zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci
Kategoria Kosmetyki i uroda

Kiedy stosować i jak działa krem na przebarwienia słoneczne?

 jak stosować kremm na przebarwienia słoneczne

Przebarwienia słoneczne zwane również hiperpigmentacją lub melasmą – nieestetyczne szare lub brązowe plamy – stanowią częsty problem, który wbrew pozorom nie pojawia się tylko latem, ale podczas całego roku. Na szkodliwe działanie promieni UV skóra twarzy jest bowiem wystawiona przez cały czas. Promienie UVA odpowiadają zarówno za fotostarzenie się skóry, rozwój nowotworów, jak i przyczyniają się do pojawienia się zaburzeń pigmentacji. Przebarwienia, będące wynikiem nadmiernego opalania się, najczęściej pojawiają się na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach, rzadziej na innych częściach ciała. Szczególnie narażone na wystąpienie piegów i plam są osoby o jasnej karnacji. Remedium na powstające plamy pigmentacyjne są balsamy do opalania z wysokim filtrem SPF 30 lub 50. Jeżeli jednak na skórze powstały już plamy i piegi, konieczne jest stosowanie odpowiednio dobranych kremów na przebarwienia słoneczne. Jak zatem działają kosmetyki na przebarwienia?

Jak powstają przebarwienia słoneczne?

Ekspozycja ciała i twarzy na działanie promieni słonecznych ma wiele negatywnych skutków. Na skórze, na której nie został zaaplikowany krem lub balsam z wysokim faktorem przeciwsłonecznym, pojawić się mogą przebarwienia. Podczas opalania szkodliwe promienie UV przenikają przez naskórek i stymulują do działania melanocyty, czyli komórki pigmentacyjne skóry. Wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce jest zwiększona produkcja melaniny, która może nieregularnie rozłożyć się w skórze. Miejscowe nagromadzenie się melaniny (zwane hiperpigmentacją) skutkuje powstaniem plam posłonecznych na skórze. Piegi, plamki czy znamiona na twarzy i skórze ciała stanowią naturalny efekt rozlokowania się barwnika – melaniny, która jest produkowana w większych ilościach pod wpływem działania promieni słonecznych. Odpowiada ona bowiem za kolor karnacji. Dlatego też na skórze, która narażona jest na szkodliwe działanie promieni UVA, pojawiają się nieestetyczne ciemniejsze piegi i plamy, które są naturalnym zjawiskiem, występującym po nadmiernej ekspozycji ciała na słońce. Co ważne, przebarwienia mogą być uwarunkowane genetycznie, ale również mogą być wynikiem zmian hormonalnych, zażywania niektórych leków, a nawet kosmetyfków.

Jak działa krem na przebarwienia słoneczne?

Skóra z przebarwieniami wymaga odpowiedniej pielęgnacji, konieczne jest zatem dobranie odpowiedniego kosmetyku, który umożliwi rozjaśnienie ciemniejszych, nieestetycznych plam i piegów. Pozytywny efekt rozświetlenia zapewni krem na przebarwienia. Należy wybrać kosmetyk, który w składzie będzie zawierał kwas mlekowy, a-liponowy lub retinol, który rozjaśni przebarwienia posłoneczne. Substancje aktywne, kompleksowo wpływają na ilość melaniny w skórze. Warto zatem, aby dobry krem redukujący przebarwienia zawierał również:

- kwas askorbinowy bądź fitowy, eliminujący wolne rodniki,

- kwas azelainowy, witaminę C, arbutynę, o działaniu rozjaśniającym,

- kwas L-askorbinowy, złuszczający warstwę rogową naskórka.

Ważne jest również odpowiednie dobranie kosmetyku do rodzaju cery, by zapewnić jej odpowiednią pielęgnację i ochronę. Niezbędna jest także profilaktyka, dlatego skuteczny krem na przebarwienia powinien zawierać wysokie filtry, chroniące przed promieniami słonecznymi.

Kiedy stosować krem do twarzy na przebarwienia słoneczne?

Skuteczne pozbycie się plam na skórze, będących wynikiem nadmiernego opalania jest możliwe, ale zaleca się jak najwcześniejsze zastosowanie kosmetyków na przebarwienia. Krem na przebarwienia słoneczne powinno stosować się przynajmniej raz dziennie. Warto wskazać, że kremów rozjaśniających nie należy stosować na cały obszar skóry, aplikacja kosmetyku powinna być jedynie miejscowa – tylko na ciemniejsze plamki, pieprzyki i inne przebarwienia. Należy również podkreślić, że podczas kuracji kosmetykami rozjaśniającymi – kremem, serum lub maścią – nie wolno wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Celem uniknięcia pojawiania się dalszych plam i przebarwień, szczególnie na twarzy, konieczne jest stosowanie kremów na przebarwienia z wysokim filtrem SPF 30 lub 50.

Należy wskazać, że plamy na skórze nie zawsze mogą być skutecznie usunięte kremem na przebarwienia, a jedynie rozjaśnione lub częściowo wybielone. Dlatego należy stosować odpowiednią ochronę kosmetykami z faktorem SPF, które nie tylko zapobiegają powstawaniu przebarwień, ale również przedwczesnemu starzeniu się skóry i zmarszczek.Kiedy stosować i jak działa krem na przebarwienia słoneczne? -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
Malwina Bursztynowicz (kosmetolog)

Tytuł kosmetologa otrzymała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach. Posiada również dyplom technika farmacji oraz kurs instruktora rekreacji ruchowej uzyskany w Polskiej Akademii Sportu. Ceni sobie rozwój osobisty, dlatego wciąż doszkala się w tej dziedzinie.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.