product-image
Sutricon silikonowe plastry na blizny 3cm x 10cm 5 plastrów
58.79 zł
Sutricon silikonowe plastry na blizny 3cm x 10cm 5 plastrów

Sutricon silikonowe plastry na blizny 3cm x 10cm 5 plastrów

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(8)


Producent
Verco

Skwer Kard S. Wyszyńskiego 5 lok. 6U 01-015 Warszawa

Pojemność
5szt.
Postać
Cena jedn.
1 szt = 11.76 zł


Dostępny

58.79 zł

Opis

Sutricon plastry na blizny doskonale sprawdzają sie w leczeniu zarówno dajrzałych jak i świeżych blizn. Pod wpływem ich działania  blizna staje sie mniejsza, a jej wygląd ulega znacznej poprawie. Na uwagę zasługuje wygoda ich stosowania. Nie brudza ubrań, są bardzo elastyczne, ultracienkie i przezroczyste przez co niemal niewidoczne na skórze. Charakteryzują się też wysoką przyczepnością, można je kilkukrotnie przeklejać. Wyposażone sa w specjalną membranę, dzięki której skóra może oddychać. Kolejnym ich atutem jest ultra delikatność, dzięki czemu mogą je stosować osoby ze skórą wrażliwą i alergicy, na wszystkie obszary skóry. 

Skutecznosć plastrów Sitricon potwierdzono w badaniach klinicznych, dzięki czemu otrzymały one rekomendację Międzynarodowego Zespołu Ekspertów ds. Leczenia Blizn.

Skład

Żel silikonowy 200g/mkw, elastyczna siatka poliuretanowa

Wskazania

Wyjątkowe właściwości żelu silikonowego poprawiają wygląd blizn starych i świeżych. Silikonowe plastry stosowane są w leczeniu blizn przerostowych (hipertroficznych), blizn keloidowych (bliznowców) starych i świeżych, w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych.

Działanie

Innowacyjne silikonowe plastry Sutricon przeznaczone są do stosowania w leczeniu wszystkich rodzajów blizn. Skuteczność i bezpieczeństwo silikonu zostały potwierdzone w badaniach klinicznych. 95% osób stosujących terapię plastrami Sutricon stwierdziło ich skuteczność. Cienka i przezroczysta forma plastra zapewnia wygodę i dyskrecję używania. 

Plastry Sutricon: wspomagają leczenie blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych i innych; zmniejszają widoczność blizny; zapobiegają nieprawidłowemu bliznowaceniu; rozjaśniają i wygładzają bliznę; pozwalają "oddychać" skórze.

Dawkowanie

Przed użyciem dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. Wyjąć plaster z opakowania. Możliwe jest pocięcie plastra w celu dopasowania jego wielkości do powierzchni blizny. Należy upewnić się, że plaster całkowicie zakrywa bliznę, jak również powierzchnię wokół blizny (przynajmniej 0,5 cm z każdej strony blizny). Rozpocząć usuwanie folii ochronnej z plastra, przykładając samoprzylepną stroną do brzegu blizny. Zdjąć ostrożnie ochronną folię, doklejając cały plaster na bliznę. Zaleca się raz dziennie zdjąć plaster, bliznę oczyścić neutralnym mydłem i osuszyć. Najlepszy efekt uzyskuje się przy wymianie plastra co 24 godziny. Plaster należy zmieniać co 3-5 dni, kiedy już nie przywiera do skóry. Nie należy używać tego samego plastra przez więcej niż 7 dni.

Mogą być stosowane u dzieci (już od 6. miesiąca życia) i dorosłych.

Długość terapii jest indywidualna i zależy m. in. wielkości i rodzaju blizny, wieku czy uwarunkowań genetycznych. Zadowalające efekty uzyskiwane są po:
ok. 1-2 miesiącach terapii (blizny świeże, po ranach ciętych)
od 3 do 6 miesięcy terapii (blizny dojrzałe: od 1 roku do 9 lat)

Dodatkowe

Rozmiar dostosowany do blizn po: 
tarczycy
urazach
rozcięciach
zabiegach
oparzeniach

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Częste pytania

Plastry Sutricon należy zmieniać co 3-5 dni lub wtedy, kiedy tracą swoje właściwości przylepne. Pojedynczy plaster nie powinien być noszony dłużej niż przez 7 dni. Najlepsze efekty uzyskuje się jednak, kiedy plaster Sutricon wymieniany jest co dobę. Okres, po którym uzyskuje się zadowalające efekty terapii uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju i wielkości blizn, wieku, uwarunkowań genetycznych, a także tego, czy blizna jest świeża, czy towarzyszy nam już od dawna. Sutricon plastry efekty - to najczęściej nurtujące zagadnienie, jednak warto pamiętać, że ich ich działanie uzależnione jest także od systematyczności w wymianie plastrów. 

Plastry na bliznę Sutricon są równie skuteczne w przypadku dojrzałych blizn, jednak okres terapii zostaje wówczas wydłużony. O dojrzałej bliźnie mówimy wtedy, kiedy ma ona od roku do około 9 lat. Sutricon plastry na blizny po oparzeniu posiadają warstwę żelu silikonowego, który w skuteczny sposób pomaga w leczeniu. Doskonale radzi sobie również z bliznami po urazach. Sutricon plastry na blizny po zabiegu mogą być stosowane na obszarach po laparoskopii, cięciach, na przykład po wycięciu tarczycy, a nawet w leczeniu blizn hipertroficznych i keloidowych.

Plastry Sutricon posiadają warstwę żelu silikonowego, a oprócz tego zabezpieczają miejsce objęte terapią, pozwalają skórze "oddychać", przy czym są niezwykle skuteczne i dyskretne. W trakcie dnia są dla nas praktycznie niewyczuwalne. Taka forma podania substancji czynnej sprawdza się doskonale. Plaster może zostać przycięty, tak aby dopasować jego wymiary do blizny. Sutricon plastry 3x10 są nieco mniejsze i podłużne, przez co sprawdzą się na niewielkie obszary po cięciu, czy zabiegu. Dostępne są również plastry 5x30 cm, a także plastry Sutricon 10x10 cm.

Silikonowe plastry na blizny są skuteczne zarówno w przypadku świeżych, jak i dojrzałych blizn, jednak ma to wpływ na okres ich użytkowania. W przypadku blizn świeżych, nowych, okres terapii trwa zwykle od jednego do dwóch miesięcy. W tym czasie plaster wspomaga leczenie blizny, wpływa na jej wygląd, a także zapobiega nieprawidłowemu bliznowaceniu. W przypadku starszych blizn, to znaczy takich, które mają od roku do nawet dziewięciu lat, okres terapii trwa zwykle od około 3 miesięcy do pół roku. Na okres użytkowania silikonowych plastrów wpływa również rodzaj blizny. Te po cięciu goją się zdecydowanie lepiej niż powstałe w wyniku skaleczenia tępym narzędziem bądź po ranie szarpanej czy oparzeniu. 

Producent

Postać

Stosowanie

Wyjątkowe właściwości żelu silikonowego poprawiają wygląd blizn starych i świeżych. Silikonowe plastry stosowane są w leczeniu blizn przerostowych (hipertroficznych), blizn keloidowych (bliznowców) starych i świeżych, w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych.

Działanie

Innowacyjne silikonowe plastry Sutricon przeznaczone są do stosowania w leczeniu wszystkich rodzajów blizn. Skuteczność i bezpieczeństwo silikonu zostały potwierdzone w badaniach klinicznych. 95% osób stosujących terapię plastrami Sutricon stwierdziło ich skuteczność. Cienka i przezroczysta forma plastra zapewnia wygodę i dyskrecję używania.  Plastry Sutricon: wspomagają leczenie blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych i innych; zmniejszają widoczność blizny; zapobiegają nieprawidłowemu bliznowaceniu; rozjaśniają i wygładzają bliznę; pozwalają "oddychać" skórze.

Dla kogo

chłopiec
dziewczynka
dziecko
mężczyzna
kobieta

Problem

blizny
skóra uszkodzona

Sposób aplikacji

na skórę

Wiek

60 i wiecej lat
6-18 miesięcy
18-24 miesiący
3-6 lat
6-12 lat
12-18 lat
18-30 lat
30-40 lat
40-50 lat
50-60 lat

Rejestracja

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Justyna
Sutricon to absolutny hit! Silikonowe plastry rewelacyjnie redukują blizny. Niewidoczne pod ubraniem, łatwe w użyciu i skuteczne. Widoczna poprawa po krótkim czasie noszenia. Polecam każdemu z bliznami!

ocena ocena ocena ocena ocena
Krys
Sutricon to numer 1 w mojej apteczce! Silikonowe plastry są niewidoczne, wygodne i skuteczne. Dobrze się trzymają, nie odklejają i nie rolują. Po krótkim czasie stosowania zauważyłam widoczną poprawę wyglądu blizn. Produkt spełnia oczekiwania i jest łatwy w użyciu. Polecam z czystym sumieniem!

ocena ocena ocena ocena ocena
Marta
Sutricon plastry naprawdę działają. Dzięki nim blizna staje sie mniejsza, a jej wygląd ulega znacznej poprawie. Plastry sutricon są ultracienkie i przezroczyste przez co niemal niewidoczne na skórze. Kolejnym ich atutem jest ultra delikatność, dzięki czemu mogą je stosować osoby ze skórą wrażliwą i alergicy. Plastry na blizny sutricon charakteryzują się też wysoką przyczepnością, można więc je kilkukrotnie przeklejać. Mimo wysokiej ceny naprawdę polecam!

ocena ocena ocena ocena ocena
Karolina
Na plastry Sutricon trafiłam przeglądając opinie. Szukałam skutecznego produktu w walce z pooperacyjną blizną.Plastry silikonowe na blizny są łatwe i wygodne w użyciu oraz co również istotne, nie brudzą ubrań w przeciwieństwie do kremów i maści. Produkt mogę polecić z czystym sumienie, jest wart swojej ceny.

ocena ocena ocena ocena ocena
Paulina
Używam plastrów od pół roku, blizna teraz jest prawie niewidoczna. Polecam.

ocena ocena ocena ocena ocena
Piotr
Polecam. Spełniają oczekiwania. Mam bliznę pooperacyjną na nodze i właśnie od miesiąca stosuję plastry. Skóra jest łagodniejsza, blizna powoli wygląda dużo lepiej, wygładza się. Same plastry wygodne w użyciu nie powodują np. podrażnień

ocena ocena ocena ocena ocena
Lidia
świetnie się sprawdziły na blizny po oparzeniach, opakwanie jest wydajne, jenego plastra używałam klka dni, nic się nie zsuwało, nie rolowąło, blizna jest duzo mniej widoczna

ocena ocena ocena ocena ocena
Beata
Długość idealna na blizne po wycięciu tarczycy. Blizna zniknęła juz prawiec cała, a było fatalnie, bo zrobił się bliznowiec.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem