Metafen 200mg + 325mg 10 tabletek

Nowa cena
cena
6,04 zł
Ilość:
Producent Polpharma
Pojemność 10 szt.
Postać leku Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66% Complete

Skład

Substancje czynne: ibuprofen 200 mg, paracetamol 325 mg. Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle. Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.

Działanie

Metafen jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera dwie substancje czynne - ibuprofen, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz dodatkowo przeciwzapalne oraz paracetamol o ośrodkowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zalecane jest następujące dawkowanie: Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę. Dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Metafen: jeśli występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku; w ciężkiej niewydolności nerek i (lub) wątroby; w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy; perforacji lub krwawień; w ciężkiej niewydolności serca; w okresie ciąży i karmienia piersią; w czasie jednoczesnego przyjmowania leków przeciezakrzepowych oraz w skazie krwotocznej; w przypadku zatrzymania moczu; w czasie jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2; u pacjentów u których występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej; u dzieci w wieku poniżej 12 lat; w przypadku choroby alkoholowej.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Metafen 200mg + 325mg 10 tabletek

Bez zarzutu. Zgodny z podanymi informacjami.,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Metafen 200mg + 325mg 10 tabletek kupili także:

Arthron Complex 90 tabletek

Arthron Complex to suplement diety bogaty w składniki odpowiednio dobrane, by chronić i wzmacniać stawy. 

Właściwie zbudowana chrząstka stawowa składa się z 3 elementów: glukozaminy, chondroityny oraz L-cysteiny. Glukozamina buduje tkankę chrzęstną oraz maź stawową, chondroityna jako składnik chrząstki jest odpowiedzialna za jej elastyczność i mechaniczne właściwości. L-cysteina zaś uzupełnia działanie obu powyższych budulców. 
Preparat Arthron Complex to kompleksowe połączenie wszystkich trzech składników mające na celu wspieranie stawów i uzupełnianie ich zapotrzebowania na wszystkie 3 budulce. 

Preparat zalecany jest osobom aktywnym po 15 r.ż., osobom starszym, chorym na zwyrodnieniowe zapalenia stawów, pomocniczo w leczeniu schorzeń kręgosłupa i wspomagająco przy regeneracji stawów uszkodzonych po kontuzjach, operacjach, złamaniach lub nadmiernym wysiłku fizycznym. 

Alg Pharma Magnez Gold Sen magnez 70mg + potas 75mg 50 tabletek

Magnez Gold Sen– jest to suplement diety zawierający 70 mg organicznej formy magnezu w postaci cytrynianu magnezu oraz 75 mg potasu w postaci chlorku potasu w jednej tabletce.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.