistka pochwowego) oraz grzybów.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe. Lek skuteczny jest w leczeniu zakażeń pochwy wywołanych przez bakterie: Staphylococcus albus koagulazo-ujemny, S. aureus koagulozo-dodatni, Streptococcus beta hemolizujący, Escherichia coliEnterococcus spp.Enterobacter spp., dyfteroidy oraz pierwotniaka Trichomonas vaginalis.W ok. 60% preparat wydalany jest przez nerki.

Dawkowanie

Dorośli: 1 tabletka raz na dobę głęboko dopochwowo, najlepiej na noc. Leczenie należy rozpocząć 2-4 dni po zakończeniu menstruacji i kontynuować przez 10 dni. W trakcie zakażenia, jak i w czasie leczenia preparatem nie powinno się odbywać stosunków seksualnych.

Nie ma konieczności zmiany dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek oraz u osób w podeszłym wieku.

Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży <18 lat.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu w przypadku:

- nadwrażliwości na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. 

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić: nieprawidłowe doznania czuciowe w obrębie kończyn, depresja, zaburzenia snu, kurczowe bóle brzucha, nudności, wymioty, uczucie nieprzyjemnego smaku w ustach, biegunka, zaparcie, wzdęcia, uczucie suchości w jamie ustnej, świąd, podrażnienie i pieczenie w obrębie pochwy, uczucie dyskomfortu w obrębie miednicy, upławy, obrzmienie sromu, krwawienie z pochwy, plamienia, świąd skóry, kurcze mięśni, nadmierna drażliwość, wyciekanie leku z pochwy, zmniejszenie apetytu, ból i zawroty głowy, uczucie dyskomfortu w obrębie jamy brzusznej, ciemne zabarwienie moczu, zaburzenia miesiączkowania, uczucie nadmiernego zmęczenia.

Długotrwałe stosowanie dużych dawek chlorowcopochodnych chinoliny (do których należy chlorochinaldol) może powodować wystąpienie podostrej neuropatii rdzeniowo-wzrokowej, charakteryzującej się osłabieniem mięśniowym, bólami oraz zaburzeniami widzenia, zaburzeniami czucia.

Leku nie powinny stosować kobiety w ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne (w okresie karmienia piersią należy zachować ostrożność).

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Preparat wskazany jest w leczeniu:- zakażeń pochwy wywołanych przez wrażliwe bakterie oraz pierwotniaka rzęsistka pochwowego- stanów zapalnych pochwy wywołanych jednoczesnym występowaniem bakterii, pierwotniaków (rzęsistka pochwowego) oraz grzybów.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe. Lek skuteczny jest w leczeniu zakażeń pochwy wywołanych przez bakterie: Staphylococcus albus koagulazo-ujemny, S. aureus koagulozo-dodatni, Streptococcus beta hemolizujący, Escherichia coli, Enterococcus spp., Enterobacter spp., dyfteroidy oraz pierwotniaka Trichomonas vaginalis.W ok. 60% preparat wydalany jest przez nerki.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem