Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 1

Producent Biomed
Adres

al. Sosnowa 8, 30-224 Kraków

Pojemność 10szt.
Postać Saszetki
Dostępność

Spis treści:

Opis

ORSALIT® dla dorosłych to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. 

Skład

glukoza jednowodna, cytrynian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, aromaty.

Wartość odżywcza W 100 g produktu w saszetkach W 100 ml produktu gotowego do spożycia W 200 ml produktu gotowego do spożycia
Wartość energetyczna 1591 kJ / 374 kcal 35 kJ / 8 kcal 70 kJ / 16 kcal
Tłuszcz, w tym 0 g 0 g 0 g
- kwasy tłuszczowe nasycone (kwasy nasycone) 0 g 0 g 0 g
Węglowodany, w tym 93,60 g 2,08 g 4,16 g
- cukry (glukoza) 60,53 g 1,35 g 2,70 g
Białko 0 g 0 g 0 g
Sól 11,66 g 0,26 g 0,52 g
Składniki mineralne
Chlorki 10270 mg 230 mg 460 mg
Sód 7640 mg 170 mg 340 mg
Potas 3530 mg 160 mg 320 mg

Produkt zawiera cukier.

Masa netto

44,6 g

Właściwości produktu

Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Precyzyjnie dobrany skład zapewnia uzupełnienie bieżących strat wody i elektrolitów u osób dorosłych.

Przeznaczenie produktu

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w  stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia.

Sposób użycia

Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5- 10 ml na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10 ml płynu nawadniającego po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.

Przed otwarciem wstrząsnąć saszetką. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. . Przed podaniem schłodzić. W przypadku wymiotów płyn podawać często, małymi porcjami (łyżeczką).

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Produkt powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Nie stosować pozajelitowo.
ORSALIT dla dorosłych jest żywnością niekompletną.
Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.
Produkt nie powinien być stosowany u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować u osób, u których występuje: uczulenie na którykolwiek składnik preparatu, niedrożność jelit lub ciężkie odwodnienie wymagające nawadniania dożylnego. Preparat może być spożywany przez diabetyków, konieczna jest jednak kontrola poziomu cukru we krwi (zgodnie z zaleceniami lekarza). W przypadku chorób współistniejących należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania informacji o właściwym stosowaniu produktu.

Kategoria

Układ pokarmowy

Producent

Postać

Rejestracja

żywność specjalnego przeznaczenia medycznego środek spożywczy

Dorota
Uważam, że Orsalit to najlepszy preparat zapobiegający odwodnieniu. Jak trzeba to stosuję ten dla dorosłych, w saszetkach. Jego dobra cena i nienaganne opinie w internecie zachecają do zakupu co ji ja tu czynię. Bardzo polecam Orsalit dla dorosłych 10 saszetek!

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.