product-image
Aspirin Pro 500 mg 8 tabletek powlekanych
7.93 zł

Niedostępny

Aspirin Pro 500 mg 8 tabletek powlekanych
Aspirin Pro 500 mg 8 tabletek powlekanych
Aspirin Pro 500 mg 8 tabletek powlekanych
Aspirin Pro 500 mg 8 tabletek powlekanych
Aspirin Pro 500 mg 8 tabletek powlekanych

Aspirin Pro 500 mg 8 tabletek powlekanych

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)

x8 x20 x80
Producent
Bayer sp. z o.o.

al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Pojemność
8szt.
Postać
Marka


Formy dostawy:

delivery img delivery img delivery img

Formy płatności:

payment img payment img payment img payment img payment img payment img

Niedostępny

7.93 zł

Opis

Ból
Gorączka
Stan zapalny
Bóle towarzyszące gorączce
Gorączka
Stan zapalny

Dobrze znana Aspirin® w nowej odsłonie

Dobrze znana Aspirin® w nowej odsłonie

Aspirin® Pro to powlekana tabletka z musującym rdzeniem, o gładkiej powierzchni, która nie rozpada się od razu w ustach, ale dopiero po połknięciu. Dzięki temu łatwiej jest ją połykać.

Aspirin® Pro sześć razy szybciej uwalnia substancję aktywną i zwalcza ból szybciej niż kiedykolwiek w porównaniu do tradycyjnych tabletek Aspirin® 500mg.

Aspirin® Pro to powlekana tabletka z musującym rdzeniem, o gładkiej powierzchni, która nie rozpada się od razu w ustach, ale dopiero po połknięciu. Dzięki temu łatwiej jest ją połykać.

Aspirin® Pro sześć razy szybciej uwalnia substancję aktywną i zwalcza ból szybciej niż kiedykolwiek w porównaniu do tradycyjnych tabletek Aspirin® 500mg.

1 tabletka Aspirin® Pro...
1 tabletka Aspirin® Pro...
Zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego działającego przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Unikalna technologia Microactive®
2,5x szybsze wchłanianie
6x szybsze uwalnianie
*W porównaniu z tabletkami Aspirin®, zgodnie z CHPL.

**W porównaniu z tabletkami Aspirin® 500mg

*W porównaniu z tabletkami Aspirin®, zgodnie z CHPL.

**W porównaniu z tabletkami Aspirin® 500mg

Czym jest przeziębienie?


Przeziębienie to infekcja wirusowa będąca przyczyną zapalenia błony śluzowej górnych dróg oddechowych, czyli nosa, gardła i zatok przynosowych. U osób dorosłych występują przeciętnie 2-4 przeziębienia w roku, natomiast u dzieci nawet 8-12 przeziębień rocznie.

Czym jest przeziębienie?


Przeziębienie to infekcja wirusowa będąca przyczyną zapalenia błony śluzowej górnych dróg oddechowych, czyli nosa, gardła i zatok przynosowych. U osób dorosłych występują przeciętnie 2-4 przeziębienia w roku, natomiast u dzieci nawet 8-12 przeziębień rocznie.

Jakie są objawy przeziębienia?

  • Kichanie
  • Katar
  • Zatkany nos
  • Ból gardła / drapanie w gardle (zwykle tylko na początku choroby, szybko ustępuje)
  • Kaszel (zwykle dopiero po 4-5 dniach, kiedy katar zaczyna już ustępować)
  • Gorączka – jeżeli w ogóle występuje (częściej u dzieci, u dorosłych rzadziej), to utrzymuje się krótko (zwykle ustępuje w ciągu 48 godzin) i jest niezbyt wysoka (< 39º C)

Jakie są objawy przeziębienia?

  • Kichanie
  • Katar
  • Zatkany nos
  • Ból gardła / drapanie w gardle (zwykle tylko na początku choroby, szybko ustępuje)
  • Kaszel (zwykle dopiero po 4-5 dniach, kiedy katar zaczyna już ustępować)
  • Gorączka – jeżeli w ogóle występuje (częściej u dzieci, u dorosłych rzadziej), to utrzymuje się krótko (zwykle ustępuje w ciągu 48 godzin) i jest niezbyt wysoka (< 39º C)

Co wywołuje przeziębienie?

Zakażenie górnych dróg oddechowych potocznie zwane przeziębieniem może zostać wywołane przez różne wirusy. Najczęściej, bo w 50% przypadków, przyczyną są rinowirusy.

Co wywołuje przeziębienie?

Zakażenie górnych dróg oddechowych potocznie zwane przeziębieniem może zostać wywołane przez różne wirusy. Najczęściej, bo w 50% przypadków, przyczyną są rinowirusy.

Ile trwa przeziębienie?

Czas trwania objawów jest różny: gorączka do 3 dni, nieżyt nosa i ból gardła zwykle do 7-10 dni, kaszel do 2-3 tygodni. Objawy są najbardziej nasilone w ciągu pierwszych 2-3 dni, a potem zmniejszają się.

Ile trwa przeziębienie?

Czas trwania objawów jest różny: gorączka do 3 dni, nieżyt nosa i ból gardła zwykle do 7-10 dni, kaszel do 2-3 tygodni. Objawy są najbardziej nasilone w ciągu pierwszych 2-3 dni, a potem zmniejszają się.

Jak powstaje uczucie bólu?

Gdy nasze receptory bólu zostają pobudzone, wysyłają do mózgu sygnały, które powodują reakcję znaną nam pod nazwą bólu. Chociaż to uczucie nieprzyjemne, w ten sposób nasze ciało daje nam znać, że powinniśmy na coś zwrócić uwagę.


Ból może być wynikiem szerokiego spektrum bodźców: fizycznych, chemicznych lub termicznych. Gdy tkanka zostaje dostatecznie pobudzona, dochodzi do miejscowej produkcji substancji zwanych prostaglandynami, które są przyczyną stanów zapalnych, bólu i gorączki. Hamując produkcję prostaglandyn, Aspirin®  zmniejsza stan zapalny, obniża gorączkę i przynosi ulgę w bólu.

Jak powstaje uczucie bólu?

Gdy nasze receptory bólu zostają pobudzone, wysyłają do mózgu sygnały, które powodują reakcję znaną nam pod nazwą bólu. Chociaż to uczucie nieprzyjemne, w ten sposób nasze ciało daje nam znać, że powinniśmy na coś zwrócić uwagę.


Ból może być wynikiem szerokiego spektrum bodźców: fizycznych, chemicznych lub termicznych. Gdy tkanka zostaje dostatecznie pobudzona, dochodzi do miejscowej produkcji substancji zwanych prostaglandynami, które są przyczyną stanów zapalnych, bólu i gorączki. Hamując produkcję prostaglandyn, Aspirin®  zmniejsza stan zapalny, obniża gorączkę i przynosi ulgę w bólu.

ASPIRIN®


Zastosowanie

Ból głowy, bóle mięśniowe, gorączka

Forma

Tabletki

Skład

500 mg kwasu acetylo-salicylowego


ASPIRIN® 
MUSUJĄCA

Zastosowanie

Ból głowy, bóle mięśniowe, gorączka

Forma

Tabletki

Skład

500 mg kwasu acetylo-

salicylowego

ASPIRIN® C


Zastosowanie

Objawy przeziębienia i grypy

Forma

Tabletki musujące

Skład

400 mg kwasu acetylo-salicylowego + 240 mg witaminy C

ASPIRIN® C
FORTE

Zastosowanie

Objawy przeziębienia i grypy


Forma

Tabletki musujące

Skład

800 mg kwasu acetylo-salicylowego + 480 mg witaminy C

ASPIRIN®
EFFECT

Zastosowanie

Ból głowy, bóle mięśniowe, gorączka

Forma

Granulat do stosowania na języku

Skład

500 mg kwasu acetylo-salicylowego

Często zadawane pytania
Grypa jest stanem poważniejszym niż przeziębienie. Jej początkowe objawy pojawiają się szybciej, są bardziej nasilone i trwają dłużej. Grypa może być chorobą zagrażającą życiu, szczególnie u osób starszych, małych dzieci, osób z osłabionym układem odpornościowym, a także z przewlekłymi chorobami układowymi. Jak je od siebie odróżnić?


Przeziębienie

Grypa

Gorączka

Rzadko

Często ( ≥ 38 st. c, przez 3-5 dni)

Ból głowy

Rzadko

Często

Bóle mięśniowe i kostno stawowe

Niewielkie

Nasilone

Osłabienie

Czasami

Zwykle, nawet do 2-3 tygodni

Znaczne wyczerpanie

Nigdy

Często, na początku choroby

Zatkany nos

Często

Czasami

Kichanie

Zwykle

Czasami

Ból gardła

Często

Czasami

Ból w klatce piersiowej

Niewielkie nasilenie

Często, objawy mogą być nasilone

Większość osób cierpiących na częste bóle głowy może odczuć poprawę, stosując jeden z wymienionych poniżej sposobów zwalczania bólu:
  • Zidentyfikuj czynniki wywołujące ból głowy. Może to być np. nieodpowiednia dieta, brak odpoczynku, zmiany hormonalne itp.
  • Zacznij od uregulowania swojego trybu życia. Pomoże Ci to uniknąć zakłóceń równowagi.
  • Naucz się technik relaksacyjnych, co zmniejszy poziom stresu na co dzień.
  • Kiedy środki niefarmakologiczne zawiodą i ból głowy nie minie, Aspirin® może Ci pomóc w łagodzeniu napięciowych i migrenowych bólów głowy. Jeżeli w ciągu 3-4 dni nie nastąpiła poprawa, należy skontaktować się z lekarzem.

Oto niektóre sposoby, które mogą pomóc uniknąć powstawania i utrzymywania się bólów mięśni i ciała:
  • Zawsze dostosowuj aktywność fizyczną do swoich możliwości i zwiększaj obciążenia stopniowo.
  • Przed rozpoczęciem ćwiczeń zrób rozgrzewkę. Powinna trwać od 10 do 15 minut. Może to być bieg lub chód w miejscu.
  • Wysypiaj się. Dobry sen w przyjaznym otoczeniu jest bardzo ważny.
  • Postaraj się ograniczyć stres, np. poprzez ćwiczenia oddechowe, medytację czy jogę.
  • Kiedy środki niefarmakologiczne zawiodą, Aspirin®, lek o właściwościach przeciwzapalnych i przecwiwbólowych może Ci pomóc.

Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc chronić Twój kręgosłup:
  • Podnosząc ciężkie przedmioty, nie pochylaj się, lecz ugnij kolana.
  • Nadwaga ma związek z bólami pleców, dlatego utrzymuj odpowiednią wagę.
  • Pozwól kręgosłupowi odpocząć, śpiąc na boku z ugiętymi kolanami. Głowę połóż na poduszce.
  • Ćwiczenia oddechowe mogą pomóc w poprawie postawy, wzmacniając i rozciągając mięśnie.
  • Gdy pomimo Twoich starań ból kręgosłupa nie minie, możesz zażyć niesteroidowy lek przeciwzapalny, który pomoże Ci wrócić do codziennych zajęć. Przykładowe niesteroidowe leki przeciwbólowe to Ibuprofen, Naproksen, Diklofenak i Aspirin®

Substancją czynną Aspirin® jest kwas acetylosalicylowy. Mechanizm działania kwasu acetylosalicylowego jest szeroko udokumentowany i opisany w dostępnej literaturze. Kwas acetylosalicylowy hamuje produkcję niektórych substancji w ludzkim organizmie (znanych jako prostaglandyny) pośredniczących w powstawaniu bólu, gorączki i stanów zapalnych, które mogą towarzyszyć urazom. Dzięki temu łagodzi ból, obniża gorączkę i leczy stany zapalne.

Każdy lek, szczególnie gdy jest stosowany bez kontroli lekarza lub farmaceuty, może powodować działania niepożądane. Kwas acetylosalicylowy jest używany przez ludzi na całym świecie od ponad 100 lat, dzięki czemu jego bezpieczeństwo dla zdrowia jest dobrze poznane. Szczegółowe informacje na temat działań niepożądanych Aspirin® znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Jeżeli podejrzewasz, że po przyjęciu Aspirin® pojawiły się u Ciebie działania niepożądane wymienione lub niewymienione w ulotce, przerwij stosowanie leku i skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kwas acetylosalicylowy zazwyczaj nie wpływa na działanie większości przepisanych przez lekarza lekarstw. Mimo to, jeśli przyjmujesz inne leki, przed rozpoczęciem przyjmowania kwasu acetylosalicylowego zalecamy skonsultowanie się z lekarzem.
Nie należy stosować Aspirin® wraz z lekiem metotreksat, podawanym w dawkach powyżej 15 mg na tydzień.
Należy zachować szczególną ostrożność i skonsultować się z lekarzem, jeżeli pacjent stosuje leki zmniejszające krzepliwość krwi, leki przeciwcukrzycowe, leki na dnę moczanową, leki przeciwdepresyjne, leki moczopędne, niektóre leki na nadciśnienie. Inne informacje dotyczące ewentualnych interakcji z innymi lekami oraz pozostałego ryzyka można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania.

Cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do stosowania Aspirin®, ale działanie niektórych leków przeciwcukrzycowych może zostać zaburzone przez kwas acetylosalicylowy. W tym przypadku warto zasięgnąć porady lekarza, ponieważ to właśnie on ma najpełniejsze informacje związane z historią choroby i zażywanymi lekami, dlatego będzie w stanie udzielić najlepszej odpowiedzi na to pytanie.

Ze względu na swój mechanizm działania, to jest hamowanie enzymu cyklooksygenazy, odpowiedzialnego m.in. za wytwarzanie prostaglandyn i tromboksanów, Aspirin® może powodować zahamowanie krzepnięcia krwi. Jest to zarówno potencjalne działanie niepożądane, ponieważ może przyczynić się do krwawień, jak i działanie wykorzystywane w lecznictwie. Na rynku istnieją leki zawierające kwas acetylosalicylowy, wykorzystywane w medycynie w celu zapobiegania zawałom serca i udarom mózgu.

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować kwasu acetylosalicylowego– chyba że na wyraźne polecenie lekarza i pod jego ścisłym nadzorem.

Często zadawane pytania

Grypa jest stanem poważniejszym niż przeziębienie. Jej początkowe objawy pojawiają się szybciej, są bardziej nasilone i trwają dłużej. Grypa może być chorobą zagrażającą życiu, szczególnie u osób starszych, małych dzieci, osób z osłabionym układem odpornościowym, a także z przewlekłymi chorobami układowymi. Jak je od siebie odróżnić?

Przeziębienie

Gorączka: Rzadko 
Ból głowy: Rzadko 
Bóle mięśniowe i kostno stawowe: Niewielkie 
Osłabienie: czasami 
Znaczne wyczerpanie: Nigdy
Zatkany nos: Często 
Kichanie: Zwykle 
Ból gardła: Często 
Ból w klatce piersiowej: Niewielkie nasilenie

Grypa

Gorączka: Często (≥ 38 st. C, przez 3-5 dni) 
Ból głowy: Często 
Bóle mięśniowe i kostno stawowe: Nasilone 
Osłabienie: Zwykle, nawet do 2-3 tygodni 
Znaczne wyczerpanie: Często, na początku choroby 
Zatkany nos: Czasami 
Kichanie: Czasami 
Ból gardła: Czasami 
Ból w klatce piersiowej: Często, objawy mogą być nasilone

Substancją czynną Aspirin® jest kwas acetylosalicylowy. Mechanizm działania kwasu acetylosalicylowego jest szeroko udokumentowany i opisany w dostępnej literaturze. Kwas acetylosalicylowy hamuje produkcję niektórych substancji w ludzkim organizmie (znanych jako prostaglandyny) pośredniczących w powstawaniu bólu, gorączki i stanów zapalnych, które mogą towarzyszyć urazom. Dzięki temu łagodzi ból, obniża gorączkę i leczy stany zapalne.

Każdy lek, szczególnie gdy jest stosowany bez kontroli lekarza lub farmaceuty, może powodować działania niepożądane. Kwas acetylosalicylowy jest używany przez ludzi na całym świecie od ponad 100 lat, dzięki czemu jego bezpieczeństwo dla zdrowia jest dobrze poznane. Szczegółowe informacje na temat działań niepożądanych Aspirin® znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Jeżeli podejrzewasz, że po przyjęciu Aspirin® pojawiły się u Ciebie działania niepożądane wymienione lub niewymienione w ulotce, przerwij stosowanie leku i skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kwas acetylosalicylowy zazwyczaj nie wpływa na działanie większości przepisanych przez lekarza lekarstw. Mimo to, jeśli przyjmujesz inne leki, przed rozpoczęciem przyjmowania kwasu acetylosalicylowego zalecamy skonsultowanie się z lekarzem.

Nie należy stosować Aspirin® wraz z lekiem metotreksat, podawanym w dawkach powyżej 15 mg na tydzień.

Należy zachować szczególną ostrożność i skonsultować się z lekarzem, jeżeli pacjent stosuje leki zmniejszające krzepliwość krwi, leki przeciwcukrzycowe, leki na dnę moczanową, leki przeciwdepresyjne, leki moczopędne, niektóre leki na nadciśnienie. Inne informacje dotyczące ewentualnych interakcji z innymi lekami oraz pozostałego ryzyka można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania.

Cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do stosowania Aspirin®, ale działanie niektórych leków przeciwcukrzycowych może zostać zaburzone przez kwas acetylosalicylowy. W tym przypadku warto zasięgnąć porady lekarza, ponieważ to właśnie on ma najpełniejsze informacje związane z historią choroby i zażywanymi lekami, dlatego będzie w stanie udzielić najlepszej odpowiedzi na to pytanie.

Ze względu na swój mechanizm działania, to jest hamowanie enzymu cyklooksygenazy, odpowiedzialnego m.in. za wytwarzanie prostaglandyn i tromboksanów, Aspirin® może powodować zahamowanie krzepnięcia krwi. Jest to zarówno potencjalne działanie niepożądane, ponieważ może przyczynić się do krwawień, jak i działanie wykorzystywane w lecznictwie. Na rynku istnieją leki zawierające kwas acetylosalicylowy, wykorzystywane w medycynie w celu zapobiegania zawałom serca i udarom mózgu.

Kwas acetylosalicylowy zazwyczaj nie wpływa na działanie większości przepisanych przez lekarza lekarstw. Mimo to, jeśli przyjmujesz inne leki, przed rozpoczęciem przyjmowania kwasu acetylosalicylowego zalecamy skonsultowanie się z lekarzem.

Nie należy stosować Aspirin® wraz z lekiem metotreksat, podawanym w dawkach powyżej 15 mg na tydzień.

Należy zachować szczególną ostrożność i skonsultować się z lekarzem, jeżeli pacjent stosuje leki zmniejszające krzepliwość krwi, leki przeciwcukrzycowe, leki na dnę moczanową, leki przeciwdepresyjne, leki moczopędne, niektóre leki na nadciśnienie. Inne informacje dotyczące ewentualnych interakcji z innymi lekami oraz pozostałego ryzyka można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania.

Cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do stosowania Aspirin®, ale działanie niektórych leków przeciwcukrzycowych może zostać zaburzone przez kwas acetylosalicylowy, W tym przypadku warto zasięgnąć porady lekarza, ponieważ to właśnie on ma najpełniejsze informacje związane z historią choroby i zażywanymi lekami, dlatego będzie w stanie udzielić najlepszej odpowiedzi na to pytanie.

Ze względu na swój mechanizm działania, to jest hamowanie enzymu cyklooksygenazy, odpowiedzialnego m.in. za wytwarzanie prostaglandyn i tromboksanów, Aspirin® może powodować zahamowanie krzepnięcia krwi. Jest to zarówno potencjalne działanie niepożądane, ponieważ może przyczynić się do krwawień, jak i działanie wykorzystywane w lecznictwie. Na rynku istnieją leki zawierające kwas acetylosalicylowy, wykorzystywane w medycynie w celu zapobiegania zawałom serca i udarom mózgu.

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować kwasu acetylosalicylowego– chyba że na wyraźne polecenie lekarza i pod jego ścisłym nadzorem.

Aspirin® PRO (Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, tabletki powlekane Wskazania: Objawowe leczenie w gorączce i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu. Przeciwwskazania: uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; napady astmy oskrzelowej lub reakcja alergiczna (np. pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, ciężki nieżyt nosa, wstrząs) w wywiadzie, wywołane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ; choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; skaza krwotoczna lub podwyższone ryzyko krwawienia; ciężka niewydolność nerek, wątroby lub serca; metotreksat w dawkach większych niż 20 mg na tydzień; doustne leki przeciwzakrzepowe; ciąża powyżej piątego miesiąca; dzieci poniżej 12 r.ż. bez przepisu lekarza. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V1/01.01.2015/LR 

Aspirin® C (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum), 400 mg + 240 mg, tabletki musujące. Wskazania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci poniżej 12 lat, kamica nerkowa, hiperoksaluria, hemochromatoza. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V5/11.07.2022/MK 

Aspirin® C Forte (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum), 800 mg + 480 mg, tabletki musujące. Wskazania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci i młodzież, kamica nerkowa, hiperoksaluria, hemochromatoza. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, Pozwolenie nr 22290 wydane przez Prezesa URPLWMiPB. V2/11.07.2022/MK 

Aspirin® (Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, tabletki. Wskazania: Bóle o małym i umiarkowanym nasileniu. Przeciwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu; skaza krwotoczna; ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jednoczesne stosowanie metetreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub w większych; ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek; ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V4/04.07.2014/LR

ASPIRIN® musująca (Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, tabletki musujące Wskazania: Bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni; ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu; skaza krwotoczna; ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek; ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V6/03.08.2017/KG

ASPIRIN® EFFECT ( Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, granulat Wskazania: Dolegliwości bólowe np. ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców. Dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie. Gorączka. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną- kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; skaza krwotoczna; ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; napady astmy oskrzelowej w wywiadzie wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek; jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V2/04.07.2014/LR 

Aspirin® PRO (Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, tabletki powlekane Wskazania: Objawowe leczenie w gorączce i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu. Przeciwwskazania: uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; napady astmy oskrzelowej lub reakcja alergiczna (np. pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, ciężki nieżyt nosa, wstrząs) w wywiadzie, wywołane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ; choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; skaza krwotoczna lub podwyższone ryzyko krwawienia; ciężka niewydolność nerek, wątroby lub serca; metotreksat w dawkach większych niż 20 mg na tydzień; doustne leki przeciwzakrzepowe; ciąża powyżej piątego miesiąca; dzieci poniżej 12 r.ż. bez przepisu lekarza. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V1/01.01.2015/LR

Aspirin® C (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum), 400 mg + 240 mg, tabletki musujące. Wskazania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci poniżej 12 lat, kamica nerkowa, hiperoksaluria, hemochromatoza. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V5/11.07.2022/MK

Aspirin® C Forte (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum), 800 mg + 480 mg, tabletki musujące. Wskazania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci i młodzież, kamica nerkowa, hiperoksaluria, hemochromatoza. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, Pozwolenie nr 22290 wydane przez Prezesa URPLWMiPB. V2/11.07.2022/MK 

Aspirin® (Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, tabletki. Wskazania: Bóle o małym i umiarkowanym nasileniu. Przeciwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu; skaza krwotoczna; ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jednoczesne stosowanie metetreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub w większych; ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek; ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V4/04.07.2014/LR 

ASPIRIN® musująca (Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, tabletki musujące Wskazania: Bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni; ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu; skaza krwotoczna; ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek; ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V6/03.08.2017/KG 

ASPIRIN® EFFECT ( Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, granulat Wskazania: Dolegliwości bólowe np. ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców. Dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie. Gorączka. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną- kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; skaza krwotoczna; ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; napady astmy oskrzelowej w wywiadzie wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek; jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V2/04.07.2014/LR 

Piśmiennictwo
Piśmiennictwo
UpToDate, https://www.uptodate.com. 

Matysiak M. Leczenie wirusowych zakażeń dróg oddechowych, www.imed.pl.

UpToDate, https://www.uptodate.com.

Matysiak M. Leczenie wirusowych zakażeń dróg oddechowych, www.imed.pl.

Wawrzyniak A. Racjonalna terapia ostrych infekcji górnych dróg oddechowych. Forum Medycyny Rodzinnej 2011; 5: 401-406. Hryniewicz W. i wsp. Rekomendacje postępowania w pozaszpitalnych zakażeniach układu oddechowego 2010. Narodowy Program Ochrony Antybiotyków.
Wawrzyniak A. Racjonalna terapia ostrych infekcji górnych dróg oddechowych. Forum Medycyny Rodzinnej 2011; 5: 401-406.

Hryniewicz W. i wsp. Rekomendacje postępowania w pozaszpitalnych zakażeniach układu oddechowego 2010. Narodowy Program Ochrony Antybiotyków.

Krajewski-Siuda K. (red.). Samoleczenie. Instytut Sobieskiego, Warszawa. Podsiadłowicz-Borzęcka M., Sobocińska A., Stelmach I. Przyczyny nawracających zakażeń układu oddechowego u dzieci. Wiad Lek 2006; 59: 97-104.
Krajewski-Siuda K. (red.). Samoleczenie. Instytut Sobieskiego, Warszawa.

Podsiadłowicz-Borzęcka M., Sobocińska A., Stelmach I. Przyczyny nawracających zakażeń układu oddechowego u dzieci. Wiad Lek 2006; 59: 97-104.

Dobrogowski et al.: Patofizjologia i klasyfikacja bólu; Polski Przegląd Neurologiczny 2011; 7 (1): 20–30

Prusiński et al.: Co nowego w bólach głowy?; Lekarz Rodzinny 12/2012 Guła et al.: Ból krzyża; Medycyna Praktyczna

Dobrogowski et al.: Patofizjologia i klasyfikacja bólu; Polski Przegląd Neurologiczny 2011; 7 (1): 20–30

Prusiński et al.: Co nowego w bólach głowy?; Lekarz Rodzinny 12/2012 Guła et al.: Ból krzyża; Medycyna Praktyczna

Światowa Organizacja Zdrowia, Centrum Mediów, Broszura informacyjna nr 277, Headache 
Światowa Organizacja Zdrowia, Centrum Mediów, Broszura informacyjna nr 277, Headache 
CH-20221206-20
CH-20221206-20

Kategoria

Marka

Stosowanie

Aspirin Pro to preparat doustny, który działa na bazie kwasu acetylosalicylowego. Wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Przynosi ulgę w przypadku bólu o niewielkim i umiarkowanym nasileniu.

Działanie

Aspirin Pro to wyjątkowy preparat doustny. Zawiera kwas acetylosalicylowy znany przede wszystkim ze swoich właściwości przeciwagregacyjnych. Odpowiada za zmniejszenie skłonności płytek krwi do zlepiania się. W efekcie przeciwdziała tworzeniu się zakrzepów oraz zatorów. Substancja czynna łagodzi ból i obniża gorączkę. Dzieje się to w wyniku zatrzymania czynności enzymu cyklooksygenazy (COX-1). Aspirin Pro ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego.

Kluczowy składnik

kwas acetylosalicylowy

Sposób aplikacji

doustnie

Dodaj swoją opinię

Aby dodać opinię, proszę się zalogować.

Gosia
ocena ocena ocena ocena ocena
Mam ją zawsze w swojej apteczce. Mnie pomaga nie tylko przy pierwszych oznakach przeziębienia, stosuję również na bóle innego pochodzenia i gdy zaczyna się podwyższona gorączka. W tym sklepie internetowym jest najlepsza cena. To lek, który cieszy się dobrą opinią od lat. Polecam Aspirin Pro.

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.