product-image
Ulgix Wzdęcia 80mg 100 kapsułek
17.87 zł
Ulgix Wzdęcia 80mg 100 kapsułek

Ulgix Wzdęcia 80mg 100 kapsułek

4.75

ocena ocena ocena ocena ocena

(4)


Producent
Pojemność
100szt.
Postać
Cena jedn.
1 szt = 0.18 zł


Dostępny

17.87 zł

Skład

1 kapsułka: Symetykon 80 mg.

Przeznaczenie produktu

Polecany w leczeniu dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w jelitach i uczuciem pełności w jamie brzusznej,pomocniczo w celu usunięcia gazów przed badaniami diagnostycznymi: ultrasonografią, radiografią i endoskopią jamy brzusznej.

Charakterystyka produktu

Działa w żołądku i jelitach poprzez zmianę napięcia powierzchniowego na granicy faz między płynną zawartością przewodu pokarmowego i pęcherzykami gazu, co ułatwia  ich przechodzenie przez jelito. Gazy usuwane są z przewodu pokarmowego drogą odbijania, oddawania wiatrów lub wzrostu wchłaniania gazu do krwi.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Dorośli: 1 kapsułka 3-4 razy w ciągu doby

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki leku

  • To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą
  • Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jeżeli dolegliwości nie ustępują po 7 dniach należy skonsultować się z lekarzem
  • Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
  • Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek składnik produktu.
  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Częste pytania

Wzdęcia należą do najczęściej sygnalizowanych problemów żołądkowych. Objawiają się uczuciem pełności oraz nagromadzeniem gazów. Symptomy pojawiają się najczęściej po zjedzeniu posiłku. Najczęściej występują wskutek spożywania pokarmów powodujących gazy, od nadmiaru błonnika lub z powodu nietolerancji pokarmowych. Wzdęcia mogą występować także w konsekwencji łykania zbyt dużej ilości powietrza. W przypadku wystąpienia objawów warto sięgnąć po sprawdzone wyroby medyczne. 

Ulgix w tabletkach łagodzi uczucie pełności oraz zmniejsza ilość gazów powstałych w czasie fermentacji jelitowej, która stanowi jeden z elementów trawienia. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych. Zastanawiasz się, co wybrać? Ulgix czy Espumisan? Preparaty opierają swoja skuteczność na tej samej substancji aktywnej – symetykonie. Ulgix Wzdęcia zawiera jednak dwukrotnie większą dawkę związku, wykazując silniejsze działanie na organizm.

Tabletki na wzdęcia z symetykonem zmniejszają napięcie powierzchniowe śluzu i pęcherzyków gazu w jelitach, powodując ich pękanie. Gazy są następnie wchłaniane przez ściany jelit lub usuwane z organizmu. Ulgix z symetykonem jest tym samym bezpiecznym wyrobem medycznym, łagodzącym objawy wzdęć. Sama substancja aktywna jest wykorzystywana już od 1977 roku i powstaje na bazie mieszaniny krzemów. 

Skuteczny preparat na wzdęcia opiera swoje właściwości na neutralnych dla organizmu składnikach, które nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Nie wykazują przy tym drażniącego wpływu na ściany jelit, stanowiąc pewny sposób łagodzenia uciążliwych symptomów. Tabletki na wzdęty brzuch można stosować 3-4 razy na dobę, w zależności od nasilenia objawów. Jeśli symptomy nie ustąpią w ciągu tygodnia, należy skonsultować problem z lekarzem, który zleci wykonanie badań.  

Ulgix pozwala na pomocnicze oczyszczanie jelit przed USG, poprawiając tym samym jakość uzyskanych obrazów. Eliminuje trudności diagnostyczne w czasie badań ultrasonograficznych, endoskopowych oraz radiologicznych. Jak pozbyć się gazów przed USG? Przed badaniem sięgnij po preparat zgodnie z zaleceniami lekarza, który poinstruuje, w jaki sposób przygotować się do diagnostyki. Standardowo zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki 3 razy dziennie w przeddzień badania oraz 2 tabletki rano w dniu wizyty lekarskiej. Pamiętaj o tym, aby sięgać po tabletki na wzdęcia zgodnie z zaleceniami i nie przekraczać zalecanej dawki.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Bożena
ulgix wzdęcia to mój ulubiony produkt na tego typu delegliwości. Naprawdę przynosi dużą ulgę w uczuciu pełności oraz kolkach w jamie brzusznej. Warto mieć w domowej apteczce. ulgix wzdęcia opinie ma również dobre wśród lekarzy. Co więcej, niezbędny pomocniczo w celu usunięcia gazów przed badaniami diagnostycznymi. szczerze polecam ulgix

ocena ocena ocena ocena ocena
krynia
ok

ocena ocena ocena ocena ocena
Kamil
Ulgix jest moim ulubionym produktem na wzdęcia. Jest znacznie tańszy od przereklamowanego Espumisanu, który ma 2 razy mniej substancji czynnej w 1 pigułce.

ocena ocena ocena ocena ocena
llllll
Super

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem