Zentiva - producent leków OTC i generycznych | Wapteka.pl

Znaleziono produktów: 56

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Zentiva - producent leków OTC i generycznych | Wapteka.pl

(56)

-

... 2
... 2

Zentiva - przedsiębiorstwo farmaceutyczne

Zentiva to firma, której siedziba znajduje się w Czechach. Przedmiotem zainteresowania tego przedsiębiorstwa jest prowadzenie badań, a także produkcja i wprowadzanie na rynek leków OTC oraz generycznych. Zakłady produkcyjne są umiejscowione w Ankleshwarze, Bukareszcie i w Pradze. Zentiva w Polsce ma na celu umożliwianie dostępu do leczenia jak najszerszej grupie pacjentów. Obszary działalności koncentrują się nie tylko na sprzedaży leków, ale także w dziedzinie edukacji zdrowotnej. Zentiva organizuje wydarzenia naukowe i konferencje dla lekarzy. Tworzy także akcje charytatywne i kampanie społeczne.


Jakie leki produkuje Zentiva?

Zentiva zajmuje się produkcją leków dotyczących schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Dostępne są produkty takie jak Torvacard czy Zoxon, które są stosowane przez wielu pacjentów kardiologicznych. Wiele leków dedykowanych jest także leczeniu zaburzeń psychiatrycznych i neurologicznych. Do tej kategorii należy chociażby Pregabalin Zentiva czy często przepisywana przez lekarzy psychiatrów hydroksyzyna. W ofercie przedsiębiorstwa Zentiva dostępne są też leki dedykowane terapii chorób onkologicznych, schorzeń dotykających układ pokarmowy, moczowo-płciowy, mięśniowo-szkieletowy, a także układ oddechowy. Popularnością cieszą się także wyroby medyczne, suplementy diety oraz leki wydawane bez recepty. 


Zentiva - leki generyczne

Leki generyczne to produkty, które uznawane są za swego rodzaju odpowiedniki oryginalnych leków. Stają się dostępne do zakupu w aptekach w momencie, w którym pierwotna wersja danej substancji leczniczej traci patent. Leki określane jako generyczne muszą charakteryzować się tą samą jakością i efektywnością, co leki referencyjne. Ich główną zaletą są zdecydowanie niższe ceny - wynika to z braku konieczności prowadzenia szerokiej kampanii reklamowej. Pacjenci mogą zaoszczędzić decydując się na zakup tego rodzaju "zamienników". 

Podobnie jak w przypadku leku referencyjnego, również wytwórca produktu generycznego ma obowiązek przestrzegania wszelkich zasad bezpieczeństwa i kontrolowania skutków ubocznych. Zentiva to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją tego typu leków na szeroką skalę. 


Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem