Zdrowa suplementacja dla dzieci

Znaleziono produktów: 6

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Zdrowa suplementacja dla dzieci

(6)

-

Podstawowym celem żywienia dzieci w chorobie jest zapewnienie im odpowiedniej ilości składników odżywczych, które wspomogą proces regeneracji organizmu oraz przyspieszą powrót do zdrowia. W sytuacji, gdy malcowi brak apetytu lub po prostu nie ma sił, by zjeść wartościowy posiłek, można podać mu owocowy lub czekoladowy napój bogaty w witaminy i minerały.

Wsparcie żywieniowe dzieci: jakie są podstawowe zasady zdrowego żywienia dla dzieci w chorobie?

Wsparcie żywieniowe dzieci jest niezwykle ważne nie tylko podczas choroby, ale także tuż po niej, kiedy młody organizm wraca do zdrowia. Ważne jest, by wówczas odżywianie było regularne, a posiłki zaplanowane. Preparaty na wzmocnienie organizmu po chorobie powinny stać się częścią codziennej diety, a nie jej podstawowym składnikiem. Chyba że u dziecka występują problemy z żuciem i przełykaniem. Jednak w takim wypadku o wyłącznym żywieniu medycznym małego pacjenta decyduje lekarz.

Ponadto codzienna dieta dziecka powinna być bogata w świeże warzywa i owocowe podawane w różnej formie. Posiłki powinny być różnorodne, a białko powinno pochodzić zarówno z dobrej jakości mięsa, jak i roślin strączkowych. Ważna jest również woda, która usuwa toksyny z organizmu, wspiera walkę z patogenami oraz pomaga utrzymać równowagę gospodarki kwasowo-zasadowej organizmu.

Preparat do wsparcia żywieniowego dzieci: jak skomponować pełnowartościowe posiłki?

Preparaty wysoko odżywcze dla dzieci zaleca się stosować przede wszystkim w trakcie infekcji oraz w okresie rekonwalescencji, ale nie tylko. To także dobry wybór dla najmłodszych z brakiem apetytu, niedożywieniem, niską masą, przed i po operacjach, przy urazach, oparzeniach, trudno gojących się ranach czy chorobach metabolicznych.

Skomponowanie pełnowartościowych posiłków, których elementem będą odżywki dla dzieci z niedowagą czy koktajle wysokoenergetyczne dla dzieci, może wydawać się trudne. Wprowadzenie suplementacji pokarmowej pozwala jednak zapewnić dziecku potrzebne dla prawidłowego rozwoju składniki odżywcze. W takim wypadku można zwyczajową dietę dziecka wzbogacić o nutridrinki. Przy czym preparaty wysokobiałkowe dla dzieci mogą być włączone do jadłospisu jako zamienniki zwykłych posiłków lub być dodatkiem zwiększającym ich kaloryczność. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna w przypadku dzieci z niedożywieniem i niską wagą. Produkty wysokokaloryczne proponuje na przykład marka Nutricia.

Wysokobiałkowe preparaty dla dzieci, czyli jak wzmocnić dziecko po antybiotyku?

Preparat do wsparcia żywieniowego dzieci powinny być wysokoenergetyczne, gdyż dzieci mają znacznie większe zapotrzebowanie na energię pochodzącą z węglowodanów. Jednak musisz wiedzieć, że dziecko po chorobie potrzebuje również odbudować rezerwy siłowe, a do tego niezbędne jest białko. W trakcie regeneracji organizmu po antybiotykoterapii wybieraj zatem preparaty wysokobiałkowe.

Po antybiotyku warto również wesprzeć dziecko, podając mu probiotyki wspierające utrzymanie szczelności bariery jelitowej, w której zlokalizowanych jest aż 70% komórek odpornościowych. Te produkty również znajdziesz w naszej aptece. Sprawdź kategorię Zdrowie dziecka i wybierz probiotyki dopasowane do potrzeb Twojego dziecka.

Preparaty na brak apetytu u dzieci, czyli koktajle w kilku smakach

Brak apetytu u dzieci może być wynikiem choroby albo silnego stresu. W takich sytuacjach również warto sięgnąć po wsparcie dziecka w chorobie w postaci płynnych posiłków. Zawierają one witaminy, minerały oraz inne substancje (np. wyciągi z ziół) niezbędne dla pobudzenia apetytu. Takie koktajle powinny być wolne od szkodliwych substancji i nadmiaru cukru. By jednak najmłodsi chcieli przyjmować preparaty na brak apetytu u dzieci, warto wybrać produkty w ich ulubionych smakach.

W naszej aptece możecie zamówić nutridrinki w kilku smakach – czekoladowym, truskawkowy, czy chociażby waniliowym. Pomoże to zapobiec monotonii posiłków. Preparaty żywieniowe warto jednak podawać schłodzone, by zachowały swoje walory smakowe.

Dietę dziecka w trakcie choroby i po chorobie możesz również wzbogacić napojami na bazie elektrolitów. W ofercie wapteka.pl w kategorii Dla dzieci i niemowląt znajdziesz elektrolity w postaci proszku lub musujących tabletek w pysznych owocowych smakach. Pomogą one utrzymać równowagę układu nerwowo-mięśniowego oraz zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia.

Odżywki dla dzieci z niedowagą – nieoceniona pomoc w przypadku niejadków oraz dzieci chorych

Odżywki dla dzieci z niedowagą mogą być pomocne w przypadku, gdy dieta dziecka nie dostarcza mu wystarczającej ilości składników odżywczych. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę, by miały odpowiednią ilość kalorii, białka i innych składników odżywczych.

Starszym dzieciom preparaty żywieniowe można podawać bezpośrednio z butelki po uprzednim wymieszaniu jej zawartości. Młodszym można je przelewać do butelek ze smokami o różnym stopniu przepływu. Akcesoria niezbędne do karmienia dziecka znajdziesz w naszej aptece w kategorii Mama i dziecko.


Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem