Pramolan, drażetki, 50 mg, 20 sztuk

Pramolan, drażetki, 50 mg, 20 sztuk

Brak ocen

Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A

ul. Pelplińska 19,

83-200 Starogard Gdański

Pojemność
20 szt.
Postać


Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg opipramolu dichlorowodorku (Opipramoli dihydrochloridum). Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna oraz żółcień pomarańczowa, lak (E110). Każda tabletka zawiera 0,84 mg laktozy jednowodnej.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania są zaburzenia lękowe uogólnione i zaburzenia występujące pod postacią somatyczną.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Dawkowanie

Tabletki powlekane należy przyjmować podczas posiłku lub bezpośrednio po posiłkach, popijając wodą. Leczenie musi zawsze przebiegać pod nadzorem lekarza. Zwykle u dorosłych dawka wynosi 50 mg opipramolu dichlorowodorku rano i w południe oraz 100 mg opipramolu dichlorowodorku wieczorem. W zależności od skuteczności i tolerancji leku przez pacjenta, dawkę można zmniejszyć do 50 mg lub 100 mg opipramolu dichlorowodorku i podawać raz na dobę, na noc lub dawkę można zwiększyć do 100 mg opipramolu dichlorowodorku i podawać do trzech razy na dobę. Dzieciom w wieku powyżej 6 lat podaje się 3 mg opipramolu dichlorowodorku na kilogram masy ciała. Maksymalnie stosowana dawka to 100 mg na dobę. Ponieważ doświadczenie w stosowaniu opipramolu u dzieci jest niewielkie, to zalecenie dotyczące dawkowania należy traktować jedynie jako wskazówkę.

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli pacjent wykazuje nadwrażliwość na substancję czynną, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub na którąkolwiek substancję pomocniczązawartą w preparacie. Do pozostałych przeciwwskazań zalicza się ostre zatrucie alkoholem, lekami nasennymi, lekami przeciwbólowymi i psychotropowymi, ostre zatrzymanie moczu, ostre delirium, nieleczona jaskra z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z zaleganiem moczu, niedrożność jelita porażenna, wcześniej istniejący blok przedsionkowo-komorowy wyższego stopnia lub nadkomorowe i komorowe zaburzenia przewodzenia. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania opipramolu z inhibitorami MAO.

Dodatkowe

Opipramol może powodować reakcje nadwrażliwości, w tym reakcje opóźnione. Jeżeli wystąpią reakcje alergiczne skóry, leczenie opipramolem należy zakończyć. Podczas długotrwałego leczenia zaleca się, aby badać czynność wątroby. Pramolan zawiera laktozę. Produkt nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującądziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania są zaburzenia lękowe uogólnione i zaburzenia występujące pod postacią somatyczną.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem