product-image
Dentinox N (150 mg + 3,4 mg + 3,2 mg)/g żel do stosowania na dziąsła 10 g
20.37 zł
Dentinox N (150 mg + 3,4 mg + 3,2 mg)/g żel do stosowania na dziąsła 10 g

Dentinox N (150 mg + 3,4 mg + 3,2 mg)/g żel do stosowania na dziąsła 10 g

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Pojemność
10g
Postać


Dostępny

20.37 zł

Opis

Dentinox to produkt leczniczy w postaci żelu stosowany na obolałe i spuchnięte wyrzynaniem zębów dziąsła dzieci miejscowo je znieczulając. Dentinox N pozwala ukoić ból wywołany ząbkowaniem i łagodzi podrażnienie dziąseł niemowlęcia. 

Ząbkowaniu towarzyszy napór wyrzynającego się ząbka na tkankę łączną i kostną, co wywołuje dotkliwy ból u maluszka. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się łatwy w użyciu, przynoszący ulgę żel Dentinox N. Dzięki zawartości wyciągu z rumianku żel ma właściwości przeciwbólowe, chłodzące i przeciwzapalne. Dodatkowo wspomagany jest ksylitolem, który hamuje powstawanie próchnicy. 

W stanach zapalnych podczas ząbkowania wystarczy nanieść na palec porcję żelu Dentinox i wmasować delikatnie substancję w dziąsła maluszka. 

Skład

Substancje czynne to: Chamomillae tinctura (nalewka z rumianku) (1:4-4,5), Ekstrahent etanol 70% (V/V), Lidocaini hydrochloridum (lidokainy chlorowodorek), Macrogoli aether laurilicum (makrogolu eter laurylowy), zawartość etanolu w produkcje max 9,5%.

10 g żelu zawiera: 1500 mg Chamomillae tinctura (nalewka z rumianku) (1:4-4,5), Ekstrahent etanol 70% (V/V), 34 mg Lidocaini hydrochloridum (lidokainy chlorowodorek), 32 mg Macrogoli aether laurilicum (makrogolu eter laurylowy), zawartość etanolu w produkcje max 9,5%.

Substancje pomocnicze: karbomer (934 P), lewomentol, wersenian dwusodowy, sodu wodorotlenek 10%, polisorbat 20, glikol propylenowy, sól sodowa sacharyny, sorbitol ciekły niekrystalizujący, woda oczyszczona, ksylitol.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek stosować krótkotrwale w przypadku pojawienia się ostrych objawów ząbkowania, smarować dziąsła niewielką ilością żelu (wielkości ziarnka grochu) przy pomocy czystego palca lub bawełnianego patyczka i lekko wmasować.
W przypadku nakładania żelu palcem, należy dokładnie umyć ręce przed użyciem i po użyciu żelu. Ta czynność powinna być powtarzana 2-3 razy dziennie, zwłaszcza po jedzeniu lub po wykonaniu zabiegów higienicznych w jamie ustnej przed pójściem spać. 

Działanie

Substancje zawarte w leku Dentinox mają działanie chłodzące, przeciwzapalne i miejscowo znieczulające.  Zawartość lidokainy może powodować reakcje w postaci nadwrażliwości skóry i błon śluzowych, objawiające się jako pieczenie i/lub zaczerwienienie. W takiej sytuacji należy zaprzestać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Lek Dentinox polecany do stosowania przy bolesnym ząbkowaniu u niemowląt oraz przy wyrastaniu zębów mądrości. Dentinox N to żel o zastosowaniu miejscowym na stany zapalne dziąseł, który łagodzi stany bólowe i podrażnienia dziąseł. W razie konieczności można go używać zarówno w okresie wyrzynania się mleczaków, jak i zębów trzonowych.

Wyrzynanie się zębów mleczny u dziecka rozpoczyna się z reguły w okolicach 5 – 11 miesiąca życia i trwa do około 23-30 miesiąca życia. Dbałość o odpowiednią higienę jamy ustnej dziecka pozwala zniwelować możliwość wystąpienia zaburzeń i powikłań w postaci silnych stanów zapalnych. Najtrudniejszy i najbardziej bolesny okres, pomaga przetrwać stosowanie Dentinox N.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, nietolerancja rumianku lub innych roślin z rodziny Asteraceae. Reakcje nadwrażliwości na rumianek są bardzo rzadkie. Reakcja krzyżowa może wystąpić u ludzi uczulonych na rośliny z rodziny Asteraceae.
Nietolerancja lidokainy lub podobnych środków miejscowo znieczulających.
Nietolerancja fruktozy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Mogą pojawić się reakcje nadwrażliwości skóry i błon śluzowych, związane zwłaszcza z zawartością lidokainy. Nadwrażliwość może objawiać się np. pieczeniem, zaczerwienieniem.

W przypadku reakcji nadwrażliwości skóry lub błony śluzowej, należy zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Dentinox N zawiera glikol propylenowy oraz sorbitol.

Unikać kontaktu z oczami. Po przypadkowym kontakcie leku z oczami należy przemyć je obficie wodą lub solą fizjologiczną.
W przypadku pojawienia się silniejszego zaczerwienienia lub obrzęku dziąseł oraz w razie wystąpienia reakcji nadwrażliwości na skórze lub błonach śluzowych należy skontaktować się z lekarzem. To samo odnosi się do wystąpienia wtórnych dolegliwości towarzyszących.
Należy zachować ostrożność u pacjentów z wrodzoną lub nabytą methemoglobinemią bądź u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, z powodu zwiększonego ryzyka
polekowej methemoglobinemii. 

Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Nie stosować z innymi środkami miejscowo znieczulającymi.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Dentinox N nie powinien być stosowany u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.

Lek Dentinox N nie powinien być stosowany u niemowląt poniżej 12 miesiąca życia, jednocześnie leczonych środkami wywołującymi methemoglobinemię.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Postać

Stosowanie

Lek Dentinox polecany do stosowania przy bolesnym ząbkowaniu u niemowląt oraz przy wyrastaniu zębów mądrości. Dentinox N to żel o zastosowaniu miejscowym na stany zapalne dziąseł, który łagodzi stany bólowe i podrażnienia dziąseł. W razie konieczności można go używać zarówno w okresie wyrzynania się mleczaków, jak i zębów trzonowych. Wyrzynanie się zębów mleczny u dziecka rozpoczyna się z reguły w okolicach 5 – 11 miesiąca życia i trwa do około 23-30 miesiąca życia. Dbałość o odpowiednią higienę jamy ustnej dziecka pozwala zniwelować możliwość wystąpienia zaburzeń i powikłań w postaci silnych stanów zapalnych. Najtrudniejszy i najbardziej bolesny okres, pomaga przetrwać stosowanie Dentinox N.

Działanie

Substancje zawarte w leku Dentinox mają działanie chłodzące, przeciwzapalne i miejscowo znieczulające.  Zawartość lidokainy może powodować reakcje w postaci nadwrażliwości skóry i błon śluzowych, objawiające się jako pieczenie i/lub zaczerwienienie. W takiej sytuacji należy zaprzestać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Justyna
żel na ząbkowanie dentinox n stosowałam przy pierwszym i drugim dziecku. . mam o nim same dobre opinie dentinox żel dobrze się rozprowadza po dziąsłach, ma dobry skład oraz w waptece jest na niego dobra cena. dentinox to niezawodna pomoc dla każdem mamy.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem