product-image
Mucosolvan Mini 15mg/5 ml syrop dla dzieci na kaszel 100 ml + Mucosolvan syrop na kaszel 30mg/5ml 200 ml [ZESTAW]
36.11 zł

Mucosolvan Mini 15mg/5 ml syrop dla dzieci na kaszel 100 ml + Mucosolvan syrop na kaszel 30mg/5ml 200 ml [ZESTAW]

Brak ocen

Producent
Opella Healthcare Poland sp. z o.o.

ul. Bonifraterska 17 00-203 Warszawa

Pojemność
100ml + 200ml
Postać


Dostępny

36.11 zł

Skład

Mucosolvan Mini 15mg/5 ml syrop dla dzieci na kaszel 100 ml: Substancją czynną leku jest chlorowodorek ambroksolu. 5 ml syropu zawiera 15 mg ambroksolu chlorowodorku. Ponadto lek zawiera: hydroksyetylocelulozę, sorbitol ciekły niekrystalizujący, glicerol 85%, kwas benzoesowy, acesulfam potasowy, aromat owoców leśnych PHL-132195, aromat waniliowy 201629, wodę oczyszczoną.


Mucosolvan syrop na kaszel 30mg/5ml 200 ml: 5 ml: Chlorowodorek ambroksolu 30 mg, substancje pomocnicze: sorbitol 70%, glicerol 85%, kwas benzoesowy, acesulfam K, aromat truskawkowy, aromat waniliowy i inne.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.


Mucosolvan Mini 15mg/5 ml syrop dla dzieci na kaszel 100 ml: Doustnie, z posiłkiem lub bez posiłków.
Dzieci od 1 do 2. roku życia: 1 łyżeczka (5ml) 2 razy na dobę.
Dzieci od 2 do 6. roku życia: 1 łyżeczka (5ml) 3 razy na dobę.
Dzieci od 6 do 12. roku życia 2 łyżeczki (10ml ) 2-3 razy na dobę.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 4 łyżeczki (20 ml) syropu 2 razy na dobę.
Powyższe dawkowanie jest zalecane w początkowym okresie leczenia. Dawkowanie można zmniejszyć o połowę po 14 dniach leczenia.


Mucosolvan syrop na kaszel 30mg/5ml 200 ml:
Wiek i dzienna dawka:
Dzieci 1-2 lata 2 x 2,5 ml;
Dzieci 2-6 lat 3 x 2,5 ml;
Dzieci 6-12 lat  2-3 x 5 ml;
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat  2 x 10 ml;
5 ml = 1 łyżeczka do herbaty. Dawkowanie można zredukować o połowę po 14 dniach leczenia. Syrop należy przyjmować w trakcie posiłków.

Działanie

Mucosolvan Mini 15mg/5 ml syrop dla dzieci na kaszel 100 ml: Syrop działający na bazie chlorowodorku ambroksolu doskonale sprawdza się w czasie leczenia schorzeń układu oddechowego przebiegających z zaburzeniami wydzielania śluzu. Preparat charakteryzuje się przede wszystkim właściwościami wykrztuśnymi.


Mucosolvan syrop na kaszel 30mg/5ml 200 ml: Zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co stymuluje wytwarzanie surfaktantu płucnego i poprawia czynność rzęsek nabłonka układu oddechowego. W efekcie zwiększa się ilość śluzu i poprawia jego transport, co z kolei ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Wskazania

Mucosolvan Mini 15mg/5 ml syrop dla dzieci na kaszel 100 ml: Ostre i długotrwałe schorzenia płucne, którym towarzyszą zaburzenia produkcji śluzu i utrudnienia z jego transportem.


Mucosolvan syrop na kaszel 30mg/5ml 200 ml: Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Mucosolvan to lek łagodzący kaszel, któremu towarzyszą trudności z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorowodorek ambroksolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Postać

Stosowanie

Mucosolvan Mini 15mg/5 ml syrop dla dzieci na kaszel 100 ml: Ostre i długotrwałe schorzenia płucne, którym towarzyszą zaburzenia produkcji śluzu i utrudnienia z jego transportem. Mucosolvan syrop na kaszel 30mg/5ml 200 ml: Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Mucosolvan to lek łagodzący kaszel, któremu towarzyszą trudności z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny.

Działanie

Mucosolvan Mini 15mg/5 ml syrop dla dzieci na kaszel 100 ml: Syrop działający na bazie chlorowodorku ambroksolu doskonale sprawdza się w czasie leczenia schorzeń układu oddechowego przebiegających z zaburzeniami wydzielania śluzu. Preparat charakteryzuje się przede wszystkim właściwościami wykrztuśnymi. Mucosolvan syrop na kaszel 30mg/5ml 200 ml: Zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co stymuluje wytwarzanie surfaktantu płucnego i poprawia czynność rzęsek nabłonka układu oddechowego. W efekcie zwiększa się ilość śluzu i poprawia jego transport, co z kolei ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem