Bolesna erekcja

baner

Bolesna erekcja

Bolesna erekcja to przypadłość, która pojawia się stosunkowo rzadko. Niemniej jednak zawsze wiąże się ze wstydem i niemożnością odbywania satysfakcjonujących stosunków płciowych. Bolesny wzwód to krępująca dolegliwość dla mężczyz

Bolesna erekcja to przypadłość, która pojawia się stosunkowo rzadko. Niemniej jednak zawsze wiąże się ze wstydem i niemożnością odbywania satysfakcjonujących stosunków płciowych. Bolesny wzwód to krępująca dolegliwość dla mężczyzn. Ból członka w trakcie wzwodu zazwyczaj nie jest objawem schorzeń czy zaburzeń erekcji. Należy jednak zgłosić się do lekarza, by wykluczyć przykre konsekwencje dolegliwości. Z czym zatem może być związany ból podczas erekcji? Co może mu towarzyszyć?

Ból członka przy wzwodzie

Ból prącia podczas wzwodu to stosunkowo rzadka dolegliwość, która pojawia się statystycznie u 2 mężczyzn na 100. Bolesny wzwód określany jest jako priapizm, ciągotka lub wzwód długotrwały. Ból członka podczas erekcji wówczas spowodowany jest długotrwałą, trwającą nawet 4-6 godzin erekcją. Długi, bolesny wzwód niezależny jest od podniecenia czy stymulacji seksualnej. Wyróżnić można dwa rodzaje priapizmu: o wysokim lub niskim przepływie krwi. Niedokrwienny priapizm występuje znacznie częściej i wiąże się ze zmniejszonym odpływem krwi z prącia, co powoduje niedokrwienie tkanek i ból penisa podczas wzwodu.

Należy wskazać, że długa, bolesna erekcja stanowi przesłankę do natychmiastowej konsultacji lekarskiej, gdyż nieleczona może doprowadzić do impotencji.

Bolesna erekcja nocna

Nocne wzwody pojawiają się u wszystkich mężczyzn i są związane z dostarczaniem przez krew tlenu ciałom jamistym, co gwarantuje utrzymanie członka w pełnym zdrowiu. Dochodzi do nich podczas fazy REM snu, w której występują szybkie, mimowolne ruchy gałek ocznych. Należy wskazać, że w ciągu nocy dochodzi do 4 lub 5 nocnych erekcji, których przyczyn doszukiwać się można w marzeniach sennych. Niemniej jednak niekiedy pojawiają się zburzenia związane z erekcjami podczas snu. Bolesna erekcja nocna to zaburzenie, które charakteryzuje się bolesnymi wzwodami w czasie snu REM. Ponadto, u niektórych mężczyzn może pojawić się bolesna poranna erekcja, która jest ostatnim nocnym wzwodem. Należy podkreślić, że przeprowadzone badania nad bolesnymi erekcjami nie wykazały konkretnych powodów, które mogłyby powodować zaburzenie. Warto jednak wskazać, że u niektórych mężczyzn bolesne nocne erekcje związane są z wcześniejszą dosyć intensywną masturbacją – tego samego dnia bądź tuż przed snem. Niemniej jednak, bolesne nocne wzwody, które utrzymują się przez dłuższy czas, stanowią przesłankę do konsultacji lekarskiej z urologiem. 

Ból głowy przy erekcji

Stosunkowo częstą przypadłością jest ból głowy w trakcie wzwodu i seksu oraz osiąganiu orgazmu. Dolegliwości bólowe zazwyczaj pojawiają się nagle. Ból mężczyźni opisują jako silny i dokuczliwy, zlokalizowany z tyłu głowy (w okolicach potylicy i szyi). Ból głowy w tym przypadku może narastać wraz z podnieceniem i nie ustępować od razu po osiągnięciu orgazmu bądź narastać stopniowo na kilka chwil przed orgazmem. Ponadto, ból głowy może mieć charakter narastający wraz ze wzrostem podniecenia bądź od początku trwania stosunku. Zazwyczaj bóle towarzyszące aktywności seksualnej nie są groźne i nie wymagają leczenia, mogą mieć związek z bólami migrenowymi. Niemniej jednak w niektórych przypadkach mogą być związane z nieprawidłowościami w budowie naczyń krwionośnych, które zaopatrują mózg w krew. Wówczas mogą sygnalizować poważne zmiany tj. tętniak lub naczyniak tętniczo-żylny. Z tego powodu warto skonsultować się z lekarzem celem wykluczenia poważnych zmian.

