Parsippany-Troy Hills, New Jersey, Stany Zjednoczone
1 tabl. powl. zawiera 250 mg lewofloksacyny w postaci półwodzianu; tabletki zawierają laktozę.
Lek może być stosowany w leczeniu: zakażenia zatok, zakażenia płuc u pacjentów z przedłużającymi się problemami z oddychaniem lub zapaleniem płuc, zakażenia dróg moczowych, w tym nerek lub pęcherza moczowego, zakażenia gruczołu krokowego, w przypadku długotrwałego stanu zapalnego, zakażenia skóry i tkanki podskórnej, w tym mięśni.
Lek wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwinfekcyjne.
Levoxa ma postać tabletek powlekanych. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Lekarz dobierze dawkowanie indywidualnie w zależności od wskazania, nasilenia zakażenia i czynności nerek chorego. W pewnych szczególnych grupach pacjentów konieczna jest dodatkowa modyfikacja dawkowania.
Tabletki należy połykać w całości, bez rozgryzania, można dzielić wzdłuż rowka. Można przyjmować niezależnie od posiłku. Przyjmować 2 godziny przed przyjęciem albo 2 godziny po przyjęciu: soli żelaza, leków zobojętniających sok żołądkowy lub sukralfatu, ponieważ leki te zmniejszają wchłanianie preparatu. Preparat jest przyjmowany 1 raz na dobę, lub w dawkach podzielonych, 2 razy na dobę. Stosowanie leku powinno być kontynuowane przez co najmniej 2–3 dni po ustąpieniu objawów.
Poinformuj lekarza w przypadku gdy masz uczulenie (nadwrażliwość) na lewofloksacynę, jakikolwiek inny antybiotyk z grupy chinolonów lub którykolwiek z pozostałych składników leku Xyvelam, napady padaczkowe, zaburzenia ścięgien (np. zapalenie ścięgien) związane z leczeniem antybiotykami z grupy tak zwanych fluorochinolonów, niewydolność nerek, choroby układu nerwowego, padaczkę, skłonność do drgawek.
Gdy przyjmujesz preparaty żelaza, leki zobojętniające zawierające magnez lub glin (leki te zmniejszają wchłanianie lewofloksacyny; należy je przyjmować co najmniej 2 godziny przed lub 2 godziny po podaniu lewofloksacyny), teofilinę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, probenecyd, cymetydynę, cyklosporynę, doustne leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży podawać wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Podczas stosowania leku mogą często pojawiać się: nudności, biegunka, nieprawidłowe wyniki badań krwi, związane z zaburzeniami czynności wątroby. Niezbyt często odnotowano: zwiększenie oporności drobnoustrojów, np. nadmierny wzrost grzybów, nieprawidłowe wyniki badań krwi, związane ze zwiększeniem lub zmniejszeniem liczby krwinek białych, ból głowy, zawroty głowy, senność i trudności z zasypianiem, utrata apetytu, wymioty, ból brzucha i niestrawność, nieprawidłowe wyniki badań krwi, związane z zaburzeniem czynności wątroby (zwiększenie stężenia bilirubiny, która jest produktem przemiany materii), świąd, wysypka, nieprawidłowe wyniki badań krwi związane z zaburzeniem czynności nerek, uczucie zmęczenia lub osłabienie. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia mogą niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.
Kategoria
Producent
Stosowanie
Działanie
Aby dodać opinię, proszę się zalogować.