Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Axxon
Adres

Baletowa 30, 02-867 Warszawa

Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Axyven 150 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu 28 sztuk Skład

Każda tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 150mg wenlafaksyny (w postaci chlorowodorku).

Axyven 150 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu 28 sztuk Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu jest leczenie epizodów dużej depresji oraz zapobieganie nawrotom choroby. Preparat jest zalecany podczas leczenia uogólnionych zaburzeń lękowych, leczenia fobii społecznej oraz w leczeniu napadów paniki z agorafobią lub bez niej.

Axyven 150 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu 28 sztuk Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne. Wenlafaksyna i jej aktywny metabolit O-demetylowenlafaksyna (ODV) są inhibitorami
zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny.

Axyven 150 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu 28 sztuk Dawkowanie

Tabletki należy przyjmować doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Preparat  należy przyjmować podczas posiłku, najlepiej o tej samej porze każdego dnia (rano lub wieczorem). Pacjentów należy leczyć wystarczająco długo, zwykle przez kilka miesięcy lub dłużej. Należy również regularnie dokonywać oceny leczenia, indywidualnie u każdego pacjenta. Leczenie długoterminowe może być również właściwe w zapobieganiu nawrotom epizodów dużej depresji. Stosowanie leków przeciwdepresyjnych powinno być kontynuowane, przez co najmniej 6 miesięcy od uzyskania remisji.

Axyven 150 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu 28 sztuk Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań w stosowaniu tego preparatu należy nadwrażliwość lub uczulenie na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w preparacie. Ze względu na możliwość wystąpienia zespołu serotoninowego z objawami, takimi jak: drżenie, pobudzenie oraz hipertermia nie zaleca się jednoczesnego stosowania leku z nieodwracalnymi inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO). Leczenie wenlafaksyną należy rozpocząć po co najmniej 14 dniach od zakończenia leczenia nieodwracalnymi IMAO. Przyjmowanie wenlafaksyny musi być przerwane na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem leczenia nieodwracalnymi IMAO

Axyven 150 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu 28 sztuk Dodatkowe

Preparatu nie należy stosować w ciąży, chyba że spodziewane korzyści dla matki są większe niż prawdopodobne ryzyko dla dziecka.
Nie należy karmić piersią podczas stosowania preparatu.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania preparatu jest leczenie epizodów dużej depresji oraz zapobieganie nawrotom choroby. Preparat jest zalecany podczas leczenia uogólnionych zaburzeń lękowych, leczenia fobii społecznej oraz w leczeniu napadów paniki z agorafobią lub bez niej.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne. Wenlafaksyna i jej aktywny metabolit O-demetylowenlafaksyna (ODV) są inhibitorami zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.