zdjecie zdjecie

Dentinox N żel do stosowania na dziąsła 10 g

Producent Dentinox Company
Pojemność 10g
Postać Żel
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100%Complete

Spis treści:

Opis produktu

Lek w postaci żelu stosowany na obolałe i spuchnięte wyrzynaniem zębów dziąsła dzieci miejscowo je znieczulając. Dentinox N pozwala ukoić ból wywołany ząbkowaniem i łagodzi podrażnienie dziąseł niemowlęcia

Ząbkowaniu towarzyszy napór wyrzynającego się ząbka na tkankę łączną i kostną, co wywołuje dotkliwy ból u maluszka. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się łatwy w użyciu, przynoszący ulgę żel Dentinox N. Dzięki zawartości wyciągu z rumianku żel ma właściwości przeciwbólowe, chłodzące i przeciwzapalne. Dodatkowo wspomagany jest ksylitolem, który hamuje powstawanie próchnicy. 

W stanach zapalnych podczas ząbkowania wystarczy nanieść na palec porcję żelu i wmasować delikatnie substancję w dziąsła maluszka

Skład

Dentinox N 10 g żel zawiera Chamomillae tinctura (1:4-4,5) 1500 mg (ekstrahent etanol 70% v/v), Lidocaini hydrochloridu 34 mg, Macrogoli aether laurilicum 32 mg oraz substancje pomocnicze. Produkt zawiera ksylitol (tzw. alkohol cukrowy).

Wskazania

Preparat polecany do stosowania przy bolesnym ząbkowaniu u niemowląt oraz przy wyrastaniu zębów mądrości. Dentinox N to żel o zastosowaniu miejscowym na stany zapalne dziąseł, który łagodzi stany bólowe i podrażnienia dziąseł. W razie konieczności można go używać zarówno w okresie wyrzynania się mleczaków, jak i zębów trzonowych.

Wyrzynanie się zębów mleczny u dziecka rozpoczyna się z reguły w okolicach 5 – 11 miesiąca życia i trwa do około 23-30 miesiąca życia. Dbałość o odpowiednią higienę jamy ustnej dziecka pozwala zniwelować możliwość wystąpienia zaburzeń i powikłań w postaci silnych stanów zapalnych. Najtrudniejszy i najbardziej bolesny okres, pomaga przetrwać stosowanie Dentinox N.

Działanie

Substancje zawarte w żelu mają działanie chłodzące, przeciwzapalne i miejscowo znieczulające.  Zawartość lidokainy może powodować reakcje w postaci nadwrażliwości skóry i błon śluzowych, objawiające się jako pieczenie i/lub zaczerwienienie. W takiej sytuacji należy zaprzestać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

W przypadku ząbkowania niewielką ilość żelu nałożyć i wetrzeć w bolące dziąsła czystym palcem lub wacikiem kosmetycznym. Zabieg powtarzać 2-3 raz dziennie, po posiłkach i wieczornej higienie jamy ustnej dziecka, przed snem. Po użyciu żelu należy dokładnie umyć ręce. W sytuacji, w której po 7 – dniowej terapii stan pacjenta nie ulega poprawie, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dentinox N to lek dla dzieci. Nie powinien być on jednak stosowany poniżej 3 miesiąca życia niemowlaka. Nie zaleca się stosowania preparatu również u niemowlaków poniżej 12 roku życia, które są leczone środkami powodującymi methemoglobinemię. A także u pacjentów ze stwierdzoną wrodzoną nietolerancją na fruktozę. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami. 

W razie przedostania się go do oczu trzeba niezwłocznie przemyć oczy obficie wodą albo solą fizjologiczną.

Produkt należy przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni C. Ze względu na swój skład żel odznacza się jasnobrązową barwą. Przed użyciem preparatu trzeba dokładnie zapoznać się z informacjami podanymi w ulotce, a w przypadku niejasności skonsultować się z farmaceutą albo lekarzem.  

Opinie o Dentinox N żel do stosowania na dziąsła 10 g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.