Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Układ rozrodczy i moczowy

Bolesna erekcja

 bolesna erekcja

Bolesna erekcja to przypadłość, która pojawia się stosunkowo rzadko. Niemniej jednak zawsze wiąże się ze wstydem i niemożnością odbywania satysfakcjonujących stosunków płciowych. Bolesny wzwód to krępująca dolegliwość dla mężczyzn. Ból członka w trakcie wzwodu zazwyczaj nie jest objawem schorzeń czy zaburzeń erekcji. Należy jednak zgłosić się do lekarza, by wykluczyć przykre konsekwencje dolegliwości. Z czym zatem może być związany ból podczas erekcji? Co może mu towarzyszyć?

Ból członka przy wzwodzie

Ból prącia podczas wzwodu to stosunkowo rzadka dolegliwość, która pojawia się statystycznie u 2 mężczyzn na 100. Bolesny wzwód określany jest jako priapizm, ciągotka lub wzwód długotrwały. Ból członka podczas erekcji wówczas spowodowany jest długotrwałą, trwającą nawet 4-6 godzin erekcją. Długi, bolesny wzwód niezależny jest od podniecenia czy stymulacji seksualnej. Wyróżnić można dwa rodzaje priapizmu: o wysokim lub niskim przepływie krwi. Niedokrwienny priapizm występuje znacznie częściej i wiąże się ze zmniejszonym odpływem krwi z prącia, co powoduje niedokrwienie tkanek i ból penisa podczas wzwodu.

Należy wskazać, że długa, bolesna erekcja stanowi przesłankę do natychmiastowej konsultacji lekarskiej, gdyż nieleczona może doprowadzić do impotencji.

Bolesna erekcja nocna

Nocne wzwody pojawiają się u wszystkich mężczyzn i są związane z dostarczaniem przez krew tlenu ciałom jamistym, co gwarantuje utrzymanie członka w pełnym zdrowiu. Dochodzi do nich podczas fazy REM snu, w której występują szybkie, mimowolne ruchy gałek ocznych. Należy wskazać, że w ciągu nocy dochodzi do 4 lub 5 nocnych erekcji, których przyczyn doszukiwać się można w marzeniach sennych. Niemniej jednak niekiedy pojawiają się zburzenia związane z erekcjami podczas snu. Bolesna erekcja nocna to zaburzenie, które charakteryzuje się bolesnymi wzwodami w czasie snu REM. Ponadto, u niektórych mężczyzn może pojawić się bolesna poranna erekcja, która jest ostatnim nocnym wzwodem. Należy podkreślić, że przeprowadzone badania nad bolesnymi erekcjami nie wykazały konkretnych powodów, które mogłyby powodować zaburzenie. Warto jednak wskazać, że u niektórych mężczyzn bolesne nocne erekcje związane są z wcześniejszą dosyć intensywną masturbacją – tego samego dnia bądź tuż przed snem. Niemniej jednak, bolesne nocne wzwody, które utrzymują się przez dłuższy czas, stanowią przesłankę do konsultacji lekarskiej z urologiem. 

Ból głowy przy erekcji

Stosunkowo częstą przypadłością jest ból głowy w trakcie wzwodu i seksu oraz osiąganiu orgazmu. Dolegliwości bólowe zazwyczaj pojawiają się nagle. Ból mężczyźni opisują jako silny i dokuczliwy, zlokalizowany z tyłu głowy (w okolicach potylicy i szyi). Ból głowy w tym przypadku może narastać wraz z podnieceniem i nie ustępować od razu po osiągnięciu orgazmu bądź narastać stopniowo na kilka chwil przed orgazmem. Ponadto, ból głowy może mieć charakter narastający wraz ze wzrostem podniecenia bądź od początku trwania stosunku. Zazwyczaj bóle towarzyszące aktywności seksualnej nie są groźne i nie wymagają leczenia, mogą mieć związek z bólami migrenowymi. Niemniej jednak w niektórych przypadkach mogą być związane z nieprawidłowościami w budowie naczyń krwionośnych, które zaopatrują mózg w krew. Wówczas mogą sygnalizować poważne zmiany tj. tętniak lub naczyniak tętniczo-żylny. Z tego powodu warto skonsultować się z lekarzem celem wykluczenia poważnych zmian.

Ból brzucha podczas wzwodu

Niektórzy mężczyźni uskarżają się na ból brzucha i podbrzusza podczas wzwodu. Dolegliwości bólowe penisa i brzucha w takiej sytuacji mogą być spowodowane nadmiernym napięciem seksualnym. Wynikają one z powtarzających się stanów dużego podniecenia seksualnego. Długotrwała erekcja i brak stosunku są zazwyczaj bezpośrednią przyczyną dolegliwości bólowych. U niektórych mężczyzn dodatkowo pojawia się ból prącia we wzwodzie, a niekiedy nawet żołędzia. Rozwiązaniem problemu może być osiąganie satysfakcji seksualnej poprzez odbycie stosunku płciowego. Niemniej jednak w sytuacji, kiedy mimo uzyskania wzwodu i zbliżenia prowadzącego do ejakulacji dolegliwości nie ustąpią, należy zgłosić się na konsultację lekarską do urologa, bowiem konieczne mogą okazać się badania lekarskie.

Warto wskazać, że u niektórych mężczyzn ból brzucha lub podbrzusza pojawia się po erekcji. W takiej sytuacji ma zazwyczaj związek z silnym pobudzeniem, do którego dochodzi podczas stosunku. Dodatkowo, ból brzucha może być spowodowany dużym napięciem i jego spadkiem po wzwodzie oraz odbytym stosunku.

Ból podbrzusza i brzucha u panów może być związany również z chorobami prostaty. Zazwyczaj dolegliwościom bólowym zlokalizowanym w podbrzuszu towarzyszy ból krocza i prącia podczas wzwodu, a niekiedy nawet w okolicach odbytu podczas erekcji. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu lub urologa. Warto podkreślić, że regularne badanie jąder i kontrolowanie prostaty pozwala zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom.

Ból w pachwinie przy erekcji

Ból w pachwinie u mężczyzn zazwyczaj wywołany jest żylakami powrózka nasiennego, w skład którego wchodzi nasieniowód, naczynia krwionośne tętnicze i żylne oraz nerwy. Należy wskazać, że powrózek przebiega przez kanał pachwinowy. Co ważne, żylaki mogą pojawić się u panów w każdym wieku. Niemniej jednak najczęściej występują u młodych mężczyzn. Żylaki pojawiają się w wyniku poszerzenia splotu wiciowatego żylnego. Co więcej, mogą nie dawać żadnych objawów, ale równie dobrze mogą im towarzyszyć dolegliwości bólowe w okolicy moszny i pachwiny. Należy podkreślić, że w przypadku żylaków powrózka nasiennego ból nasila się głównie podczas długotrwałego stania, chodzenia, ale równie typowy jest ból w czasie erekcji. Warto wskazać, że obecność żylaków może powodować zmniejszenie ilości plemników.

Ból w pachwinie może być również spowodowany stulejką. Dolegliwościom wówczas towarzyszy ból penisa we wzwodzie, który powodowany jest niemożnością całkowitego zsunięcia napletka z żołędzia. W tym przypadku ból penisa podczas wzwodu ma jednoznaczną przyczynę, którą można leczyć poprzez poddanie się nieinwazyjnemu, prostemu zabiegowi chirurgicznemu, który polega na usunięciu zwężonej części napletka. Inną przyczyną bólu pachwiny podczas wzwodu może być także zapalenie cewki moczowej. W tym przypadku konieczna jest antybiotykoterapia. 

Ból jąder po erekcji

Ból jąder po wzwodzie to stosunkowo częsta dolegliwość, która pojawić się może u mężczyzn w różnym wieku. Bóle jąder i ich okolic zazwyczaj spowodowane są przedłużonym, nadmiernym pobudzeniem seksualnym i długim wzwodem, które nie kończy się swobodnym wytryskiem (ejakulacją). Przyczyną bólu w tym przypadku jest nadmierna produkcja i nagromadzenie spermy, która nie wypływa z członka w trakcie podniecenia. Kanaliki i przewody wówczas są rozdęte, co po czasie skutkuje bólem jąder. Warto wskazać, że dolegliwości mogą dotyczyć jąder i penisa (a nawet cewki moczowej), ale u niektórych mężczyzn mogą dotyczyć tylko jednego jądra. Sytuacja ta nie jest związana z problemem z erekcją, a pojawia się przy długotrwałym wzwodzie bez wytrysku.

Dla mężczyzn równie krępujący jest niepełny wzwód. Stanowi on nie tylko źródło dyskomfortu psychicznego u panów, ale uniemożliwia również odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Przyczyny niepełnego wzwodu mogą wynikać z wielu schorzeń, ale niekiedy są spowodowane nadmiernym stresem. Z tego powodu problemy z erekcją należy konsultować z lekarzem – urologiem, który pomoże odzyskać kontrolę nad pełną erekcją.mgr farm. Cezary Stańczak
Ukończył Wydział Farmacji na Akademii Medycznej w Łodzi otrzymując tytuł magistra farmacji. Uzyskał też stopień MBA kończąc Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi oraz Paris Business School.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.