100 g żelu zawiera:
Nakładać 5-15 cm żelu na zmienione chorobowo miejsca 1-3 razy dziennie, lekko wmasowując w skórę. Maść można również stosować w opatrunkach okluzyjnych (dawkę maści można odpowiednio zwiększyć) i w połączeniu z fizykoterapią. Miejsc leczonych żelem nie należy przykrywać opatrunkiem. Żel można również stosować w połączeniu z fizykoterapią - fonoforeza i jonoforeza (w przypadku jonoforezy żel podawany jest pod katodę).
Preparat wykorzystuje synergizm działania poszczególnych składników. Przeciwzapalne działanie kwasu salicylowego i wyciągu z kory nadnerczy polega głównie na hamowaniu biosyntezy prostaglandyn oraz uwalniania enzymów lizosomalnych i innych mediatorów zapalnych. Ponadto wyciąg z kory nadnerczy hamuje przepuszczalność naczyń włosowatych, wywierając działanie przeciwwysiękowe, a kwas salicylowy - dzięki właściwościom keratolitycznym - ułatwia wchłanianie substancji czynnych przez skórę. Polisiarczan mukopolisacharydowy, działając jako inhibitor enzymów katabolicznych, wpływa hamująco na proces rozkładu tkanek. W wyniku aktywacji plazminogenu i wywieranego działania przeciwzakrzepowego przyspiesza on także eliminację złogów włóknika z tkanek zmienionych zapalnie. Ponadto polisiarczan mukopolisacharydowy pobudza procesy metaboliczne komórek mezenchymy, przyczyniając się do szybkiej regeneracji uszkodzonych tkanek. Po miejscowym zastosowaniu preparatu substancje czynne wnikają do tkanek położonych pod powierzchnią skóry, wywierając działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe.
Żel: leczenie urazowych zmian stawowych i krwiaków; leczenie w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien oraz bólów występujących podczas ruchu.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Kluczowy składnik
Rejestracja
Sposób aplikacji
Aby dodać opinię, proszę się zalogować.