Logest 0,075 mg + 0,02 mg 21 tabletek

Logest 0,075 mg + 0,02 mg 21 tabletek

Brak ocen

Skład

1 tabl. powl. zawiera 0,075 mg gestodenu i 0,02 mg etynylestradiolu. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

Wskazania

Doustna antykoncepcja.

Działanie

Logest wykazuje działanie antykoncepcyjne.

Dawkowanie

Doustnie, według zaleceń lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania preparatu należy przeprowadzić badania ginekologiczne i internistyczne oraz regularnie je powtarzać. Tabletki należy przyjmować codziennie, mniej więcej o tej samej porze, w kolejności wskazanej na opakowaniu, popijając w razie potrzeby niewielką ilością płynu. Przez 21 kolejnych dni należy przyjmować 1 tabl. na dobę. Każde kolejne opakowanie należy zaczynać po 7-dniowej przerwie, podczas której nie przyjmuje się tabletek i kiedy zwykle występuje krwawienie z odstawienia. Krwawienie rozpoczyna się zwykle w 2. do 3. dniu od przyjęcia ostatniej tabletki i może trwać jeszcze po rozpoczęciu następnego opakowania. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Logest są choroby układu krążenia, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych. Poinformuj lekarza w przypadku gdy przyjmujesz ampicylinę, penicylinę, rifampicynę, gryzeofulwinę, sulfonamidy, tetracykliny, fenylbutazon, leki uspokajające, leki przeciwpadaczkowe. Preparat jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży. Jeżeli kobieta zajdzie w ciążę podczas stosowania preparatu, należy przerwać jego stosowanie. Należy jednak zaznaczyć, że w szeroko zakrojonych badaniach epidemiologicznych nie wykazano zwiększenia ryzyka wad wrodzonych u dzieci matek, które przed ciążą stosowały złożone doustne preparaty antykoncepcyjne, ani działania teratogennego, jeżeli preparaty te nieumyślnie przyjmowano w ciąży. Złożone doustne preparaty antykoncepcyjne mogą wpływać na laktację, zmniejszając ilość i zmieniając skład pokarmu; dlatego zasadniczo nie zależy zalecać ich stosowania do czasu zakończenia karmienia piersią. Niewielkie ilości steroidów antykoncepcyjnych i (lub) ich metabolitów mogą przenikać do mleka matki i mogą oddziaływać na zdrowie dziecka.

Dodatkowe

W  trakcie pierwszych cykli podczas stosowania preparatu Logest mogą wystąpić plamienia i krwawienia międzymiesiączkowe. Obserwowano także nudności i wymioty, zaburzenia jelitowe, zmiany w obrębie gruczołów piersiowych, depresję, napady migreny, ból oczu przy stosowaniu szkieł kontaktowych. Wyjątkowo występowały zmiany zatorowo-zakrzepowe.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Doustna antykoncepcja.

Działanie

Logest wykazuje działanie antykoncepcyjne.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem