product-image
Paracetamol Hasco 500 mg 30 tabletek
6.30 zł
product-logo

Paracetamol Hasco 500 mg 30 tabletek

Brak ocen

Producent
Hasco
ul. Żmigrodzka 242e 51-131 Wrocław
Pojemność
30szt
Postać


Dostępny

6.30 zł

Skład

substancja czynna: paracetamol

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

pozostałe składniki: skrobia kukurydziana żelowana, powidon (K-30), potasu sorbinian, magnezu stearynian oraz otoczka tabletki (Opadry II 57U18539 White): hypromeloza, tytanu dwutlenek,polidekstroza, talk, maltodekstryna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 tabletki, w razie konieczności do 4 razy na dobę.

Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki maksymalnej do 8 tabletek na dobę.

Dzieci w wieku 6 – 12 lat: 0,5 - 1 tabletki, w razie konieczności do 4 razy na dobę.

Nie wolno przyjmować leku częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać dawki maksymalnej do 4 tabletek na dobę.Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

Działanie

Lek Paracetamol Hasco występuje w postaci powlekanych, owalnych tabletek, które są obustronnie wypukłe. Jako substancję czynną zawiera paracetamol. Jest to aktywny metabolit fenacetyny charakteryzujący się działaniem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Nie zawiera komponenty przeciwzapalnej. W odróżnieniu do większości substancji należących do grupy nieopioidowych leków przeciwbólowych nie zahamowuje syntezy prostaglandyn na obwodzie. Jego działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe wynika z hamowania prostaglandyn w OUN przez blokowanie cyklooksygenazy kwasu arachidonowego. Paracetamol nie wywołujwe uszkodzeń błony śluzowej żołądka oraz nie hamuje agregacji płytek krwi i krzepnięcia.

Wskazania

Paracetamol Hasco 500 mg jest lekiem o działniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym przeznaczonym do stosowania w przypadku bólów głowy; migreny; bólu gardła; bólów zębów; bólów kostnych, stawowych i mięśniowych. Sprawdza się też przy bolesnym miesiączkowaniu (ze względu na działanie przeciwbólowe);  oraz przy przeziębieniach i stanach grypopodobnych (z uwagi na działanie przeciwgorączkowe). Adresowany do osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Przeciwwskazania

Leku Paracetamol Hasco nie należy stosować:

- gdy pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Paracetamol Hasco;

- w przypadku gdy u pacjenta występuje: ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek i choroba alkoholowa;

- w przypadku jednoczesnego stosowania paracetamolu w innych preparatach.

Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Nie należy stosować leku Paracetamol Hasco po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Paracetamol Hasco 500 mg jest lekiem o działniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym przeznaczonym do stosowania w przypadku bólów głowy; migreny; bólu gardła; bólów zębów; bólów kostnych, stawowych i mięśniowych. Sprawdza się też przy bolesnym miesiączkowaniu (ze względu na działanie przeciwbólowe);  oraz przy przeziębieniach i stanach grypopodobnych (z uwagi na działanie przeciwgorączkowe). Adresowany do osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Działanie

Lek Paracetamol Hasco występuje w postaci powlekanych, owalnych tabletek, które są obustronnie wypukłe. Jako substancję czynną zawiera paracetamol. Jest to aktywny metabolit fenacetyny charakteryzujący się działaniem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Nie zawiera komponenty przeciwzapalnej. W odróżnieniu do większości substancji należących do grupy nieopioidowych leków przeciwbólowych nie zahamowuje syntezy prostaglandyn na obwodzie. Jego działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe wynika z hamowania prostaglandyn w OUN przez blokowanie cyklooksygenazy kwasu arachidonowego. Paracetamol nie wywołujwe uszkodzeń błony śluzowej żołądka oraz nie hamuje agregacji płytek krwi i krzepnięcia.

Kluczowy składnik

paracetamol

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.