Ból brzucha podczas wzwodu

Niektórzy mężczyźni uskarżają się na ból brzucha i podbrzusza podczas wzwodu. Dolegliwości bólowe penisa i brzucha w takiej sytuacji mogą być spowodowane nadmiernym napięciem seksualnym. Wynikają one z powtarzających się stanów dużego podniecenia seksualnego. Długotrwała erekcja i brak stosunku są zazwyczaj bezpośrednią przyczyną dolegliwości bólowych. U niektórych mężczyzn dodatkowo pojawia się ból prącia we wzwodzie, a niekiedy nawet żołędzia. Rozwiązaniem problemu może być osiąganie satysfakcji seksualnej poprzez odbycie stosunku płciowego. Niemniej jednak w sytuacji, kiedy mimo uzyskania wzwodu i zbliżenia prowadzącego do ejakulacji dolegliwości nie ustąpią, należy zgłosić się na konsultację lekarską do urologa, bowiem konieczne mogą okazać się badania lekarskie.

Warto wskazać, że u niektórych mężczyzn ból brzucha lub podbrzusza pojawia się po erekcji. W takiej sytuacji ma zazwyczaj związek z silnym pobudzeniem, do którego dochodzi podczas stosunku. Dodatkowo, ból brzucha może być spowodowany dużym napięciem i jego spadkiem po wzwodzie oraz odbytym stosunku.

Ból podbrzusza i brzucha u panów może być związany również z chorobami prostaty. Zazwyczaj dolegliwościom bólowym zlokalizowanym w podbrzuszu towarzyszy ból krocza i prącia podczas wzwodu, a niekiedy nawet w okolicach odbytu podczas erekcji. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu lub urologa. Warto podkreślić, że regularne badanie jąder i kontrolowanie prostaty pozwala zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom.

Ból w pachwinie przy erekcji

Ból w pachwinie u mężczyzn zazwyczaj wywołany jest żylakami powrózka nasiennego, w skład którego wchodzi nasieniowód, naczynia krwionośne tętnicze i żylne oraz nerwy. Należy wskazać, że powrózek przebiega przez kanał pachwinowy. Co ważne, żylaki mogą pojawić się u panów w każdym wieku. Niemniej jednak najczęściej występują u młodych mężczyzn. Żylaki pojawiają się w wyniku poszerzenia splotu wiciowatego żylnego. Co więcej, mogą nie dawać żadnych objawów, ale równie dobrze mogą im towarzyszyć dolegliwości bólowe w okolicy moszny i pachwiny. Należy podkreślić, że w przypadku żylaków powrózka nasiennego ból nasila się głównie podczas długotrwałego stania, chodzenia, ale równie typowy jest ból w czasie erekcji. Warto wskazać, że obecność żylaków może powodować zmniejszenie ilości plemników.

Ból w pachwinie może być również spowodowany stulejką. Dolegliwościom wówczas towarzyszy ból penisa we wzwodzie, który powodowany jest niemożnością całkowitego zsunięcia napletka z żołędzia. W tym przypadku ból penisa podczas wzwodu ma jednoznaczną przyczynę, którą można leczyć poprzez poddanie się nieinwazyjnemu, prostemu zabiegowi chirurgicznemu, który polega na usunięciu zwężonej części napletka. Inną przyczyną bólu pachwiny podczas wzwodu może być także zapalenie cewki moczowej. W tym przypadku konieczna jest antybiotykoterapia. 

Ból jąder po erekcji

Ból jąder po wzwodzie to stosunkowo częsta dolegliwość, która pojawić się może u mężczyzn w różnym wieku. Bóle jąder i ich okolic zazwyczaj spowodowane są przedłużonym, nadmiernym pobudzeniem seksualnym i długim wzwodem, które nie kończy się swobodnym wytryskiem (ejakulacją). Przyczyną bólu w tym przypadku jest nadmierna produkcja i nagromadzenie spermy, która nie wypływa z członka w trakcie podniecenia. Kanaliki i przewody wówczas są rozdęte, co po czasie skutkuje bólem jąder. Warto wskazać, że dolegliwości mogą dotyczyć jąder i penisa (a nawet cewki moczowej), ale u niektórych mężczyzn mogą dotyczyć tylko jednego jądra. Sytuacja ta nie jest związana z problemem z erekcją, a pojawia się przy długotrwałym wzwodzie bez wytrysku.

Dla mężczyzn równie krępujący jest niepełny wzwód. Stanowi on nie tylko źródło dyskomfortu psychicznego u panów, ale uniemożliwia również odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Przyczyny niepełnego wzwodu mogą wynikać z wielu schorzeń, ale niekiedy są spowodowane nadmiernym stresem. Z tego powodu problemy z erekcją należy konsultować z lekarzem – urologiem, który pomoże odzyskać kontrolę nad pełną erekcją.

Układ rozrodczy i moczowy

Ulubione pozycje seksualne kobiet - 10 pozycji seksualnych, które dają niezapomniane doznania
Seks odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Umacnia związek, pozwala lepiej poznać swoje ciało i zaspokoić skrywane pragnienia....

Serce i układ krążenia

Niskie ciśnienie: czy wymaga leczenia? – przyczyny, objawy, leczenie
Niskie ciśnienie tętnicze (hipotonia, niedociśnienie, hipotensja) może wystąpić u każdej osoby, nawet małych dzieci i sportowców. Chociaż nie jest tak częste i tak niebezpieczne, jak nadciśnienie tętnicze i przeważnie nie utrudnia norma...

Zdrowy tryb życia

Dieta ketogeniczna (keto) – co należy wiedzieć i jakie są wady oraz zalety?
Ludzie od wieków stosują różne diety odchudzające. Najczęściej ma to miejsce, kiedy zbliża się wiosna i lżejsze ubranie odsłania krągłe kształty ciała. Nie zawsze jednak diety stosuje się w celach estetycznych. Przy niektórych schorz...

Choroby i dolegliwości

Jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo i po jedzeniu?
Cukier odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie. Należy do węglowodanów, które stanowią główne źródło energetyczne. Węglowodany ulegają rozłożeniu w procesie trawienia na cukier prosty – glukozę. Jej obecność jest niezbędna do pr...

Dieta i odchudzanie

Bób - poznaj jego zdrowotne właściwości
Bób to znane od starożytności warzywo strączkowe, po które chętnie sięgamy w sezonie letnim. Stanowi pożywną i zarazem nietuczącą przekąskę - zawiera mało tłuszczu, za to dużo białka, a także błonnik. Oprócz walorów smakowych i w...

Informacje dla pacjenta

Monocyty – o czym świadczą podwyższone monocyty?
Monocyty to komórki, które wchodzą w skład białych krwinek (leukocytów). Krążą one we krwi i w razie potrzeby wydostają się z naczyń krwionośnych do tkanek otaczających dane naczynie. W trakcie tego procesu przeistaczają się w makrofa...

Sport i fitness

Modzele, nagniotki, odciski – czym są i jak je usunąć? Sprawdzone plastry na odciski
Odciski, nagniotki i modzele potrafią mocno uprzykrzyć życie. Powodują ból, utrudniają chodzenie, wyglądają nieestetycznie. Często powstają w najmniej odpowiednim momencie, przed ważną rozmową, imprezą czy spotkaniem. W dodatku mogą po...

Informacje dla pacjenta

Czym jest hydroksyzyna (hydroxyzinum) na uspokojenie? Dawkowanie i przeciwwskazania
Gdy leki dostępne bez recepty oraz naturalne specyfiki przestają być skuteczne, zazwyczaj poszukiwane są nowe rozwiązania problemu związanego ze stresem. Jeśli mowa o preparatach na uspokojenie to jednym z popularniejszych, wydawanych z przepi...

Układ rozrodczy i moczowy

7 skutecznych metod na opóźnienie wytrysku podczas stosunku
Szybki wytrysk to z reguły koniec miłosnych uniesień, dlatego każdy mężczyzna pragnie przeciągnąć jak najdłużej moment swojego spełnienia. Za optymalną długość stosunku uważa się akt trwający 7-13 minut. Panom najczęściej udaje s...

Ciąża i dziecko

Współpraca, którą pokochają dzieci i rodzice.
MomMe Cosmetics łączy siły z Kicią Kocią i tworzy nowy wymiar pielęgnacji.  Każda mama pragnie podarować swojemu dziecku to, co najlepsze - w kwestii pielęgnacji są ...

Kosmetyki i uroda

Zachowaj młodość na dłużej z kolagenem ANTI-AGE
Starzenie się jest naturalnym etapem życia każdego z nas. Proces ten jest wynikiem postępujących wraz z upływem lat zmian, które zachodzą wewnątrz, jak i na zewnątrz ludzkiego organizmu. Podstawowymi i najłatwiejszym...

Odporność, wzmocnienie organizmu

Leczenie bólu nowotworowego – schematy i metody leczenia bólu w chorobach nowotworowych
Nowotwory złośliwe to druga najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce i na świecie. Pacjenci onkologiczni w zaawansowanym stadium choroby skarżą się na bóle nowotworowe, które przyjmują różną postać....

Układ oddechowy

Polipy w nosie: czynniki ryzyka, objawy, leczenie. Od czego robią się polipy w nosie?
Polipy w nosie to miękkie guzki, które powstają w wyniku zmian alergicznych lub stanów zapalnych. Chociaż nie są groźne dla zdrowia, obniżają drożność nosa, czułość węchu, a także wywołują nieżyt nosa i ból....

Układ nerwowy

Narkolepsja - na czym polegają niekontrolowane napady snu w ciągu dnia?
Zmagasz się z niemożliwymi do opanowania napadami senności w ciągu dnia, którym towarzyszy nagła i krótkotrwała utrata napięcia mięśniowego? Być może zmagasz się z rzadkim zaburzeniem snu - narkolepsją, która znacząco utrudnia codz...

Choroby skóry

Współczesna akupunktura – co leczy? Ile kosztuje zabieg nakłuwania skóry i tkanki podskórnej?
Akupunktura to praktykowana od wieków forma terapii rozmaitych schorzeń. Stymulacja skóry specjalnymi igłami ma na celu leczenie powiązanych z danymi obszarami narządów....

Choroby wieku dziecięcego

Pleśniawki u noworodka: objawy, leczenie i metody zapobiegania
Wygląd języka wiele mówi o zdrowiu dziecka. Pleśniawki u noworodka są częstym zjawiskiem, które daje specyficzne objawy. Jakie są ich przyczyny, sposób leczenia oraz jak wygląda ich profilaktyka?...

Układ rozrodczy i moczowy

Implant antykoncepcyjny: najważniejsze informacje, koszty i czas działania
Implant antykoncepcyjny to innowacyjna, odwracalna metoda zapobiegania ciąży. Mimo wysokiego jednorazowego kosztu jest to rozwiązanie wysoce skuteczne i wygodne. Dowiedz się więcej na temat implantu antykoncepcyjnego i jego działaniu....

Układ pokarmowy

Podagrycznik - dobroczynny chwast, który leczy podagrę i wspiera wątrobę
Stosowanie ziół może przynosić wiele korzyści zdrowotnych. Jedną z niezwykle dobroczynnych roślin jest podagrycznik pospolity - ziele stosowane od setek lat w zwalczaniu dny moczanowej oraz wielu innych rozmaitych dolegliwości i schorzeń....

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.